Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare, nr. 24!

167598243

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Fahlgren, Strängnäs; Febe Gunnesson, Linköping; Pirjo Höglund, Storvreta; Kaisa Larsson, Fagersanna; Margit Nilsson, Klippan; Inger Ohlsson, Smedjebacken; Familjen Risberg, Trollhättan; Birgitta Tallroth, Stockholm; Jan Thorén, Mölltorp; Marguita Åström, Ersmark.

Annons

 

Fågel… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Alm, Eskilstuna; Berit Lindblom, Eskilstuna; Josephine Norling, Oskarshamn; Maj-Britt Thorsell, Luleå; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke.

Gilla Året Runt på Facebook

 

fisk… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Örebro; Ingrid Kjellman, Hässelby; Carina Lärkäng, Gråbo; Christina Nordqvist, Västervik; Lars-Erik Östlund, Södertälje.

 

eller… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Erna Alm, Uddevalla; Bodil Andersson, Hästveda; Sally Hedlund, Landeryd; Robert Mikkelsen, Eskilstuna; Iréne Wernander, Linköping.

 

mitt emellan? 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Siv Dannelöv, Umeå; Kerstin Johnsson, Gryt; Birgitta Nilsson, Uppsala; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Eva Svensson, Söderala.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Anita Gränsman, Åtvidaberg; Gun Lundgren, Ludvika; Christer Malmehed, Linköping; Birgitta Nilsson, Norrköping; Barbro Wähäniitty, Kållered.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Andersson, Varberg; Lilian Dahnielson, Alingsås; Saga & Isak Evenås, Höllviken; Annie Ljung, Vetlanda; Lars Lydigh, Alvesta.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britt-Marie Andersson, Söråker; Magdalena Banemark, Mörarp; Eivor Gustafsson, Torslanda; Gunilla Larsson, Flen; Laila Lindquist, Strömstad; Lisa Mårtensson, Röstånga; Maj-Lis Nilsson, Boden; Eva Nilsson, Laholm; Barbro Oleander, Partille; Anita Wiking-Amunder, Mölnlycke.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ing-Marie Blomquist, Leksand; Kerstin Johansson, Örebro; Eva & Elin Johansson, Södertälje; Christina Lööf, Björnlunda; Åsa-Britt Söderström, Gävle.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sylvia Andersson, Uddevalla; Bodil Berg, Vretstorp; Anita Blomquist, Karlskrona; Lisbet Fredriksson, Linköping; Rolf Hellberg, Sollefteå; Gisela Holmsten, Sundbyberg; Ulla-Britt Kronander, Henån; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Berit Nilsson, Kågeröd; Bernt Sundberg, Tullinge.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sigrid Gustavsson, Karlstad; Inga-Lill Hedeblom, Kungsbacka; S Kallryd, Hällestad; Rose-Marie Lindén, Bankeryd; Maria Ljung, Leksand; Levi Loby, Växjö; Rigmor Nero, Huskvarna; Göran Persson, Hässleholm; Birgitta Wallbom, Karlstad; Solveig Åberg, Gäddede.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

B & I Askestad, Örebro; B-L Benjaminsson, Sölvesborg; Berit Carlson, Falköping; Lainy Hansen, Uppsala; Rose-Marie Johansson, Järfälla; Gunnel E:son Johansson, Berga; Ragnhild Johansson, Rönninge; Vanja Ljungh, Karlstad; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Solveig Nordlander, Örnsköldsvik.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonia Andersson, Linköping; Roine Bohman, Uppsala; Markus Wirkstedt, Segeltorp; Sune Broman, Örebro; Inger Sandvik, Farsta; Gull-Britt Siniaalto, Eskilstuna; Gerd Gustafsson, Tanumshede; Gunnel Johansson, Ödeshög; Gunn Leváhn, Huddinge; Märta Hasslöf, Grästorp; Gunnel Nilsson, Sundsvall; Elvy Paulsson, Vellinge.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Karin Engström, Växjö; Gull-Maj Holgersson, Östhammar; Ragnhild Holmgren, Tyresö; Mona Sparthan, Bjuråker; Berith Svantesson, Mariestad.

 

Mitt i prick 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

J-Å & R-M Dellberg, Växjö; Boian Ekman, Upplands Väsby; Solveig Olsson, Örnsköldsvik; Lennart Ottosson, Jönköping; Therese Törnström, Motala.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Viviann Bäckman, Ulricehamn; Arne Dahl, Ystad; Clary Ekstrand, Uppsala; Maj-Britt Johansson, Sandviken; Gunilla Persson, Falköping.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Viviann Bäckman, Ulricehamn; Hans-Ove Fastén, Falun; Ulrica Sahlberg, Skövde.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Monica Emanuelsson, Karlsborg; Dagny Johansson, Staffanstorp; K Andersberg Karlsson, Skene; Connie Lindgren, Perstorp; Margareta Sjödin, Sundsvall.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Bojan Gullberg, Stockholm; Pia Hanson, Karlshamn; Margareta Larsson, Huskvarna; Mia Pettersson, Hallstavik; Anders Strånge, Sävsjö.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karla Andréasson, Fristad; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Rauni Grönroos, Vasa Finland; Anna-Stina Lindqvist, Uppsala; Christina Nilsson, Lund; Marika Pousár, Borgå Finland; I-B Rundbladh, Värnamo; Malin Sandström, Arboga; Elsie Tholander, Täby; Margit Vallmark, Kiruna.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Kerstin Angervall, Västra Frölunda; Karin Bengtsson, Eslöv; Marita Eriksson, Karlstad; Kerstin Grändås, Motala; Kerstin Holmberg, Dalstorp; Christina Hsiung, Frösön; Bengt & Eva Jansson, Norsborg; Inga Lindbergh, Linköping; Åke Mörtsell, Östersund; Birgitta Nilsson, Norrköping.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Siv & Bernt Andersson, Askersund; Inger Gustafson, Trollhättan; Lisbet Haapala, Frövi; Gun Hilding, Löddeköpinge; Lennart Johansson, Stenungsund; B-M Lövgren, Robertsfors; Stig Selin, Fagersta; Monia Simula, Vrena; Gunvor Sööberg, Torshälla; Maud Åkesson, Värnamo.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…