Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare från nr. 19!

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Blomkvist, Surahammar; Torsten Bodén, Falun; Ulla Christensson, Glumslöv; Rauni Grönroos, Vasa Finland; Solveig Hansen, Motala; Sivert Hansson, Borås; Ingrid Johansson, Södertälje; Anita Johansson, Huddinge; Olga Olsson, Orsa; Harriet Sten, Trångsund.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Inger Andersson, Märsta; Birgitta Eriksson, Björklinge; Elisabeth Karlsson, Uppsala; Sven-Erik Pettersson, Valdemarsvik; Gun-Britt Wretlund, Kumla.

 

Filmstjärnelik 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunilla Dufwenberg, Motala; Tord Eriksson, Borlänge; Iris Nordén, Boden; Uno Wennerstrand, Strömsund; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland.

 

Hälsokrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Motala; Bo Ericson, Sköndal; Ingrid Eriksson, Söderhamn; Margareta Gustavsson, Krylbo; Inger Hjelm, Katrineholm; Ruth Lyndstedt, Vittsjö; Christina Nilsson, Kalmar; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Berith Svantesson, Mariestad; Elsie Tholinder, Täby; Aulis Tiilikainen, Örebro; Ragnhild Wikman, Lund.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anneli Björck, Örebro; Mats Fredriksson, Hjortkvarn; Sonja Gustafsson, Köping; Anita Lindberg, Trollhättan; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gudrun Alperud, Umeå; Ing-Britt Bondesson, Jönköping; Jan Eriksson, Åmmeberg; Märta Gavelin, Göteborg; Annica Gustafsson, Askersund; Ingemar Karlsson, Strängnäs; S & B Löfroos, Ekenäs Finland; Anita Nilsson, Örebro; Olle Ohlsson, Malmö; Ann-Christin Söderholm, Västra Frölunda.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margot & Lasse Arvidsson, Luleå; Annika Dahlström, Motala; Solveig Forsberg, Esbo Finland; Berndt Johansson, Töllsjö; Frank Lassen, Grums.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Andersson, Alfta; Marita Gustafsson, Norrala; Anita Järnving, Lidköping; Gunnel Nilsson, Sundsvall; Margit Nilsson, Klippan; Kerstin Norberg, Arvidsjaur; Eva Näslund, Uppsala; Ingalill Rudman, Färjestaden; Brita Ruin, Köping; Gunni Sikström, Trollhättan.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ken Avebjörk, Stockholm; Inger Björk, Holmsund; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Lilly Fredriksson, Linköping; Torunn Henriksson, Göteborg; Ingegerd Lindbladh, Nynäshamn; Lilian Müller, Helsingborg; Eva Näslund, Näsåker; H & M Rönnholm, Umeå; Eva Uddemark, Malmö.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla-Brita Andersson, Lidköping; Kerstin Broo, Tibro; Gunilla Hedman, Göteborg; Mariann Johansson, Växjö; Birgitta Jönsson, Bromma; Berit Larsryd, Ljungby; Charlotte Lennartsson, Växjö; Anne-Marie Lindqvist, Mullsjö; Gerd Nilsson, Borås; Inger Thyr, Rengsjö.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gudrun Ask, Söderhamn; Ken Avebjörk, Stockholm; Gunnel & Leif Lundgren, Klagstorp; Britta Björklund, Gävle; Gun Hansson, Göteborg; Christina Träffe, Sävsjö; Ulla Blomquist, Högsby; Britta Jonsson, Söderköping; Inez Karlsson, Karlskoga; Marie-Louise Jägerbro, Örebro; Anneli Karlsson, Lindesberg; Lars B Wikström, Kilafors.

 

Majkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Viviann Bäckman, Ulricehamn; Solveig Edwall, Frösön; Anita Eriksson, Töreboda; Gertrud Gulati, Järfälla; Alrik Johansson, Limhamn; Marianne Lindberg, Mellerud; Eje Molin, Järfälla; Ulla Nilsson, Vejbystrand; Lena Nordensten, Uppsala; May Norling, Södertälje; Gun Waern, Sollentuna; Christina Weber, Yngsjö.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Ingrid Ericsson, Hällefors; Märta Hasslöf, Grästorp; Kerstin Hedell, Falun; Karin Jönsson, Helsingborg; Bo Skoglund, Dala-Järna.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bosse Godlund, Katrineholm; Kerstin Holmberg, Dalstorp; Jan Loreborn, Halmstad; Inger Svensson, Munka-Ljungby; R-M Svensson, Billinge.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Hultman, Karlstad; Nils-Åke Johnsson, Malmö; Svea Södergren, Mjölby.

 

Småttingar 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marita Eriksson, Karlstad; G Benedictsson-J-son, Sala; Lilian Högström, Boden; Mona Jutström, Köping; Ing-Marie Linder, Strömsund; Inger Lundqvist, Gävle; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Mia Pettersson, Hallstavik; Siv Sjöberg, Rimforsa; Inga-Lill Svensson, Bandhagen.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ulla Kerstin Angervall, Västra Frölunda; Aina Eliasson, Hässleholm; Monica & Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Maj-Britt Thorsell, Luleå; Monika Westberg, Björna.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Tommy Ferm, Järfälla; Birgitta Glennåker, Jönköping; Gun Johansson, Hjo; Birgitta Lidström, Nynäshamn; Christina Åkesson, Kungsängen.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anna-Greta Bergström, Ekshärad; Edith Bjelveby, Lund; Birgitta Brännström, Skellefteå; Maj-Lill Danielsson, Ställdalen; Gun Häggberg, Stenhamra; Britt Lennhager, Kinna; Anita Nilsson, Sala; Inger Nordvall, Koskullskulle; Karin Sandell, Dalsjöfors; Solveig Åberg, Gäddede.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rigmor Folkesson, Vretstorp; Majvor Gran, Uppsala; Lisbet Haapala, Frövi; Lisbeth Hasth, Ulricehamn; Lilian Härlin, Nässjö; Eva & Bengt Jansson, Norsborg; Kajsalis Jernehed, Karlstad; Kerstin Johansson, Örebro; Kjell Söderberg, Jungsund Finland; Berit Åkerman-Wallin, Nynäshamn.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Britt-Marie Engdar, Ronneby; Lainy Hansen, Uppsala; Anette Hansson, Orsa; Astrid Holm, Lidköping; Tommie Kronlid, Lidköping; Signe Larsson, Sollebrunn; Margareta Moberg, Borås; Lena-Karin Nilsson, Perstorp; Olsson-Jogmark, Lerberget; Kjell-Arne Rundbladh, Värnamo.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…