Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 33

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anne-Marie Eriksson, Kumla; Irma Holmström, Vålberg; Bernice Johansson, Ekerö; Anki Lagman, Kumla; Birgit Larsson, Gislaved; Margareth Olsson, Ramsberg; Barbro Olsson, Sandviken; Malin Sandström, Arboga; Berit Sjögren, Lidingö; Marianne Zetterblom, Södertälje.

Annons

 

Augustikrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marianne Alexandersson, Mellerud; Kerstin Eklöf, Uddevalla; Mona Ericson, Svenshögen; Barbro Gunnarsson, Åhus; Torunn Henriksson, Göteborg; Svea Johnsson, Malmö; Carina Lövgren, Göteborg; Mirjam Mörelius, Oskarshamn; Barbro Nilsson, Kungsbacka; Anne-Marie Nordén, Aneby; Brith Marie Rundqvist, Åsa; Ulla Westholm, Västra Frölunda.

 

Fågelskådning 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eskil Eriksson, Eskilstuna; Inga Lisa Gustafsson, Upplands Väsby; Kristina Hagström, Trollhättan; Inga Lisa Johansson, Nässjö; Gerd Åström, Sollefteå.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Sune Broman, Örebro; Irene Engström, Falun; Jenny Håkansson, Halmstad; Britt Sköld, Västerås; Katie & Stig Åström, Farsta.

 

Historiekrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mary Blomkvist, Matfors; Siw Blomqvist, Lycksele; Jenny Englin, Alfta; Ingrid Ericsson, Hällefors; Inger Karlsson, Gällivare; Solveig Karlsson, Norrtälje; Inga-Lill Karlsson, Uddevalla; Anita Lindberg, Trollhättan; Else-Britt Persson, Mullsjö; Sture Öqvist, Kalix.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Andersson, Skellefteå; Elisabeth Gunnarsson, Södra Sandby; Inger Linderås, Göteborg; B M Rylander, Sundsvall; Kerstin Torkelsson, Örkelljunga.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunvor Höijer Andréasson, Södertälje; Ing-Britt Bondesson, Jönköping; Bengt Erikson, Karlskrona; Gunvor Filipsson, Vrigstad; Mary Pettersson, Södertälje; E-M Svenson, Munka-Ljungby; Gunvor Sööberg, Torshälla; Inger Uman, Jönköping; Monika Westberg, Björna; Birgitta & Bernd Winter, Braås.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rune Ferm, Uddevalla; Ingrid Hansson, Landskrona; Lisbet Hvarfner, Stockholm; Birgitta Karlsson, Norrtälje; Ingrid Karlsson Larsson, Västerås.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Stig-Olof Berg, Alvesta; Ulla Erazim, Eksjö; Christer Järpenge, Solna; Lilian Jönsson, Kävlinge; Bengt Olsson, Alnö; Gunilla Steen, Bor; Berith Svantesson, Mariestad; Nina Söderback, Töjby Finland; Jan Thorvald, Skövde; Monica Tillberg, Hallstavik.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maj Britt Gustafsson, Värnamo; Siw Haraldsson, Hestra; Ulla Hermansson, Arboga; Filip & Vilma Jifjäll, Söderhamn; Leila Olsson, Trensum; Lena Rattfält, Torsby; Valborg Sundling, Borås; Krister Wallin, Motala; Iréne Wernander, Linköping; Eva Åström, Valbo.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Niclas Hansson, Bankeryd; Eva Hägglund, Östersund; Ingrid Johansson, Södertälje; Karin Lindfors, Umeå; Ulla Lundqvist, Nacka; Ann-Marie Martinsson, Åsarp; Birgitta Nilsson, Norrköping; Gunda Nordlander, Noraström; Marianne Pettersson, Västervik; Fia Sjöblom, Växjö.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ylva Arvidsson, Färnäs; Alrik Johansson, Limhamn; Louise Karlsson, Gustavsberg; Barbro Andersson, Kungsbacka; Bernt Olsson, Bollnäs; Margot Rödén, Brunflo; Annette Lundgren, Malmö; Solveig Olsson, Örnsköldsvik; Gunilla Simon, Uppsala; Kerstin Andersson, Uddevalla; Bengt Eriksson, Spekeröd; Barbro Oleander, Partille.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Karin Hagström, Linköping; Ragnhild Johansson, Rönninge; Ingegerd Skoglund, Hudiksvall; Therese Törnström, Motala; Laila Wahlberg, Axmar.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Alm, Eskilstuna; Maud Falk, Fagersta; Birgitta Johansson, Norrköping; Ing-Marie Sundberg, Bollnäs; Berit Åkerman Wallin, Nynäshamn.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bosse Godlund, Katrineholm; Astrid Holm, Lidköping; Anita Pelleryd, Järfälla.

 

Stora korsordet 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Anders Carlsson, Virserum; Ulla Gustafsson, Växjö; Siv Gustavsson, Västra Ämtervik; Monica Johansson, Munka Ljungby; Monica Jorge, Stockholm; Ingermar Karlsson, Strängnäs; Maj Lagerström, Alingsås; Birgitta Norberg, Hudiksvall; Ulla Roos, Örkelljunga; Vivi-Ann Söderlindh, Sollefteå.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ingrid Dahlquist, Uddevalla; Karin Hellsvik, Umeå; Helge Lundin, Grums; Jan Roström, Älvsjö; Gun Stridh, Skara.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Eva Aronsson, Söderhamn; Per-Olof Birgersson, Bjuv; Carin Bouvin, Surahammar; Inga-Lisa Janz, Åmål; Ing-Marie Karlsson, Norrtälje.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margaretha Almse, Vallda; Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; I Dükler, Karlstad; Annica Gustafsson, Askersund; Kerstin Horgby, Gusum; Pirjo Höglund, Storvreta; Malin Olofsson, Bjurholm; C-E Simonsbacka, Bureå; Margareta Strömberg, Ljungskile; Elvy Winberg, Västerås.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Majbritt Bångstrand, Färila; Anders Eriksson, Järvsö; Lisbeth Gunnarsson, Laholm; Alf Johansson, Fjärdhundra; Anneli Karlsson, Lindesberg; Vera Langbrandt, Hällestad; Birgitta Nordin, Tyresö; Evert Pettersson, Hallstavik; Kerstin Skoglund, Gränna; Ellert Wahlin, Ljungby.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…