Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 45

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Andersson, Västerhaninge; Ulla Boman, Luleå; Märith Edlund, Husum; L-Å Karlsson, Eksjö; Sune & Inger Lindqvist, Forsheda; Gunilla & Stefan Lindrot, Munka Ljungby; Kent Lundkvist, Bonässund; Birgitta Sundström, Värmdö; Vivi-Ann Söderlindh, Sollefteå; Inger Widén, Mölnlycke.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Maude Gustafson, Mantorp; Alice Gustavsson, Odensvi; Sally Hedlund, Landeryd; Elsa Isaksson, Luleå; Monica Josefsson, Jönköping.

 

Frid 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Sollefteå; Britt Appelgren, Norrköping; Birgitta Foxér, Lilla Edet; Lisbeth Hasth, Ulricehamn; Astrid Holm, Lidköping; Gun Lundgren, Ludvika; Gunnel Lönnmyr, Eslöv; Siv Nordström, Kimito Finland; Florence Olausson, Alingsås; Rosa Schreiber, Kristianstad; Monika Strand, Umeå; Thomas Ågren, Solf Finland.

 

Halloween 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Eivor Jonsson, Habo; Frank Lassen, Grums; Gösta Pettersson, Ludvika; Eva Uddemark, Malmö.

 

Historiekrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Signild Backan, Regnsjö; Siv Gärtner, Djura; David Henrikson, Hyssna; Irma Holmström, Vålberg; Helén Ilstedt, Mjölby; Maj-Britt Niemi, Helsingfors Finland; Irene Persson, Karlstad; Pia Pramberger, Norsborg; Erik Torkelsson, Örkelljunga; Gunilla Wallin, Vallentuna.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lina Carlström, Genarp; Lennart Gabrielsson, Skellefteå; Gudrun Graaf, Älvdalen; Mabel Nerhall, Alingsås; Rut Pettersson, Hultsfred.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mats Burman, Lycksele; Britt Enquist, Hässleholm; Ursula Gustafsson, Tidaholm; Birgit Helmersson, Vänersborg; Inga-Lill Larsson, Norrala; Ingmo Löfgren, Häljarp; Synnöve Modig, Gävle; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Margreth Sandling, Jokkmokk; Ulla Westholm, Västra Frölunda.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann-Britt Anderberg, Tibro; Valborg Nilsson, Tenhult; Inger Svensson, Munka-Ljungby; Ragnhild Taube, Asperö; Gunilla Wester, Gävle.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kajsa Bobeck, Nybro; Gunnel Carlsson, Norrköping; Lisbeth Hannberg, Kusmark; Kerstin Hedell, Falun; Nils-Åke Johnsson, Malmö; Christer Malmehed, Linköping; Junita Mikaelsson, Karlskoga; Ingrid Söderberg, Växjö; Gina Tagesdotter, Hagfors; Norma Åstrand, Söderköping.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Erna Alm, Uddevalla; J-Å & R-M Dellberg, Växjö; Anne-Lie Edqvist, Skärblacka; Margareta Gustavsson, Södertälje; Cecilia Johansson, Totebo; Anna-Stina Lindqvist, Uppsala; Git Magnusson, Lund; Barbro Olsson, Sandviken; Lennart Ottosson, Jönköping; Barbro Persson, Borlänge.

 

Kyligt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Signe Bylund, Härnösand; Ulla Christensson, Glumslöv; Marita Engman, Alingsås; Monica Häggström, Täfteå; Alf Johansson, Fjärdhundra; Karin Lindfors, Umeå; Vera Nyrén, Motala; Harriet Sten, Trångsund; Eva Sundberg, Göteborg; Gunilla Thelander, Skurup; Jan Thorvald, Skövde; Lajla Öberg, Hörnefors.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonja Andersson, Borlänge; Karla Andréasson, Fristad; Karin Hansson, Ystad; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Ingrid Lundberg, Järved; Anita Ström, Vara; Ulf Tropp, Göteborg; Maud Welin-Johansson, Kristinehamn; Birgitta Westerberg, Sundsvall; Berit Åkerman-Wallin, Nynäshamn.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Agnes Bengtsson, Halmstad; Bertil Bohlin, Östervåla; Britt-Marie Johansson, Lidköping; Jan Andersson, Mariestad; M-B Gördén, Kristinehamn; Britt Sörensson, Malmö; Gunwor Filipsson, Vrigstad; Riitta Kiema, Huddinge; Margareta Strömberg, Ljungskile; Birgitta Eriksson, Björklinge; Maud Hjälmered, Göteborg; Ulla Pettersson, Uppsala.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Britt-Marie Engdar, Ronneby; Barbro Fredriksson, Vänersborg; Sven-Erik Johansson, Sala; Thorwald Thomasson, Storuman; Gun-Britt Wretlund, Kumla.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Linnéa Andersson, Vadstena; Margareta Lindholm, Torshälla; Anders Linnerborn, Bälinge; Siv Nordström, Borås; Rose-Marie Wallberg, Gävle.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aina Eliasson, Hässleholm; Viktoria Frånberg, Sollefteå; Ingegärd Olsson, Göteborg.

 

Skörd 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anita Andersson, Skillingaryd; Margitta Bergenmar, Vendelsö; Christer Dahlfors, Sollentuna; Lilly Eriksson, Ljungsbro; Egon Eriksson, Solna; Agneta Frisell, Uppsala; Gunny Färdig, Skånes Fagerhult; Margit Hammarberg, Umeå; Siv Hertzman, Gävle; Birgit Larsson, Gislaved; Jan Månsson, Allerum; Kerstin Svendsén, Bohus.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Inger Engström, Spånga; Gerd Höök, Ervalla; Kirsti Jansson, Åkersberga; Mainy Linder, Uppsala; Sune Persson, Falköping.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Birgitta Bergström, Arvika; Greta Henriksson, Sigtuna; Maj-Lis Holmström, Skellefteå; Margareta Olsson-Glädje, Surahammar; May Wiberg, Malmö.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingela Bergius, Göteborg; Gunilla Berggren, Lövånger; Anita Björk, Hägersten; Iréne Dahlqvist, Landsbro; Pia Hansson, Karlshamn; Ulla Lundgren, Norrköping; B M Rylander, Sundsvall; Ulrica Sahlberg, Skövde; Roswitha Svensgård, Lidhult; Elisabeth Wikström, Orsa.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Uddevalla; Maj Eriksson, Stora Höga; Majvor Gran, Uppsala; Bodil Göransson, Helsingborg; Anita Karlsson, Sävar; Anneli Karlsson, Lindesberg; Hans Lundgren, Njurunda; Lena Nordensten, Uppsala; Margareta Pellikkä, Boden; Birgitta Sandberg, Motala.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Yvonne Axelsson, Åmotfors; Solveig Forsberg, Esbo Finland; Astrid Fransson, Nora; Maj Hansson, Strömstad; Börje Johansson, Husby-Rekarne; Ingrid Karlsson-Larsson, Västerås; Lena-Karin Nilsson, Perstorp; Laila Pettersson, Sollefteå; Kerstin Staaf, Tumba; Iréne Wernander, Linköping.

 

Tokigt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rolf & Kerstin Gullberg, Nässjö; Ulla-Britta Johansson, Braås; Gunnel Johansson, Halmstad; Siw Junling, Sollentuna; Anita Järnving, Linköping; Britt-Marie Kalebsson, Tingsryd; Inger Larsson, Färgelanda; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Solveig Olsson, Örnsköldsvik; Irene Olsson, Norrtälje; Rolf Sjöbom, Storö; Lena Svensson, Tumba.

LÄS OCKSÅ


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…