Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 11

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rolf Andersson, Höllviken; Wioleth Berg-Grundin, Sundbyberg; Henny Bergström, Ramsele; Märta Hasslöf, Grästorp; Aina Johansson, Luleå; Pierre Kjellman, Katrineholm; Rigmor Nero, Huskvarna; Wenche Pettersson, Västra Frölunda; Mary Stjernberg, Hässleholm; Lilliane Zellén, Varberg.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Elisabeth Dahlkvist, Kramfors; Majvor Gran, Uppsala; Elisabeth Karlsson, Uppsala; Elisabeth Nordin, Torsby; Inger Ritzman, Gamleby.

 

Hälsokrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Andersson, Varberg; B Yngve Bergqvist, Hultsfred; V & T Jangvik, Motala; Alrik Johansson, Limhamn; Cecilia Johansson, Totebo; Sune & Inger Lindqvist, Forsheda; Mabel Nerhall, Alingsås; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Reine & Astrid Segerlund, Finspång; Ingegerd Skoglund, Hudiksvall; Ulf Tropp, Göteborg; Johan Åman, Luleå.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mariann Ahlberg, Lidköping; Siv Andersen, Sigtuna; Britta Björklund, Gävle; Elna Deutschmann, Säffle; Monica Johansson, Göteborg.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bodil Andersson, Hästveda; Gun Brundin, Bålsta; Doris Bäckström, Skellefteå; Ingegerd Engvall, Flen; Dagny Johansson, Staffanstorp; Kerstin Karlsson, Växjö; Birgitta Liljesved, V:a Näshulta; Helena Lundin, Sölvesborg; Clary Petersson, Södertälje; Bengt Sjölin, Vällingby.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mariana Bergström, Lidingö; Anneli Karlsson, Lindesberg; Carina Romell, Varberg; Brita Ruin, Köping; Rigmor Samuelsson, Nyköping.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Agnes Bengtsson, Halmstad; Iréne Dahlqvist, Landsbro; Elsie Enocsson, Motala; Sivert Hansson, Borås; Inga-Lisa Johansson, Nässjö; Barbro Jonsson, Nykvarn; Birgit Karlsson, Osby; Barbro Karlsson, Götene; Margareta & Donald Rydh, Dalsjöfors; Inga-Lill Svensson, Bandhagen.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bo Bärring, Borgholm; Gerd Carlsson, Växjö; Dagny Eriksson, Alnö; Maud Holmstedt, Slite; Ulla Kallstenius, Rönninge; Wictor Lindh, Norrköping; Margareta Olsson-Glädje, Surahammar; Anders Petersson, Kalmar; Inger Selinder, Örnsköldsvik; Mirjam Ågren, Uppsala.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Birgitta Andersson, Katrineholm; B Heimerson, Mjölby; Elisabeth Engström, Umeå; Kerstin Ferlin, Gävle; Lisbeth Hasth, Ulricehamn; Mette Ivarsson, Nässjö; Gunnel Johansson, Ödeshög; Carina Lärkäng, Gråbo; Christina Svensson, Partille; Aulis Tiilikainen, Örebro.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

May Andersson, Gamleby; Maria Eliasson, Nynäshamn; Inez Karlsson, Karlskoga; Margot & Lasse Arvidsson, Luleå; Leena Elvelind, Göteborg; Kenneth Ljungberg, Hudiksvall; Christina Johansson, Figeholm; K Anderberg-Karlsson, Skene; Maude Magnerius, Askim; Åke Borgström, Umeå; Ann-Louise Hallström, Mörarp; Liz Karlsson, Skällinge.

 

Marskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elisabeth Aldius, Kungälv; Gunilla Bengtsson, Råda; Gunilla Dufwenberg, Motala; Gunbritt Forsberg, Falun; Gertrud Gulati, Järfälla; Rolf & Kerstin Gullberg, Nässjö; Lisbeth Gunnarsson, Laholm; Vivan Jåfs, Jakobstad Finland; Lennart Ottosson, Jönköping; Margita Sjö, Jakobstad Finland; Harriet Sten, Trångsund; Gull-Britt Åberg, Nybro.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Kerstin Horgby, Gusum; Ulric Ingå, Norrköping; Anders Rundvall, Norrköping; Ulrica Sahlberg, Skövde; Brittmarie Ånhagen, Örnsköldsvik.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Birgitta Falk, Bankeryd; Solveig Hellén, Örsundsbro; Mary Karlsson, Brastad; Irene Olsson, Norrtälje; Maj Persson, Halmstad.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Byström, Domsjö; Mona Fält, Guldsmedhyttan; Hans Lundgren, Njurunda.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Britt-Marie Brottman, Iggesund; Eskil Eriksson, Eskilstuna; Vanja Ljungh, Karlstad; Birgitta Nilsson, Norrköping; Nils-Erik Sahlström, Hofors.

 

Snabbfotad 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marianne Ekstrand, Rottne; Annie Jellvi, Ystad; Marianne Käll, Västerås; Birgitta Martinsson, Fågelfors; Synnöve Modig, Gävle.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Birgit Andersson, Skellefteå; Jan Holming-Ståhl, Götene; Erik Jakobsson, Södertälje; Lena Pettersson, Vällingby; Sven-Erik Pettersson, Valdemarsvik.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Motala; Sonya Andersson, Borlänge; Signe Bylund, Härnösand; Karin Carlsson, Trollhättan; Sonia Eriksson, Gävle; Maud Hjälmered, Göteborg; Kajsalis Jernehed, Karlstad; Gunilla Larsson, Flen; Maria Ljung, Leksand; Gunnel Nilsson, Sundsvall.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Peter A Palma, Märsta; Gunn Leijen, Laxå; Mainy Linder, Uppsala; Bo Mannberg, Skellefteå; Robert Mikkelsen, Eskilstuna; Lisbeth Stensson, Säffle; Gullvi Truedsson, Helsingborg; Zarah Wallin, Hässelby; Laila Wessman, Lagan; Marguita Åström, Ersmark.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Gunilla Banemark, Näsum; Anna Greta Boström, Härnösand; Benny Hansson, Landskrona; Erwin Ljunggren, Vänersborg; Eva-Maj Simu, Upplands Väsby; Daisy Sjölin, Varberg; Elisabeth Sjöqvist, Linköping; Christina Stenberg, Tyresö; Birgitta Wiklund, Västerhaninge; Elvy Winberg, Västerås.

 

Världens hantverk 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

B M Rylander, Sundsvall; Karin Engström, Växjö; Carin Engström, Västerås; Fam Karlsson, Eksjö; Gull-Maj Holgersson, Östhammar; Ingrid Johnson, Upplands Väsby; Inga-Lill Jonsson, Norrköping; Monica Norlund, Täfteå; P O Karlström, Västra Frölunda; Lisbeth Wallberg, Jönköping.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…