Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare från nr. 21!

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sissi Carlsson, Vendelsö; Britt Enquist, Hässleholm; Maud Falk, Fagersta; Karin Hellsvik, Umeå; Bernice Johansson, Ekerö; Sven Karlsson, Trelleborg; Björn Norén, Jönköping; Thomas Palmhede, Gråbo; Ingrid Söderberg, Växjö; Gunvor Sööberg, Torshälla.

Annons

 

Blomsterkrysset 5 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)

Ann-Margret Axelsson, Växjö; Niclas Hansson, Bankeryd; Solweig Widén, Hässelby; Bertil Öberg, Huddinge; Katrine Österdahl, Töjby Finland.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Saga & Isak Evenås, Höllviken; Sally Hedlund, Landeryd; Ulla Jingborg, Tranås; Eva Midholt, Rydaholm; Sif Olssen, Täby.

 

Filmtajm 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunny Färdig, St Fagerhult; Mona Hemmingsen, Angered; Christina Jarlsborn, Örebro; Gun Leijen, Laxå; Margit Lindberg, Munka Ljungby; Sune & Inger Lindqvist, Forsheda; Helge Lundin, Grums; Arne Olofsson, Bollnäs; Monika Strand, Umeå; Margareta Zelleroth, Stockholm.

 

Gröna fingrar 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Uddevalla; Timo Ekström, Södertälje; Karin Larsson, Gävle; Annagreta Utterberg, Överkalix; Lillemor Westin, Östersund.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingemar Eriksson, Hallsberg; Raino Eriksson, Gävle; Birgit Hinders, Nykarleby Finland; Astrid & Reine Segerlund, Finspång; Ingegerd Skoglund, Hudiksvall.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kajsa Bobeck, Nybro; Clary Ekstrand, Uppsala; Rolf Hellberg, Sollefteå; Alf Jacobsson, Järfälla; Annie Jellvi, Ystad; Wivi Johansson, Boden; Junita Mikaelsson, Karlskoga; Birgitta Nilsson, Norrköping; Familjen Risberg, Trollhättan; Monica Tillberg, Hallstavik.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marita Bäckstedt, Höllviken; Bengt Johansson, Kista; Gunvor Kihlander, Grästorp; Viviann Magnusson, Vetlanda; Gunnel Norberg, Lycksele.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anette Bengtsson, Landskrona; Marianne Eek, Marsfjäll; Inga-Britt & Erhard Ek, Luleå; Inger Henriksson, Norrköping; Monika Herbertsson, Kalmar; Ragnhild Holmgren, Tyresö; Maj-Britt Johansson, Sandviken; Eva & Dick Nyberg, Uppsala; Gun-Britt Skordby, Mora; Eivor Wrigfors, Eksjö.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Braad, Mellösa; Ingela Ljunggren, Finja; M-L Lundahl, Mariestad; Solveig Mitts, Vasa Finland; Monica Nystrand, Västerås; Sven-Olov Olsson, Falun; Berit Sjögren, Lidingö; Ann-Margret Sjöqvist, Vittsjö; Gullvi Tollgren, Kristianstad; Gun Öst, Eskilstuna.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eivor Andersson, Dala-Floda; Birgitta Holjevac, Tidaholm; Laila Magnusson, Strömstad; Hjördis Jansson, Västerås; Vera Langbrandt, Hällestad; Roger Törnqvist, Långshyttan; Herbert Bylund, Härnösand; Lennart Olsson, Järbo; Monika Pettersson, Avesta; Claes Landin, Helsingborg; Annie Ljung, Vetlanda; Christina Rubensson, Oskarström.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Rolf Andersson, Höllviken; Margareta Anell, Mellösa; Gullvi Johannesson, Ödskölt; Birgit Nilsson, Tidaholm; Birgitta Sandberg, Motala.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aino Allstrin, Ösmo; Karin Hansson, Ystad; Benny Hansson, Landskrona; Lena Johansson, Ramdala; Marie Pettersson, Norrköping.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eina Frode, Gamleby; Gun Jönsson, Landskrona; Gunilla Thelander, Skurup.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

B O Björnberg, Västra Frölunda; Greta Henriksson, Sigtuna; Ewy Johansson, Östersund; Ulla Britta Johansson, Braås; Berith Särkimukka, Eskilstuna.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Marianne Bertilsson, Vetlanda; Märta & Stig Johansson, Sturefors; Anton Lindahl, Stockholm; Inger Linnemann, Jönköping; Hanna Rantsi, Alby.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Astrid Abrahamsson, Säffle; Brask, Uttran; Carin Brifors, Bålsta; Bo Falk, Kiruna; Lena Lännholm, Södertälje; Mabel Nerhall, Alingsås; Fia Sjöblom, Växjö; Margareta Sjödin, Sundsvall; Arne Wennberg, Landskrona; Birgitta Westerberg, Sundsvall.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elisabeth Aldius, Kungälv; Kurt & Lillemor Claésson, Töllsjö; Magnar Ervik, Sävedalen; Gun-Britt Johansson, Mjölby; Alice Marthinson, Nyköping; Mirjam Mörelius, Oskarshamn; Inger Sandberg, Sölvesborg; Jill Sandell, Skärholmen; Eva Svensson, Söderala; Christina Öhlander, Borås.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Ulla Boman, Luleå; Anita Ekström, Sköldinge; R E Ericsson, Västerås; Elsie Gustafsson, Gamleby; Jan-Erik Karlborg, Linköping; Eva Larsson, Valdemarsvik; Matz & Anita Nyberg, Högsjö; Ingrid Roström, Jönköping; B M Rylander, Sun


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…