Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 42

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eivor Andersson, Dala-Floda; Birgit Axelsson, Lindesberg; Maj-Britt Bergsten, Falkenberg; Lina Carlström, Genarp; Göta Djupsjöbacka, Åled; Christina Flink, Osby; Kristina Forssander, Katrineholm; Barbro Krüger, Löttorp; Åke Mörtsell, Östersund; Gun Öst, Eskilstuna.

Annons

 

Blomsterkrysset 5 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)

Monica Andersson, Fjälkinge; Ingrid Ekström, Härnösand; Curt Holmström, Malmö; Siv Jacobsson, Södertälje; Kerstin Öberg, Huddinge.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Elisabet Eriksson, Grillby; Maud Fagerdahl, Njurunda; Gladys Lindberg, Trollhättan; Ann-Christine Robertsson, Borås; Julia Skordby, Nyköping.

 

Högt och lågt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elsie Adolfsson, Eskilstuna; Sigbrit Berglund, Gävle; Marianne Björkman, Smålandsstenar; Margareta Gustavsson, Södertälje; Kristina Hagström, Trollhättan; Anita Johansson, Huddinge; Ulla Nilsson, Vejbystrand; Ingrid Roström, Jönköping; Ingrid Rydén, Vingåker; Anita Söderkvist, Ödåkra.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingela Arturson, Simlångsdalen; Sonja Gustavsson, Mörbylånga; Inga Larsson, Lund; Anne-Marie Lindqvist, Mullsjö; Ann-Britt Norling, Alingsås.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Birgitta Brännström, Skellefteå; Ingegärd Holmgren, Storvik; Vanja Hårdén, Älvdalen; Gunvor Höijer-Andréasson, Södertälje; Lillemor Jonsson, Sundsvall; Carina Karlsson, Kungsör; Monica Klasson, Anneberg; Barbro Nilsson, Kungsbacka; Christina Nordqvist, Västervik; Inger Selinder, Örnsköldsvik.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kristina Berggren, Karlstad; Kerstin Hedell, Falun; Ragnhild Johansson, Rönninge; Margareta Olsson, Uppsala; Ingrid Pegenius, Tranås.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ivar Brander, Södertälje; Barbro Gunnarsson, Åhus; Dagny Johansson, Staffanstorp; Gun-Britt Karlsson, Hällefors; Dick Nyberg, Uppsala; Siv Sjöberg, Rimforsa; Eva Sundberg, Göteborg; Inga-Britt Wallehed, Dvärsätt; Ulla Westholm, Västra Frölunda; Solveig Wisén, Ekerö.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Stig Blomqvist, Ödeshög; Vivi-Anne Carlsson, Jönköping; Lars-Erik Lindqvist, Mariehamn Åland; Britt-Marie Ljungberg, Hudiksvall; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Emma Olsson, Ekshärad; Irene Persson, Karlstad; R Ericsson, Västerås; Mia Strömberg, Södertälje; Karin Watter, Avesta.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Inga Johansson, Broby; Anna-Stina Lindqvist, Uppsala; Ella Lysell-Göransson, Henån; Lennart Persson, Uppsala; Barbro Saari, Östersund; Yvonne Löfgren, Rimbo; Karin Olsson, Åre; Evert Pettersson, Hallstavik; Karin Lindfors, Umeå; Laila Lindquist, Strömstad; Josephine Norling, Oskarshamn.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Solveig Edwall, Frösön; Kerstin Larsson, Falun; Britt-Marie Lusth, Hudiksvall; Lena Nordensten, Uppsala; Brita Simu, Gällivare.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Johan Bredenberg, Helsingfors Finland; Birgitta Lidström, Nynäshamn; Gunvor Sööberg, Torshälla; Rose-Marie Wallberg, Gävle; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inga Hasselberg, Sundsvall; Berit Sjögren, Lidingö; Margita Svensson, Rödeby.

 

Skolgång 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Brita Ahlberg, Norrköping; Tage Danielsson, Kristinehamn; Elsie Gustafsson, Gamleby; Mary Nilsson, Degeberga; Kristina Svensson, Laholm.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Karla Andréasson, Fristad; Britta Gransten, Uppsala; Gunilla Hedman, Göteborg; Harald Hovberger, Åkersberga; Mona & Kent Olsson, Säve.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ann-Karin Andersson, Timmele; Artur Krantz, Sollentuna; Claes Landin, Helsingborg; Lars Moqvist, Vingåker; Kjell Ståhlbom, Motala.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Berg, Solna; Fam Celander, Örsjö; Lennart Georgsson, Kalmar; Inger Johansson, Linköping; Göran Larsson, Vimmerby; Lisbeth Ljung, Torhamn; Vanja Ljungh, Karlstad; Kerstin Nilsson, Ystad; Elvy Nordqvist, Enköping; Ing-Marie & Lars Sundberg, Bollnäs.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lisbeth Axelsson, Visby; Britta Björklund, Gävle; Ingemar Evertsson, Linköping; Gudrun Gustavsson, Lidköping; Kjell-Arne Johansson, Skelleftehamn; Agneta Källvik, Dalum; Ellinor Lundberg, Haverdal; Laila Nilsson, Eskilstuna; Siv Nordström, Borås; Eila Oskarsson, Gällivare.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Catrine Axelsson, Falköping; Anneli Björck, Örebro; Kerstin Egerbo, Borås; Elsie Enocsson, Motala; Gun-Britt Hansson, Göteborg; Kerstin Henningsson, Åseda; Göte Janglind, Katrineholm; Berit Larsryd, Ljungby; Arne Olofsson, Bollnäs; Ebba Ringqvist, No

LÄS OCKSÅ


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…