Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 12

vinnare

 

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Astrid Abrahamsson, Säffle; Aino Allstrin, Ösmo; Kersti Boström, Karlstad; Rose-Marie Höglund, Uddevalla; Gunn-Brith Modin, Söderhamn; Nils-Erik Sahlström, Hofors; Gunilla Steen, Bor; Eivor Svensson, Åby; Ingrid Söderberg, Växjö; Britt-Marie Torstensson, Vessigebro.

Annons

 

Efter 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Curt Holmström, Malmö; Gunnel & Leif Lundgren, Klagstorp; Ulla Maj Lygdman, Avesta; Dorothee Sporrong, Stockholm; Katrine Österdahl, Töjby Finland.

 

Före 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

May Andersson, Gamleby; Berit Andersson, Jönköping; Gunilla Benedictsson, Sala; Anita Hellström, Södertälje; Monica Johansson, Klippan.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Karin Hedin, Saltsjö-Boo; Ingeborg Lundberg, Fjärdhundra; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Kristina Tandersten, Eskilstuna.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Berg, Nordmaling; Hjördis Ferm-Eriksson, Bollnäs; Birgitta Frank, Norrköping; Anita Johansson, Huddinge; Lilian Larsson, Tranås.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britta Arvidsson, Ryd; Rut Melin-Norlander, Krokom; Lorraine Ohlovsson, Uppsala; Lennart Olsson, Västerfärnebo; Patrik Rosenberg, Gällivare; Kerstin Staaf, Tumba; Inga Svensson, Boxholm; Inger Wallin, Stockholm; Bengt Wik, Hörby; Maud Åkesson, Värnamo.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunni Andersson, Halmstad; Stig-Olof Berg, Alvesta; Ruth Åman, Arvidsjaur; Katie & Stig Åström, Farsta; Margareta Östman, Västerås.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Bengtsson, Eslöv; Harriet Gustafsson, Rejmyre; Eivor Hedin-Karlsson, Nyköping; Agneta Johnsson, Munkfors; Yvonne Jonasson, Enköping; Birgitta Norberg, Hudiksvall; Lennart Ottosson, Jönköping; Anna & Björn Strandbrink, Mörbylånga; Monica Söderlund, Boden; Zarah Wallin, Hässelby.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Brita Ahlberg, Norrköping; Nils-Gunnar Blixt, Katrineholm; Doris Bäckström, Skellefteå; Kurt Eliasson, Alingsås; Rigmor Folkeson, Vretstorp; Inga Johansson, Broby; Lilian Jönsson, Kävlinge; Gunhild Liljedahl, Söderfors; Inger Ohlsson, Smedjebacken; Anders Rundvall, Norrköping.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunborg Axelsson, Nyköping; Britt-Marie Bergström, Hedemora; Ing-Marie Blomquist, Leksand; Kerstin Egerbo, Borås; Margaretha Eriksson, Spånga; L Olsson & H Jogmark, Lerberget; Gunbritt Holgersson, Braås; Elisabeth Norberg, Mellansel; Telle Schweitz, Mariefred; Kerstin Sörbom, Norrköping.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inger Alexson, Edsbyn; Anna-Lena Melin, Angered; P G Söderling, Örebro; Jenny Englin, Alfta; Torsten Nilsson, Luleå; Cecilia Tursten, Östersund; Margit Andersson, Ulricehamn; Britta Jonsson, Söderköping; Lennart Olsson, Järbo; Inger Hjelm, Katrineholm; Siv Johansson, Vetlanda; Inez Svensson, Halmstad.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Ruth Asp, Heby; Gunnel Hallberg, Bredaryd; Birgitta Lantz, Skövde; Yvonne Löfgren, Rimbo; Per Åström, Ursviken.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rose-Marie Edinius, Oskarshamn; Mayvor Hassenstein, Skinnskatteberg; Pia Johansson, Eskilstuna; Sture Pettersson, Uppsala; Marianne Öjdahl, Katrineholm.

 

Nere 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anne-Louise Bothin, Kungsäter; Berit Lindblom, Eskilstuna; Anita Rosenholm, Onsala; Sonja & J-I Söderberg, Mölle; Vivi Anne Timonen, Söderbärke.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun-Inger Nordström, Umeå; Rut Närlund, Landskrona; Margita Svensson, Rödeby.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Margareta Anell, Mellösa; Gerd Carlsson, Växjö; Elisabeth Engström, Umeå; Ulf Johnsson, Norrköping; Margareta Olsson-Glädje, Surahammar.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Georg Jonasson, Ed; Birgit Karlsson, Osby; Ella Lysell-Göransson, Henån; Göte Persson, Östersund; Carina Samuelsson, Lycksele.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gärd Bengtsson, Rottne; K-E Dixner, Karlstad; Margit Fransson, Ydre; Ulla Hillborg, Västerås; Carina Hjelm, Östersund; Astrid Nilsson, Söderköping; Stefan Nyström, Vellinge; Sol-Britt Sandberg, Danderyd; Astrid Skoglund, Karlstad; Staffan Sundqvist, Lycksele.

 

Stjärnklart 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunilla Bengtsson, Råda; Leena Elvelind, Göteborg; Karina Håkansson, Karlskrona; Börje Lindberg, Järfälla; Mary Stjernberg, Hässleholm.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Tryggve Björkman, Hishult; Elisabeth Green, Kumla; Eva Johansson, Göteborg; Marianne Lindberg, Mellerud; Anders Linnerborn, Bällinge; A-C Ljung-Bäcklin, Bollnäs; Mary Nilsson, Degeberga; Rolf Pettersson, Norrköping; Kerstin Waldebring, Malmköping; Göran Åström, Katrineholm.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Josefin Briland, Stockholm; Irma Cederqvist, Forshaga; Monica Emanuelsson, Karlsborg; Birgit Frick, Lycksele; Birgitta Jönsson, Bromma; Gunvor Kihlander, Grästorp; Gunvor Kihlander, Grästorp; Inger Roström, Johanneshov; Inger Svensson, Munka-Ljungby; Camilla Åkerström, Bjuråker.

 

Uppe 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Beckman, Karlskoga; Kerstin Hedell, Falun; Olga Olsson, Orsa; Gunvi Selin, Fagersta; Ann Wiström, Finspång.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…