Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare från nr. 20!

vinnare 

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maria Björklund, Vimmerby; Johan Bredenberg, Helsingfors Finland; Boian Ekman, Upplands Väsby; Christine Elmén, Svalöv; Christina Flink, Osby; Eva Johansson, Arvidsjaur; Rigmor Nero, Huskvarna; Eva-Maj Simu, Upplands-Väsby; Kjell Ståhlbom, Motala; Gull-Britt Åberg, Nybro.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gerhard Eriksson, Frösön; Svenborg Rönnfjord, Vilhelmina; Iréne Ström, Motala; Monica Söderström, Söderhamn; Anna-Karin Wallström, Sollentuna.

Gilla Året Runt på Facebook

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Göran Larsson, Vimmerby; Bosse Lundqvist, Halmstad; Inga-Lisa Nilsson, Rödeby; Anne-Marie Nordén, Aneby; Margit Vallmark, Kiruna.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Andréasson, Mölndal; Margitta Bergenmar, Vendelsö; Kenneth Forsman, Insjön; Maj-Britt Häll, Hjo; Helén Ilstedt, Mjölby; Ture Johansson, Boliden; Barbro Lindgren, Uppsala; Christina Lööf, Björnlunda; Börje Nilsson, Nacka; Maj Persson, Halmstad.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rose-Marie Edinius, Oskarshamn; Solweig Forsberg, Örebro; Ulla Kallstenius, Rönninge; Margareta Nilsson, Karlskoga; Brita Simu, Gällivare.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunilla Hult, Katrineholm; Eva Jägerbrand, Brastad; Jan-Olof Klingberg, Askersund; Marquita Åström, Ersmark; Elisabeth Norberg, Kramfors; Rolf Pettersson, Norrköping; Birgitta Röwer, Västerås; Siv Sjölin, Sjötorp; Emma Jost Auf Der Stroth, Sjöbo; Irene Westling, Hisings-Kärra.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun von Berlepsch, Stockholm; Einar Brataas, Uddevalla; Märith Edlund, Husum; Göte Janglind, Katrineholm; Birgitta Johansson, Uddevalla; Barbro Karlsson, Götene; Ulla Roos, Örkelljunga; Anders Strånge, Sävsjö; Inger Tegnelius, Spånga; Sven Täcklind, Kungsängen.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Andersson, Fjärdhundra; Alva Bengtsson, Halmstad; Birgit Edman, Borås; Aina Eriksson, Nybro; Ingrid Fredriksson, Växjö; Paul Grundin, Sundbyberg; Lillemor Johansson, Jönköping; Birgit Landgren, Malmö; Lars Lindell, Helsingborg; Eva Önnerstedt, Johanneshov.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Arne Gustafsson, Kumla; Laila Nilsson, Eskilstuna; Waldy Örnvall, Skänninge; Ingrid Anhammer, Vintrosa; Ing-Marie Karlsson, Norrtälje; Inger Othman, Stockholm; Gull-Britt Detter, Kristinehamn; Leena Edsgärd, Trollhättan; Inga Lindbergh, Linköping; Susann Nelson, Varberg; Lilian Novenius, Fjällbacka; Kerstin Zander, Sundsvall.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Björn & Ingamay Askestad, Örebro; Ingrid Karlsson-Larsson, Västerås; Rigmor Samuelsson, Nyköping; Eric Sjölander, Årsta; Berit Skogsberg, Farsta.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

M & K Andersson, Lindesberg; Astrid Fransson, Nora; Ingegerd Linnér, Norrhult; Maria Ljung, Leksand; Göran Persson, Hässleholm.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marianne Angel, Torup; Anja Matias, Göteborg; Birgitta Norling, Kristdala.

 

Smörsångare 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Boman, Eksjö; Bernt Ericsson, Falkenberg; Sol-Britt Sandberg, Danderyd; Bengt Sörensson, Staffanstorp; Ann Wiström, Finspång.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Margit Andersson, Ulricehamn; Berit Bergqvist, Säter; Ann-Marie Eriksson, Nyköping; Einar Olofsson, Kiruna; Stina Sigmundson, Stallarholmen.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Hugo Brander, Södertälje; Mona Ericson, Svenshögen; Kurt Fredriksson, Märsta; Barbro Norrfors, Bureå; Ragnhild Sandberg, Huskvarna.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Fahlström, Johanneshov; Tord Gustavsson, Göteborg; Inga-Britt Höjer, Saltsjö-Boo; Gladys Lindberg, Trollhättan; Ingalill Lundgren, Karlstad; Sonja Magnusson, Malmö; Eva Nilsson, Laholm; Johannes Nordgaard, Halmstad; Therese Törnström, Motala; Britt-Marie Wallin, Motala.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonja Almén, Trollhättan; Fam Björkgren, Kalmar; Ralf Blom, Vörå Finland; Staffan Bölander, Rossön; Erik Jakobsson, Södertälje; Gudrun Larsson, Vålberg; Marja L Lundh, Storvreta; Millis Nordin, Älandsbro; Eva Åström, Valbo; Lars-Erik Östlund, Södertälje.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Ingegerd Ax, Jönköping; Kerstin Egerbo, Borås; Kerstin Ekvall, Jönköping; Elsie Enocsson, Motala; Lisbeth Gunnarsson, Laholm; Kirsti Jansson, Åkersberga; Bror Lillqvist, Jakobstad Finland; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Monica Norlund, Täfteå; Malin Sandström, Arboga.

 

Syd 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Lindqvist, Skellefteå; Katarina Lundin, Hudiksvall; Nils-Erik Sahlström, Hofors; Marie Sundvisson, Hackås; Gunn Svensson, Simrishamn.

 

Väst 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Tore Andersson, Bollnäs; Britt-Louise Benjaminsson, Sölvesborg; Kerstin Holmberg, Dalstorp; Laila Lindquist, Strömstad; Ulf Ström, Linköping.

 

Nord 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

B Gustafsson-Rehnström, Malmö; Kerstin Henningsson, Åseda; Gunilla Lundin, Jönköping; Inger Långberg, Göteborg; May-Britt Sjöbom, Storå.

 

Öst 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Susanne Ljungberg-Hallin, Wolume St Lambert Belgien; Sune Molnberg, Kil; Nelly Nyberg, Bollnäs; Mats Philipson, Nässjö; Marianne Öjdahl, Katrineholm.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…