Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 16

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Berg, Nordmaling; Inger Brask, Uttran; Kerstin Börjesson, Kvänum; Christina Kensing, Tibro; Berit Kielow, Trollhättan; Ingela Ljunggren, Finja; Lennart Marklund, Umeå; Eva Söderberg, Robertsfors; Anne-Marie Thuresson, Åby; Norma Åstrand, Söderköping.

Annons

 

Aprilkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rolf Andersson, Höllviken; Anna-Greta Boström, Härnösand; Anne-Marie Eriksson, Kumla; Lilian Högström, Boden; Inga-Lisa Johansson, Nässjö; Laila Lindquist, Strömstad; Junita Mikaelsson, Karlskoga; Birgit Nilsson, Saltsjö-Boo; Ruth S Olsson, Bromölla; Berith Svantesson, Mariestad; Ragnhild Wikman, Lund; Gerd Åström, Sollefteå.

Gilla Året Runt på Facebook

 

Beskt 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britt-Marie Björnström, Visby; June Fredén, Åkersberga; G Green, Uppsala; Elisabeth Green, Kumla; Lennart Gustafsson, Ludvika.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Birgitta Andersson, Hallstahammar; Margareta Pellikkä, Boden; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland; Berit Åkerman-Wallin, Nynäshamn; Stig & Katie Åström, Farsta.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margaretha Andersson, Bollnäs; Rigmor Folkeson, Vretstop; Birgitta & Tore Hedberg, Västerås; Anneli Karlsson, Lindesberg; Ulla-Britt Nylund, Järfälla.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Ax, Jönköping; Ingela Burman-Nilsson, Skelleftehamn; Elisabeth Eriksson, Grillby; Anne-Marie Forslind, Vimmerby; Rut Hansson, Halmstad; Anne-Louise Lundalen, Perstorp; Kerstin Svendsén, Bohus; Berit & Sigurd Svensson, Katrineholm; Åsa-Britt Söderström, Gävle; Maj-Kristin Vennby, Eslöv.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britt Jonsson, Marsfjäll; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Aulis Tuulikainen, Örebro; Eva Uddemark, Malmö; Barbro Wallin, Härnösand.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Linnéa Andersson, Vadstena; Margareta Friberg, Floby; Gun Hansson, Göteborg; Greta Henriksson, Sigtuna; Eva Johansson, Göteborg; Ulla-Britt Karlsson, Enköping; Sven-Olov Olsson, Falun; Thorborg Rosén, Värnamo; Maj Stridbeck, Knivsta; Peter Svensson, Billinge.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Fjälkinge; Hillevi Berglund, Gävle; Gunnel Ekström, Sala; Bo Kronander, Mölndal; Ann-Margret Lundgren, Enskede; Mirjam Mörelius, Oskarshamn; Birgitta Norberg, Hudiksvall; Håkan Pettersson, Hallstavik; Daisy Sjölin, Varberg; Lars B Wikström, Kilafors.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bodil Andersson, Hästveda; Ingegerd Andersson, Västerås; Ingela Johansson, Kode; Birgit Landgren, Malmö; Märtha Malmberg, Ekenäs Finland; Jan Nyberg, Sandviken; Violet Peterson, Ronneby; Gösta Pettersson, Ludvika; Britt Sörensson, Malmö; Elsbeth Wikström, Orsa.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lars-G Söderberg, Tumba; Anita Lindberg, Trollhättan; Yvonne Löfgren, Rimbo; Gun-Britt Johansson, Mjölby; Mary Karlsson, Brastad; Ulla Lotelius, Guldsmedshyttan; Göta Djupsjöbacka, Åled; Margaretha Eriksson, Spånga; Barbro Olsson, Sandviken; Bertil Bohlin, Östervåla; Inger Klingh, Mariestad; Ulrika Svensson, Motala.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Hans-Owe Fastén, Falun; Solveig Karlsson, Norrtälje; Ulla Palmér, Vänersborg; Ulla Perhult, Kalix; Solveig Wisén, Ekerö.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bibban Alexandersson, Hönö; Christina Andersson, Gävle; Ingrid Anhammer, Vintrosa; Dagmar Markström, Skellefteå; Sture Öqvist, Kalix.

 

Sömntutor 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonya Andersson, Borlänge; Marianne Käll, Västerås; Birgitta Magnusson, Sundbyberg; Monica Norlund, Täfteå; Ingrid Öhman, Örnsköldsvik.

 

Sött 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mariann Ahlberg, Lidköping; Siv Andersson, Dalum; Barbro Gunnarsson, Åhus; Gun-Britt Karlsson, Hällefors; Rene & Astrid Segerlund, Finspång.

 

Salt 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunilla Hult, Katrineholm; Lilian Jönsson, Kävlinge; Ulla Lindeqvist, Åkersberga; Eva & Bo Nilsson, Rödeby; Inger Svensson, Munka-Ljungby.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kristina Berggren, Karlstad; Jenny Eriksson, Edsbro; Christer Forsberg, Skärholmen.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Lennart Georgsson, Kalmar; Kj Wixström, Nora; S Johansson, Göteborg; Marita Sjölin, Göteborg; Gunvor Sööberg, Torshälla.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Margot Gustavsson, Göteborg; Lisa Mårtensson, Röstånga; Margot Rödén, Brunflo; Karin Skerved, Fränsta; Margareta Stiernebo, Mariefred.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Andersson, Lund; May Andersson, Gamleby; Karin Axelsson, Karlsborg; Aina Bojestig, Ryssby; Per Dahl, Koppom; Gunhild Davidsson, Ängelholm; Gunnel Johansson, Halmstad; Anita Nilsson, Långsele; Laila Wessman, Lagan; Astrid Woxberg, Alfta.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Torsten Bodén, Falun; Bo Bärring, Borgholm; Sonja Eriksson, Hallsberg; Märta Gavelin, Göteborg; Anna-Lisa Hemgren, Sandviken; Lennart Holm, Tranås; Inger Kling, Sunne; Ingeborg Lundberg, Fjärdhundra; Barbro Olsson, Karlstad; Britta Wersén, Kungsbacka.

 

Surt 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Emanuelsson, Karlsborg; Elsa & Sigurd Karlsson, Mellerud; Sonja Marklund, Boliden; Matz & Anita Nyberg, Högsjö; Solveig Palmroos, Södertälje.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Berit Alm, Eskilstuna; Viviann Bäckman, Ulricehamn; Ingegerd Ekdahl, Gällstad; Helena Jagmark, Lerberget; Britt-Marie Kalebsson, Tingsryd; L Kristiansen, Forshaga; Inga Larsson, Eskilstuna; Birgit Nilsson, Tidaholm; Anita Rosenholm, Onsala; Christina Strömberg, Stockholm.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…