Annons
Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 46

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Anell, Mellösa; Birgitta Bergström, Arvika; Herbert Bylund, Härnösand; Inger Johansson, Linköping; Inga Johansson, Broby; Marianne & Curt Jönsson, Vingåker; Bernt Olsson, Bollnäs; Daisy Sjölin, Varberg; Karin Watter, Avesta; Solveig Wågström, Domsjö.

Annons

 

Blomsterkrysset 5 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)

Birgitta Bodén, Falun; Jan-Erik Gustafsson, Finspång; Karin Olsson, Åre; Lena Pettersson, Vällingby; Monica Rådman, Uppsala.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Andreas Cronsell, Hässleholm; Fam Björkgren, Kalmar; Anne-Marie Forslind, Vimmerby; Lillemor Jonsson, Sundsvall; Ing-Marie & Matz Linder, Strömsund.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Jenny Håkansson, Halmstad; Lennart Johansson, Stenungsund; Bosse Lundqvist, Halmstad; Ingemar Rahm, Söderköping; Svea Södergren, Mjölby.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonja Andersson, Ätran; Ingrid & Per Dahlgren, Lund; Maj-Britt Gustafsson, Värnamo; Astha Holm, Gävle; Sven-Erik Johansson, Sala; Anki Lagman, Kumla; Birgit Landgren, Malmö; Inge Lindh, Norrhult; Lena Lännholm, Södertälje; Sonja Nygårdh, Värnamo.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Algotsson, Trollhättan; Gillis Gransten, Uppsala; Elisabeth Green, Kumla; Claes Landin, Helsingborg; Kjell Ståhlbom, Motala.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

B Heimerson, Mjölby; Sven Ekstrand, Linköping; Anita Johansson, Vedum; Margareta Moberg, Borås; Nordvall, Koskullskulle; Monica Norlund, Täfteå; Stig-Lennart Rosqvist, Charlottenberg; Birgitta Tallroth, Stockholm; Lillemor Westin, Östersund; Raija Ylipekkala, Hudiksvall.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Tore Andersson, Bollnäs; Ing-Marie Blomquist, Leksand; Sune Broman, Örebro; Hans Christer Carlsson, Hjo; Marita Eriksson, Karlstad; Sally Hedlund, Landeryd; Inga-Lill Karlsson, Uddevalla; Agneta Rudsänger, Sandviken; Harriet Sten, Trångsund; Kerstin Torkelsson, Örkelljunga.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonia Eriksson, Gävle; Ingrid Larsson, Dalsjöfors; Anne-Marie Lindqvist, Mullsjö; Christina Andersson, Gävle; Christina Kensing, Tibro; Margit Wallström, Fagersta; Bo Bärring, Borgholm; Birgitta Knutsson, Enskede; Astrid Woxberg, Alfta; Rolf & Kerstin Gullberg, Nässjö; Marie Hylén, Hässleholm; Birgitta Wiklund, Västerhaninge.

 

Mårtensafton 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Agneta Frisell, Uppsala; Kerstin Holmberg, Dalstorp; Gunilla Lindmark, Örebro; Rita Mäkelä, Hisings Backa; Gun Pettersson, Hisings Backa.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Margaretha Dahlrot, Bålsta; Karin Gustavsson, Hultsfred; Eva Näslund, Uppsala; Nina Söderback, Töjby Finland; Ingrid Söderberg, Växjö.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bengt Erikson, Karlskrona; Ulla Jeppsson, Trelleborg; Tommie Kronlid, Lidköping; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Margit Wallmark, Kiruna.

 

Novemberkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Kerstin Angervall, Västra Frölunda; Berith Asumaa, Ö-Malax Finland; Ingrid Eriksson, Söderhamn; Rune Falk, Stockholm; Gunny Färdig, Skånes Fagerhult; Birgit & Bernt Grelsson, Östersund; Yvonne Lindeberg, Stockholm; Birgitta Ljunge, Huskvarna; I-B & S-Å Mollmyr, Karlstad; Rut & Ove Närlund, Landskrona; Anita Rosenholm, Onsala; Birgitta Sundström, Värmdö.

 

Rekordtokigt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Leena Elvelind, Göteborg; Nellie Fagerlund, Avesta; Margit Jansson, Motala; Margit Lindberg, Munka Ljungby; Connie Lindgren, Perstorp; Lars-Erik Lindqvist, Mariehamn Åland; Maria Ljung, Leksand; Birgitta Nilsson, Uppsala; Inger Uman, Jönköping; Gun Öst, Eskilstuna.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Åsa Broman, Trångsund; Jan Loreborn, Halmstad; G Lindh Salomonsson, Tranås.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Elisabeth Karlsson, Uppsala; Astrid Nilsson, Norrköping; Irene Ström, Motala; Irene Åhnström, Älta; Gerd Åström, Sollefteå.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ture Johansson, Boliden; Marion Jonsson, Liatorp; Inga Larsson, Lund; Barbro Oleander, Partille; Roger Törnqvist, Långshyttan.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annika Dahlström, Motala; Dagny Eriksson, Strömstad; Gerd Gustafsson, Tanumshede; Gunilla Hedman, Göteborg; Maj-Lis Moqvist, Vingåker; Gunda Nordlander, Noraström; Gunilla Segerlund, Visby; Britt-Marie Thorsell, Höllviken; Ulla Westholm, Västra Frölunda; Margareta Zelleroth, Stockholm.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann-Karin Andersson, Timmele; Gun Brundin, Bålsta; C G Bengts, Bjursås; Aina Erikson, Nybro; Inger Larsson, Färgelanda; Christina Lööf, Björnlunda; Synnöve Modig, Gävle; Gladies Noaksson, Björkö; Astrid & Reine Segerlund, Finspång; Eva Svensson, Söderala.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Sollefteå; Lillemor Appelgren, Trelleborg; Kurt & Lillemor Claésson, Töllsjö; Marianne Ekesten, Linköping; Anette & S-E Hansson, Orsa; Lennart Holmberg, Frillesås; Anita Larsson, Karlskoga; Ylva Nilsson, Landskrona; Gösta Norén, Jönköping; Anita Setterlund, Mockfjärd.

LÄS OCKSÅ



Annons

Annons

Annons



Annons


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Laddar startsidan…