Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare från nr. 23!

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Sollefteå; Kerstin Andersson, Uddevalla; Karin Engström, Växjö; Ann-Kristin Eriksson, Uppsala; Alf Johansson, Fjärdhundra; Margit Lindberg, Munka Ljungby; Gunilla & Stefan Lindrot, Munka Ljungby; Maria Ljung, Leksand; Bo Mannberg, Skellefteå; Margareta Moberg, Borås.

Annons

 

Bokkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun-Marie Billengren, Mellerud; Anna-Greta Hallenius, Sundsvall; Birgit Helmersson, Vänersborg; Maj Hogbring, Eskilstuna; Anita Järnving, Lidköping; Gun-Britt Karlsson, Hällefors; Josephine Norling, Oskarshamn; Lars-Olov Norlund, Täfteå; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Gerd Winting, Stockholm.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Barbro Andersson, Alfta; Christina Andersson, Gävle; Hugo Brander, Södertälje; Birgitta Johansson, Växjö; Eva Jonasson, Ed.

 

Frihet 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bo Björnberg, Västra Frölunda; Birgitta Eriksson, Björklinge; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Inger Klingh, Mariestad; Bojan Lydén, Gäddede; Anna-Lena Melin, Angered; Birgitta Nilsson, Norrköping; Maj Nordström, Östersund; Rosa Schreiber, Kristianstad; Margareta Sjödin, Sundsvall; Agda Skogh, Tandsbyn; Birgitta Westerberg, Sundsvall.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Oskar Anefjord, Linköping; Lena Hanses, Rättvik; Inger Hjelm, Katrineholm; Inga-Lisa Nilsson, Rödeby; Elvy Winberg, Västerås.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Algotsson, Trollhättan; Kerstin Elisabeth Hedell, Falun; Gun Britt Jonskog, Jönköping; Anna-Lisa Larsson, Örebro; Ingela Ljunggren, Finja; Synnove Modig, Gävle; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Kerstin Nylén, Örebro; Kerstin Sörbom, Norrköping; Thomas Ågren, Solf Finland.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annika Lidberg, Lycksele; Christina Lööf, Björnlunda; Wiveca Sandström, Umeå; Gunni Sikström, Trollhättan; Ulla Westholm, Västra Frölunda.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann-Britt Anderberg, Tibro; Berit Bergqvist, Säter; Fam Björkgren, Kalmar; Börje Cullberg, Sunhultsbrunn; Margaretha Dahlrod, Bålsta; Egon Eriksson, Solna; Viveca Ernefors, Bromma; Irina Olsson, Söderåkra; Thorwald Thomasson, Stockholm; Lisbeth Wallberg, Jönköping.

 

Lätthet 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mona Andersson, Eskilstuna; Britt-Louise Benjaminsson, Sölvesborg; Ingemar Evertsson, Linköping; Eva Gruffman, Vilhelmina; Hjördis Jansson, Västerås; Britt-Marie Jonsson, Tullinge; Gunvor Kihlander, Grästorp; Ulla-Britt Magnusson, Södertälje; Mary Pettersson, Södertälje; Lena Rattfält, Torsby; Gudrun Lindh Salomonsson, Tranås; Birgitta Wiklund, Västerhaninge.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Endahl, Nyköping; Ulla Engblom, Rönnäng; Ulf Karlsson, Ljungsbro; Ingrid Karlsson Larsson, Västerås; Edith Sjöberg, Trollhättan; Bo Stenlund, Holmsund; Eivor Irene Svensson, Åby; Nina Söderback, Töjby Finland; Gunvor Sööberg, Torshälla; Uno Wennerstrand, Strömsund.

