Annons

Annons

Grattias alla kryssvinnare nr. 47

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Lars B Wikström, Kilafors; Back-Holst, Uppsala; Kerstin Ferlin, Gävle; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Gunnel Gode, Spånga; Ragnhild Hedenmalm, Nybro; Katarina Hultin, Härnösand; Ruth Lundstedt, Vittsjö; Sonia Persson, Staffanstorp; Johanna Åkesson, Södra Sandby.

Annons

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Ingegerd Andersson, Västerås; Gunilla Hedman, Göteborg; Christer Malmehed, Linköping; Gun-Brith Modin, Söderhamn; Hans Emanuel Olsson, Bandhagen.

Från… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Lena Andersson, Västervik; Gunnel Benke, Broby; Gun Hansson, Göteborg; Karin Lindfors, Umeå; Lennart Ottosson, Jönköping.

…topp… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Börje Bergkvist, Storvik; Ulla Kallstenius, Rönninge; Mary Karlsson, Brastad; Lena Nordin, Visby; Clary Petersson, Södertälje.

…till… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Evert Blom, Jönköping; Benny Hansson, Landskrona; Clary Lövenberg, Stockholm; B M Rylander, Sundsvall; Inger Sandvik, Farsta.

…tå 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Mats Bohlin, Skänninge; Ingrid Lundberg, Järved; Lars Lydigh, Alvesta; Karin Watter, Avesta; Siri Östmark, Hägersten.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Eva Berg, Boden; Lisbeth Karlsson, Partille; Gudrun Kellner, Hudiksvall; Inga Larsson, Lund; Anita Wik, Hörby.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Aina Eliasson, Hässleholm; Kerstin Gjertz, Uppsala; Märta Hasslöf, Grästorp; Kerstin Henningsson, Åseda; Lillemor Ivemyr, Köping; Kerstin Skoglund, Gränna; Erik Sundqvist, Njurunda; Kristina Svensson, Laholm; Lars Söderberg, Luleå; Kerstin Öberg, Huddinge.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Annika Dahlström, Motala; Kerstin Egerbo, Borås; Christine Elmén, Svalöv; Lisbet Haapala, Frövi; Margareth Olsson, Ramsberg.

Kontroll 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Kerstin Edén, Deje; Birgitta Falk, Bankeryd; Annika Hållner, Uppsala; Yvonne Johansson, Uppsala; Margareta Sköllerhag, Årjäng.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
May-Lis Andersson, Arboga; Stig Blomqvist, Örebro; Ingela Burman-Nilsson, Skelleftehamn; Staffan Bölander, Rossön; Kjell Hylander, Hjälteby; Berith Håkansson, Trollhättan; Agneta Johnsson, Munkfors; Eva Näslund, Uppsala; Gullan Stenblom, Landskrona; Anette Westling, Sundsvall.

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Britt-Marie Andersson, Söråker; Britt-Louise Benjaminsson, Sölvesborg; J-Å & R-M Dellberg, Växjö; Gunbritt Engström, Köping; Raili Flink, Göteborg; Tommy Johansson, Solberg; Gunnel Johansson, Ödeshög; Eva Nordqvist, Sunne; Bernt Sundberg, Tullinge; Lajla Öberg, Norrfors.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Britt Appelgren, Norrköping; Karin Bergvall, Vännäs; Kerstin Holmberg, Dalstorp; Inger Johansson, Linköping; Maria Karlsson, Bagarmossen; Ing-Marie Karlsson, Norrtälje; Git Leche, Malmö; Åke Mörtsell, Östersund; Christer Sandberg, Karlstad; Annelie Widbark, Stora Mellösa.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Birgitta Johansson, Växjö; Vivan Jåfs, Jakobstad Finland; Irene Olsson, Norrtälje; Lennart Björklund, Vimmerby; Siv Nordqvist, Bräcke; Irina Olsson, Söderåkra; Gunnel Aldegren-Luvö, Mölndal; Rose-Marie Höglund, Uddevalla; Fia Sjöblom, Växjö; Gunnel Georgsson, Vrena; Marja Jons, Hudiksvall; Thorwald Thomasson, Storuman.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)
Kerstin Bergstrand, Ödsmål; Solveig Ellvin, Gävle; Gun Hilding, Löddeköpinge; Kerstin Nilsson, Ystad; Gunbritt Pihlström, Örnsköldsvik.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gerd & Tage Almén, Ytterby; Maud Erikson, Västerås; S Johansson, Göteborg; Inger Sandberg, Sölvesborg; Nils Selinder, Örnsköldsvik.

Som hund och katt  3 vinnare (2 Sverigelotter var)
Mary Karlsson, Lundsbrunn; Katarina Lindqvist, Kastelholm Åland; Ann-Magret Lundgren, Enskede.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Sonia Eriksson, Gävle; Tord Gustavsson, Göteborg; Gunnel Hellstrand, Hyltebruk; Mainy Linder, Uppsala; Laila Sundström, Örnsköldsvik.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Inga-Britt Eriksson, Sösdala; Fam Anderson, Fagersta; Liz Karlsson, Skällinge; Els-Marie Nilsson, Kalmar; Gun-Britt Söderberg, Orsa.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Karin Beckman, Täby; Kurt Eliasson, Alingsås; Gunilla Eriksson, Eskilstuna; Maud Fagerdahl, Njurunda; Harry Forsman, Karlskoga; Margareta Friberg, Floby; Inga-Lill Karlsson, Uddevalla; Astrid Nilsson, Söderköping; Britt Sörensson, Malmö; Eila Väisänen, Överum.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gunvor Dahlgren, Köping; Dagny Eriksson, Alnö; Monica Höök, Göteborg; Anita Larsson, Karlskoga; Eva Månsson, Helsingborg; Valborg Nilsson, Tenhult; Maj Stridbeck, Knivsta; Anne-Marie Thuresson, Åby; Anne-Sofie Undefors, Karlskoga; Ellert Wahlin, Ljungby.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)
Maj-Britt Eriksson, Järbo; Carl Anders Jönsson, Stockholm; Anita Karlsson, Sävar; Robert Mikkelsen, Eskilstuna; Ove Sahlén, Kramfors; Inger Wallin, Stockholm; Ann Wessel, Stenungsund; Hugo Wikman, Lund; Katie & Stig Åström, Farsta; Margaretha Ödjar, Karlstad.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…