Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 10

vinnare

10 000-kronorskrysset 1 vinnare (10 000 kronor)

Roswitha Wilör, Trelleborg.

”Vi måste visa världen att vi är värd den.”

 

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Helena Andersson, Alfta; Lisbeth Lindgren, Jämjö; Jan Lindström, Skövde; Maj-Britt Niklasson, Uddevalla; Inga-Lisa Olsson, Staffanstorp; Merit Pettersson, Haverdal; Ulla Rombo, Tällberg; Zita Stotzky, Gislaved; Ing Marie Streiffert, Eksjö; Kikki Svalfors, Sundbyberg.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Malin Bengtsson, Halmstad; Jane Brodersen, Huskvarna; Anton Johansson, Laholm; Tove Lindskog, Fredriksberg Danmark; Kerstin Skoglund, Gränna.

 

Glada nyheter 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann-Britt Benjaminsson, Töllsjö; Rose-Marie Johansson, Järfälla; Florence Olausson, Alingsås; Lars Söderberg, Luleå; Krister Wallin, Motala.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Hillborg, Västerås; Ann Christin Lindgren, Norrsundet; Elvy Nordqvist, Bålsta; Bengt Swahn, Ljungby; Barbro Winsnes, Stockholm.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annikki Blomqvist, Leksand; Marianne Ek, Marsfjäll; Sonja Eriksson, Hallsberg; Bosse Godlund, Katrineholm; Barbro Gustavsson, Pålsboda; Berit Johansson, Trollhättan; Yvonne Johansson, Nykil; Inger Klingh, Mariestad; Connie Lindgren, Perstorp; Lillemor Olsson, Säter.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingvar Bergdahl, Enköping; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Laila Nilsson, Eskilstuna; Torbjörn Tillas, Lindesberg; Per Österberg, Göteborg.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Mariestad; Gunwor Filipsson, Vrigstad; Maj Hogbring, Eskilstuna; Lisbeth Johansson, Landskrona; Kjell Karlsson, Torshälla; Barbro Lagerqvist, Nybro; Ligusterns Dagcentral, Furulund; Emma Olsson, Ekshärad; Siv Sjöberg, Rimforsa; Gunnel Wiström, Långsele.

 

Kryptokvartetten 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Carin Bouvin, Surahammar; Dagny Ledenberg, Norrköping; Sven-Olov Olsson, Falun; Susanne Gärdesten, Uppsala; Solveig Nyström, Härnösand; Lykke Westberg, Västerås; Karin Carlsson, Trollhättan; Karl-Erik Dixner, Karlstad; Göta Rydell, Nykil; Kjell Eriksson, Skogås; Dagmar Markström, Skellefteå; Bernt Ström, Norberg.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Akselsson, Upplands Väsby; Margareta Fransson, Mullsjö; Margit Hellesöy, Trelleborg; Karin Johansson, Larv; Rose-Marie Karlsson, Finspång; Marianne Lindberg, Mellerud; Margit Lindberg, Munka Ljungby; Bereth Lindh-Rehn, Långsele; Gunn-Brith Modin, Söderhamn; Maj Wiberg, Malmö.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Alice Ahrell, Västerås; Stig Johansson, Mölnlycke; Ingela Ljunggren, Finja; Margareta Olsson, Uppsala; Viola Skoglund, Sundsvall; Maud Åkesson, Värnamo; Nils Hjelm, Norberg; Inger Långberg, Göteborg; Rolf Mårtensson, Veberöd; Boel Ericsson, Målilla; Els-Marie Georgson, Malmö; Ellert Wahlin, Ljungby.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Birgitta Jönsson, Bromma; Elisabeth Patomella, Boden; Britt Spiik, Nora; Else-Marie Svensson, Munka-Ljungby; Anne-Sofie Undefors, Karlskoga.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Almroth, Vilhelmina; Margareta Gustavsson, Krylbo; Ingrid Johansson, Säter; Ann-Christin Söderholm, Västra Frölunda; Anna-Greta Utterberg, Överkalix.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Siv Gärtner, Djura; Astrid Hermansson, Herrljunga; Elsbeth Wikström, Orsa.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Marianne Blomberg, Jönköping; Emil Hedin, Hedberg; Inga-Lisa Janz, Åmål; Lajla Lindqvist, Kiruna; Joline & Melvin Wictorin, Örebro.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Monica Andersson, Örebro; Aina Eliasson, Hässleholm; Rosa Eriksson, Västervik; Laila Magnusson, Strömstad; Sune Persson, Falköping.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla-Britt Andersson, Fagersta; Herbert Bylund, Härnösand; Sissi Carlsson, Vendelsö; Benita Forsman-Martin, Köping; Inger Gustafson, Kinnarp; A-M Henningsson, Borgstena; Anita Lindblad, Odensbacken; Britt-Marie Ljungberg, Hudiksvall; Åke Mörtsell, Östersund; Solveig Åberg, Gäddede.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Viola Andersson, Moholm; Ingvar Berggren, Lövånger; Ulla Fagrell-Karlsson, Filipstad; Inger Johansson, Linköping; Elvy Melberg, Fliseryd; Birgitta Norberg, Hudiksvall; Bernt Olsson, Bollnäs; Else Palmroos, Esbo Finland; Gunnar Persson, Åhus; Lena Rattfält, Torsby.

 

Svensktoppen 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Andersson, Jönköping; Ingela Burman-Nilsson, Skelleftehamn; Elsa & Sigurd Karlsson, Mellerud; Miriam Königsson, Lycksele; Marianne Ledin, Trångsund; Anita Lindberg, Trollhättan; Sonja Nygårdh, Värnamo; Monica Nystrand, Västerås; Sonia Persson, Staffanstorp; Ragnhild Öhman, Väddö.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…