 

Landet runt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Andersson, Jönköping; Anita Gränsman, Åtvidaberg; Niclas Hansson, Bankeryd; Curt Holmström, Malmö; Yvonne Johansson, Uppsala; Christina Kensing, Tibro; Anne-Marie Lindqvist, Mullsjö; Margareta Staberg, Mariestad; Bengt Sörensson, Staffanstorp; Katie Åström, Farsta.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Brita Nykvist, Eskilstuna; Lennart Persson, Uppsala; Gilbert Petersson, Braås; Margareta Carlsson, Tranås; R & A Nilsson, Farsta; Ulla Perhult, Kalix; Ing-Britt Fihn, Göteborg; Peter A Palma, Märsta; Eric Sjölander, Årsta; Lennart Johansson, Stenungsund; Gladys Lindberg, Trollhättan; Eva Söderberg, Robertsfors.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Ingrid Andersson, Skellefteå; Sten-Inge Johansson, Skövde; Miriam Königsson, Lycksele; Maivor Lundahl, Mariestad; Gunnar Persson, Åhus.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Folke Bäck, Karlstad; Kerstin Ekwall, Jönköping; Elisabet Eriksson, Grillby; Margareta Geschwind, Dala-Järna; Gunda Nordlander, Noraström.

 

På väg 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Jonsson, Nykvarn; Anita Ström, Vara; Kjell Ståhlbom, Motala; Vivi Anne Timonen, Söderbärke; Krister Wallin, Motala.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eva Kabaca, Täby; Tord Nystrand, Västerås; Siv Samuelsson, Ljungbyhed.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ingegerd Ax, Jönköping; Göran Edman, Arvika; Marianne Ledin, Trångsund; Rune Pettersson, Hisings Backa; Berith Svantesson, Mariestad.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ulla Broman, Luleå; Birgitta Lidström, Nynäshamn; Ulla Nilsson, Hörby; Lena Svensson, Grödinge; Ola Åsander, Umeå.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

C G Bengts, Bjursås; Ulla Christensson, Glumslöv; Rolf & Kerstin Gullberg, Nässjö; Gun Hansson, Göteborg; Inga-Lill Hedeblom, Kungsbacka; Raija Hedlund, Älvsjö; Rigmor Nero, Huskvarna; Birgitta Nilsson, Norrköping; Gina B M Tagesdotter, Hagfors; Maj-Britt Öberg, Söråker.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Andersson, Kungsbacka; Sonya Andersson, Borlänge; Lisbeth Hasth, Ulricehamn; Eva & Elin Johansson, Södertälje; Frank Lassen, Grums; Jan Loreborn, Halmstad; Erik Nilsson, Boden; Stina Sigmundson, Stallarholmen; Lars-G Söderberg, Tumba; Norma Åstrand, Söderköping.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Kerstin Anneborg, Linköping; Lillemor Boström, Kumla; Anders Carlsson, Virserum; Britta Gadd, Lekeryd; Arne Gustafsson, Kumla; Bernice Johansson, Ekerö; Barbro Jonsson, Hudiksvall; Inger Kling, Sunne; Gunn Leváhn, Huddinge; Matz & Anita Nyberg, Högsjö.

 

Trohet 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lilly Adolfsson, Finspång; Birgitta Andersson, Hallstahammar; Siv Andersson, Bankeryd; Gunnel Benre, Broby; Monica Emanuelsson, Karlsborg; Inger & Kjell-Arne Grahm, Ystad; Lizzy Kilander, Kista; Karin Lindfors, Umeå; Ingegerd Linnér, Norrhult; Ing-Britt Lådö, Hässleholm; Ann-Marie Martinsson, Åsarp; Nelly Nyberg, Bollnäs.

 

Uthållighet 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gerd Carlsson, Växjö; Eivor Dixner, Karlstad; Kerstin Egerbo, Borås; Marita Elmholt, Vänersborg; Gerd Eriksson, Skinnskatteberg; Anita Eriksson, Töreboda; Wioleth Berg Grundin, Sundbyberg; B & E Isaksson, Holsbybrunn; Monica & Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Laila Nilsson, Eskilstuna; Birgitta Olsson, Dalby; Heidi Westberg, Saltsjöbaden.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…