Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 48

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Christina Flink, Osby; K Fredricson, Kolmården; Solveig Hansén, Motala; Lisbeth Hasth, Ulricehamn; Lilian Högström, Boden; Barbro Oleander, Partille; Barbro Persson, Borlänge; Harriet Sten, Trångsund; Ulf Tropp, Göteborg; Krister Wallin, Motala.

Annons

 

Bokkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margit Andersson, Ulricehamn; Astrid Broberg, Göteborg; Yvonne Bäckman, Stockholm; Tord Gustavsson, Göteborg; Sigbritt Lindqvist, Arvidsjaur; Lena Pettersson, Vällingby; Margareta Staberg, Mariestad; Lilian Svensson, Lidköping; Berit Åkerman Wallin, Nynäshamn; Maria Ånstad, Borensberg.

 

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Andersson, Västerhaninge; Leena Edsgärd, Trollhättan; Lilly Eriksson, Ljungsbro; Gunvor Filipsson, Vrigstad; Marianne Fredsjö, Göteborg; Gun Hansson, Göteborg; Yvonne Junling, Sollentuna; Birgit Larsson, Gislaved; Frank Lassen, Grums; Märtha Petersson, Västra Karup; Vivi Anne Timonen, Söderbärke; Birgitta Wixenius, Oskarshamn.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Aino Allstrin, Ösmo; Gunilla Dufvenberg, Motala; Siw Haraldsson, Hestra; Agneta Lindberg, Munkfors; Ingrid Pettersson, Mörsil.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla-Britt Andersson, Lidköping; Sissi Carlsson, Vendelsö; Kerstin Johansson, Gryt; Iréne Sandberg, Vadstena; Jan-Erik Tegblom, Lycksele.

 

Julkort från förr 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Karla Andréasson, Fristad; Irma Holmström, Vålberg; Sonia Persson, Staffanstorp; Marita Sjöli, Göteborg; Ann Wiström, Finspång.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karl-Gustav Andersson, Jönköping; Lisa Dahl, Ystad; Mayvor Eriksson, Norrtälje; Gunilla Hult, Katrineholm; Kajsa Jernehed, Karlstad; Monica Johansson, Klippan; Jan-Erik Karlborg, Linköping; Doris Malvefors, Tranås; Ulrica Sahlberg, Skövde; Vivian Åhs, Täby.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Uddevalla; Tryggve Björkman, Hishult; Ingegerd Engvall, Flen; Tuula Blomgren Jareman, Rönninge; Britt-Marie Ljungberg, Hudiksvall.

 

Kollektivtrafik 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Jan-Eric Ceder, Dalarö; Bo Falk, Kiruna; Mats Fredriksson, Hjortkvarn; Els-Marie Georgsson, Malmö; Marie-Louise Hydén, Örebro; Aina Johansson, Luleå; Britt-Marie Karlsson, Bromma; Anne-Marie Nordén, Aneby; Ann-Sofi Svensson, Arlöv; Kerstin Westerlund, Västerås.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Stig Blomqvist, Ödeshög; Siw Blomqvist, Lycksele; Birgit Helmersson, Vänersborg; Gunilla Lindmark, Örebro; Elsy Sjölander, Sävedalen; Lars Smedberg, Borås; Anne-Sofie Undefors, Karlskoga; Uno Wennerstrand, Strömsund; Gun-Britt Wretlund, Kumla; Britt-Mari Åberg, Karlshamn.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Göran Å Brandt, Skärhamn; Birgitta Frank, Norrköping; Raghild Hedenmalm, Nybro; Ulric Ingå, Norrköping; Pia Johansson, Eskilstuna; Laila Lindqvist, Kiruna; Maria Ljung, Leksand; Sonja Marklund, Boliden; Berit Sjögren, Lidingö; Britt Marie Ånhagen, Örnsköldsvik.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Git Leche, Skanör; Monica Nordlund, Täfteå; Kerstin Thorvald, Skövde; Ingela Bergius, Göteborg; Elisabeth Engström, Umeå; Jan Loreborn, Hatmstad; Anita Brunander, Sandared; S Kallryd, Färjestaden; Zarah Wallin, Hässelby; Börje Cullberg, Sunhultsbrunn; Siv Nilsson, Karlskrona; Monika Strand, Umeå.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Thor Ahlkvist, Nynäshamn; Mabel Jonsson, Umeå; Christer Malmehed, Linköping; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Ann-Kristine Nilsson, Ängelholm.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Jenny Eriksson, Edsbro; Birgitta Magnusson, Sundbyberg; Gunilla Segerlund, Visby.

 

Sitter i klistret 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Artur Krantz, Sollentuna; Lena Nordin, Visby; Margreth Sandling, Jokkmokk; Malin Sandström, Arboga; Eivor Svensson, Åby.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Margot Bäck, Hudiksvall; Ethel Hedberg, Mölndal; Bengt Johansson, Töllsjö; Ruth Lundstedt, Vittsjö; Stefan Pettersson, Hallstavik.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Åsa Broman, Trångsund; Hanna Rantsi, Alby; Marie-Louise Rask, Söderköping; Wiveca Sandström, Umeå; Ingrid Söderberg, Växjö.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aina Eriksson, Nybro; Rune Ferm, Uddevalla; Monica Johansson, Munka Ljungby; Harriette Klingwall, Enköping; Margareta Landin, Bollnäs; Hans Lundgren, Njurunda; Reneé Persson, Helsingborg; Marika Pousár, Borgå Finland; Anna & Björn Strandbrink, Mörbylånga; Staffan Sundqvist, Lycksele.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun-Britt Billengren, Mellerud; Signe Bylund, Härnösand; Bernt Ericsson, Falkenberg; Lisbeth Fredriksson, Linköping; Gunvor Kihlander, Grästorp; Eje Molin, Järfälla; Gun Moström, Östersund; Margit Pettersson, Örebro; Margot Rödén, Brunflo; Helene Samuelsson, Sunne.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Astrid Abrahamsson, Säffle; Fam Björkgren, Kalmar; Solveig & Veikko Haapa, Sjundeå Finland; Ann-Marie & Lars Landberg, Köping; Ulla Lindeqvist, Åkersberga; Bo Mannberg, Skellefteå; Kristina Niklasson, Partille; Gertrud Olsson, Hammerdal; Anita Schwerin, St Mellösa; Christina Åkesson, Kungsängen.

LÄS OCKSÅ


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…