Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 34

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Andréasson, Mölndal; Lasse Forsman, Själevad; Britt-Marie Ljungberg, Hudiksvall; Elvy Nordqvist, Enköping; Inez Nykvist, Ed; Marianne Rustad, Hjo; Eivor Svärd, Uddevalla; Birgit Tegblom, Lycksele; Gunilla Wallin, Vallentuna; Tomi Åkesson, Kungsängen.

Annons

 

Böljan den blå 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gudrun Ask, Söderhamn; Hans Bergkvist, Rödeby; Inger Eklind, Hallsberg; Mona Hemmingsen, Angered; Curt Holmström, Malmö; Hans Johansson, Broby; Laila Lindquist, Strömstad; Annika Ljung, Upplands Väsby; Ylva Nilsson, Landskrona; Eivor Pettersson, Ludvika.

 

Blomsterkrysset 5 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)

Ann-Britt Benjaminsson, Töllsjö; Hans Ehrnborg, Linköping; Vivi-Anne Eriksson, Sävsjö; Inger Lundgren, Frillesås; Rolf Pettersson, Norrköping;

 

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Sollefteå; Leena Edsgärd, Trollhättan; Ulla Frank, Lycksele; Ingrid Ivarsson, Bankeryd; Hjördis Jansson, Västerås; Marita Karlbom, Skärblacka; Anki Lagman, Kumla; Gunnel & Leif Lundgren, Klagstorp; Anna-Lena Melin, Angered; Birgitta Sandberg, Motala; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke; Gullvi Tollgren, Kristianstad.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gunni Andersson, Halmstad; Kerstin Andersson, Motala; K Fredricson, Kolmården; Ingegerd Linnér, Norrhult; Margareta Zelleroth, Stockholm.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mona Isacson, Marbäck; Märtha Malmberg, Ekenäs Finland; Rosa Schreiber, Kristianstad; Monica Simula, Vrena; Ingrid Söderberg, Växjö.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Madeleine Carlberg, Täby; Sivan Danielsson, Motala; Birgitta Fredriksson, Sollentuna; Kjerstin Helgstrand, Umeå; Inga-Lisa Johansson, Nässjö; Arne Oscarsson, Göteborg; Maj-Britt Thorsell, Luleå; Marianne Tillberg, Härnösand; Monika Westberg, Björna; Birgit Älvedal, Karlstad.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ing-Marie Blomquist, Leksand; Gunilla Eriksson, Eskilstuna; Ulla-Britta Johansson, Braås; Artur Krantz, Sollentuna; Gunni Sikström, Trollhättan.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eva Berg, Boden; Ewy Englund, Östersund; Sonja Eriksson, Hallsberg; Christina Flink, Osby; Britt-Marie Johansson, Lidköping; Rolf Josefsson, Jönköping; Ann Kjell, Halmstad; Barbro Krüger, Löttorp; Thorborg Rosén, Värnamo; Ragnhild Öhman, Väddö.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anna-Lena & Curt Axelsson, Myresjö; Catharina Dahl, Göteborg; Mabel Jonsson, Umeå; Margit Kaija, Sundbyberg; Josephine Norling, Oskarshamn; Marie Sundvisson, Östersund; Inga-Lill Svensson, Bandhagen; Nina Söderback, Töjby Finland; Markus Wirkstedt, Segeltorp; Siv Åsberg, Väddö.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Tommy Arneving, Växjö; Kerstin Sjödin, Vallentuna; Eva Uddemark, Malmö; Gunnel Aldegren-Luuv, Mölndal; Ingemar Karlsson, Strängnäs; Norma Åstrand, Söderköping; Yvonne Fransson, Västervik; Lena-Karin Nilsson, Perstorp; Marianne Öjdahl, Katrineholm; Lisbeth Fredriksson, Linköping; Monica Johansson, Göteborg; Gun Moström, Östersund.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Anders Carlsson, Virserum; Ingrid Eriksson, Säter; Harald Hovberger, Åkersberga; Britt-Marie Larsson, Jönköping; Carina Löfberg, Värsås.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gull-Britt Bergström, Kinna; Elisabeth Dahlin, Nora; Maj-Lis Eriksson, Stockholm; Birgit Landgren, Malmö; Inge Lind, Norrhult.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Andreas Cronsell, Hässleholm; Gun-Britt Forsberg, Falun; Astrid Hermansson, Herrljunga.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

K & M Andersson, Lindesberg; Börje Cullberg, Sunhultsbrunn; Margareta Gustavsson, Södertälje; Siv Nordström, Borås; Gertrud Persson, Åhus.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Britt-Marie Andersson, Söråker; Nils-Gunnar Blixt, Katrineholm; Inger & Sven Brask, Uttran; Hans Christer Carlsson, Hjo; Emilia Hietala, Ronneby.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Berg, Nordmaling; Solweig Gillblad, Obbola; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Inga-Lill Hedeblom, Kungsbacka; Lizzy Kilander, Kista; Maivor Lundahl, Mariestad; Lennart Ottosson, Jönköping; Margit Pettersson, Örebro; Anita Tibblin, Sundbyberg; Berit Östring, Örebro.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Arboga; Kerstin Andersson, Mariestad; Kerstin Ericson, Sköndal; Ann-Marie Furensjö, Norrköping; Astrid Glans, Örebro; Inga-Lill Karlsson, Uddevalla; Birgitta Lövgren, Vadstena; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Gudrun Nordenås, Knivsta; Inger Warnicke, Västerås.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Maja-Lena Aspegren, Brösarp; Yvonne Axelsson, Åmotfors; Sissi Carlsson, Vendelsö; Ing-Marie & Matz Linder, Strömsund; Iris Linder, Västerås; Bo Mannberg, Skellefteå; Emma Olsson, Ekshärad; Gunilla Thelander, Skurup; Arthur Ygdevik, Tingsryd; Margareta Öhlin, Katrineholm.

 

Uppspelta 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Thyra Andersson, Ludvika; Ingrid Karlsson-Larsson, Västerås; Lena Lännholm, Södertälje; Lillie Nehrfors, Lerum; Eva Näslund, Uppsala.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…