Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 49

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Andersson, Västerås; Monica Fernqvist, Norrköping; Ulla Hillborg, Västerås; Gun Häggberg, Stenhamra; Gunvor Kihlander, Grästorp; Inger Linnemann, Jönköping; Emma Olsson, Ekshärad; Inga-Lisa Olsson, Staffanstorp; Ole Rapp, Österfärnebo; Christine Träffe, Sävsjö.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ulla Kerstin Angervall, V Frölunda; Benny Brännström, Umeå; Mirjam Mörelius, Oskarshamn; Mary Nilsson, Degeberga; Martin Widmark, Skellefteå.

 

Håller färgen 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anita Eriksson, Töreboda; Karin Hansson, Ystad; Birgit Tegblom, Lycksele; Inga & Bertil Alm, Alunda; P O Karlström, V Frölunda; Lena Petterson, Falköping; Margareta Lindholm, Torshälla; Pia Pramberger, Norsborg; Inga Svensson, Boxholm; Lennart Gustafsson, Ludvika; Ingvar Ohlsson, Uddevalla; Pernilla Wallbom, Karlstad.

 

Historiekrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britta Andersson, Gävle; Britta Björklund, Gävle; Gunilla Johansson, Örebro; Hjördis Lindberg, Ersmark; Margareta Lindgren, Falun; Lilian Novenius, Fjällbacka; Kristina Rosdahl, Kristinehamn; Katrin Rönnholm, Norrtälje; Birgit Svensson, Karlstad; GunBritt Westman, Mellerud.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Falk, Falkenberg; Christina Hsiung, Frösön; Ingalill Lundgren, Karlstad; Inger & David Olsson, Linköping; Inger Wernicke, Västerås.

 

Julkort från förr 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Björn Forsén, Boden; Christina Jalsborn, Örebro; Gladys Lindberg, Trollhättan; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Brita Ruin, Köping.

 

Julkul 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Oskar Anefjord, Linköping; Siv Åsberg, Väddö; Anita Brunander, Sandared; Bodil Göransson, Helsingborg; Zarah Wallin, Hässelby.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Ingegerd Ax, Jönköping; Catrine Axelsson, Falköping; Mona Björnström, Kungshamn; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Inga-Britt Nordström, Jokkmokk; Sven Skogwik, Vällingby; Bo Stenlund, Holmsund; Rosita Svensson, Sidensjö; Maria Ånstad, Borensberg.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lilly Eriksson, Ljungsbro; Pirjo Höglund, Storvreta; Yvonne Löfgren, Rimbo; Christina Lööf, Björnlunda; Hubert Ulvselius, Lönashult.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Björkman, Lindesberg; Alf Eriksson, Nås; Kerstin Hansson, Ludvika; Carina Hjelm, Östersund; Hjördis Jansson, Västerås; Birgitta Jönsson, Bromma; Mary Karlsson, Brastad; Ingemar Lantz, Skövde; Eva & Bo Nilsson, Rödeby; Margareth Sandling, Jokkmokk.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Helge Hansi, Vittangi; Ulf Johansson, Borås; Anki Jonsson, Brunflo; Mainy Linder, Uppsala; Sonia Persson, Staffanstorp; Jan-Olov Ragnarsson, Örebro; Ingrid Rydén, Vingåker; Anita Söderkvist, Ödåkra; Gunilla Thelander, Skurup; Rolf Thorsell, Höllviken.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lena Andersson, Västervik; Britt-Marie Björnström, Visby; Margot Rödén, Brunflo; Ulla Kallstenius, Rönninge; Jan-Erik Karlborg, Linköping; Tomi Åkesson, Kungsängen; Marita Engman, Alingsås; Inga-Cajsa Svensson, Mjölby; Inga-Lena Åbom, Tving; Ingrid Berg, Nordmaling; Ragnhild Hedenmalm, Nybro; Anita Larsson, Karlskoga.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Boman, Luleå; Birgitta Frank, Norrköping; Lisbeth Haapala, Frövi; Gun-Britt Hansson, Göteborg; Elsy Nordlander, Sollefteå.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Catrine Axelsson, Falköping; Kerstin Elisabeth Hedell, Falun; Claes Landin, Helsingborg.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Lillemor Appelgren, Trelleborg; Monica Ebbesson, Färgelanda; Mats Fredriksson, Hjortkvarn; Inga-Lisa Janz, Åmål; Margaretha Müngersdorff, Malmö.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Jarl Dahlström, Kinna; Anneli Karlsson, Lindsberg; Marianne Ledin, Trångsund; Merit Pettersson, Haverdal; Inger Wallin, Stockholm.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun-Marie Billengren, Mellerud; Karin Bärtilsson, Norberg; Astrid Holm, Lidköping; Nils-Åke Johansson, Malmö; Elisabeth Karlsson, Uppsala; Britt-Marie Larsson, Jönköping; Karin Lindfors, Umeå; Anders Linnerborn, Bälinge; Junita Mikaelsson, Karlskoga; Kristina Svensson, Laholm.

 

Stora korsordet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Bergqvist, Säter; Christina Flink, Osby; Kathe Hallqvist, Göteborg; Birgitta Holjevac, Tidaholm; Tommie Kronlid, Lidköping; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Inger Sundberg, Umeå; Siv Tamme, Djurhamn; Siv Törnqvist, Vendelsö; Ulla Welander, Danderyd.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Margareta Anell, Mellösa; Hans Christer Carlsson, Hjo; Gunilla Dufwenberg, Motala; Clary Ekstrand, Uppsala; Rolf Hansson, Visby; Agneta Isaksson, Trelleborg; Wanja Larsson, Örebro; Kerstin Norberg, Arvidsjaur; Kerstin Svendsén, Bohus; Kerstin Wennerholm, Göteborg.

LÄS OCKSÅ


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…