Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr.44

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Andersson, Ludvika; Gunilla Banemark, Näsum; Bo Björnberg, Västra Frölunda; Inga-Britt & Erhard Ek, Luleå; Majvor Gran, Uppsala; Barbro Karlsson, Vinninga; Ruth Lundberg, Boden; Kristina Tandersten, Eskilstuna; Solveig & Rune Ulmå, Alingsås; Ester Wahlström, Lidingö.

Annons

 

Avväpnad 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maj-Inger Augustsson, Norrhult; Inger Linnemann, Jönköping; Olga Olsson, Orsa; Ingalisa Rydin, Nossebro; Christina Sandberg, Skellefteå.

 

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mats Back, Fagersta; Jan-Eric Ceder, Dalarö; Ing-Britt Fihn, Göteborg; Monica Johansson, Munka Ljungby; Ulla Palmér, Vänersborg; Gun Pettersson, Hisings Backa; Monica Rådman, Uppsala; Daisy Sjölin, Varberg; Monika Strand, Umeå; Siv Tamme, Djurhamn; Monica Weberg, Målerås; Lajla Öberg, Hörnefors.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Britt-Marie Andersson, Söråker; CG Bengts, Bjursås; Nellie Fagerlund, Avesta; Karin Granbom-Johansson, Skövde; Ann Holmquist, Filipstad.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lillemor Appelgren, Trelleborg; Monika Dahlgren, Stockholm; Astrid Glans, Örebro; Inga-Britt Lindberg, Piteå; Monika Pettersson, Avesta.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Billemar, Vänersborg; Louise Blomberg, Hultsfred; Bengt Hagman, Malmö; Anne-Marie Jerndahl, Stockholm; Ingrid Johansson, Södertälje; Kjell Karlernäs, Järfälla; Gudrun Lindh-Salomonsson, Tranås; Margareta Lindholm, Torshälla; Anita Olsson, Sunne; Ingela Seffes-Andersson, Borlänge.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunni Andersson, Halmstad; Gerd Carlsson, Växjö; Rune Ferm, Uddevalla; Christina Johansson, Figeholm; Monica Älander, Järvsö.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Benke, Broby; Vivi-Anne Eriksson, Sävsjö; Lisbeth Gunnarsson, Laholm; Monica Häggström, Täfteå; Mary Karlsson, Brastad; Ingegärd Lövgren, Anderstorp; Eija Persson, Hörby; Inger Rosén, Lagan; Birgitta Wiklund, Västerhaninge; Mira Yttermark, Enköping.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karla Andréasson, Fristad; Maria Blennlid, Nyköping; Jan-Olof Klingberg, Askersund; Birgitta Lidström, Nynäshamn; Anders Linnerborn, Bälinge; Lena Nordin, Visby; Inger Olson, Linköping; Doris Viktorsson, Stensele; Uno Wennerstrand, Strömsund; Johan Åman, Arvidjaur.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rolf Hellberg, Sollefteå; Jill Sandell, Skärholmen; Brita Simu, Gällivare; Anne-Lie Jonasson, Vålberg; Inga-Lill Jonsson, Norrköping; Barbro Lindgren, Uppsala; Mona Ericson, Svenshögen; Barbro From, Strömsund; Ernst Åman, Nordmaling; Gunnel Eson-Johansson, Högsby; Maj-Lis Gustavsson, Nybro; Elisabeth Nohammar, Jönköping.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Aina Andersson, Karlskoga; Birgitta Andersson, Hallstahammar; Torsten Bodén, Falun; Lars-Erik Lindqvist, Mariehamn Åland; Ewa Nyberg, Sandviken.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Hjördis Jansson, Västerås; Birgit Karlsson, Karlskoga; Irene Kindgren, Karlskoga; Kristina Larsson, Stora Mellösa; Katrin Rönnholm, Norrtälje.

 

Rätt ska vara rätt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maud Fagerdahl, Njurunda; Rigmor Folkesson, Vretstorp; Eva Gruffman, Vilhelmina; Lennart Holmberg, Frillesås; Laila Nilsson, Eskilstuna; S Johansson, Göteborg; Sol-Britt Sandberg, Danderyd; Kristina Svensson, Laholm; Torbjörn Wallin, Södertälje; Marianne Zetterblom, Södertälje.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mai-Lis Johansson, Södertälje; Ewy Johansson, Östersund; Gudrun Lindh-Salomonsson, Tranås.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Lisen Cervini, Lidingö; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Sven-Erik Pettersson, Valdemarsvik; Krister Wallin, Motala; Siv Åsberg, Väddö.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Berit Asplund, Umeå; Kristina Berggren, Karlstad; Ulla Eckhardt, Varberg; Maud Welin-Johansson, Kristinehamn; Berit Widerström, Stockholm.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lilly Adolfsson, Finspång; Britt Berglund, Skebobruk; Ingemar Evertsson, Linköping; Lilian Jönsson, Kävlinge; Sigbritt Lindqvist, Arvidsjaur; Ingegerd Linné, Norrhult; Marita Sjöli, Göteborg; Gun Törnros, Solna; Sahra Westin, Junsele; Evy Wilnersson, Hisings Backa.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Eskilstuna; Anita Arvidsson, Katrineholm; Marianne Blomberg, Jönköping; Sune Broman, Örebro; Astrid Fransson, Nora; Ulla Jeppsson, Trelleborg; Maj Lagerström, Alingsås; Inger Lindström, Skellefteå; B M Rylander, Sundsvall; Marianne Tillberg, Härnösand.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Gunnel Aldegren-Luvö, Mölndal; Rolf Andersson, Höllviken; Tomas Andersson, Göteborg; Annika Dahlström, Motala; Ingrid Danielsson, Hedemora; Pirjo Höglund, Storvreta; Mabel Jonsson, Umeå; Gunnel Lönnmyr, Eslöv; Gun Moström, Östersund; Solveig Åberg, Gäddede.

 

Svensktoppen 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Jonny Andersson, Fagersta; Maj-Lis Back, Vikmanshyttan; Kerstin Bergelin, Kolbäck; Raino Eriksson, Gävle; Sivert Hansson, Borås; Marie Hylén, Hässleholm; Monica Jorge, Stockholm; Heidi Löfvendahl, Hörby; Staffan Sundqvist, Lycksele; Nina Söderback, Töjby, Finland.

LÄS OCKSÅ


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…