Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr.34

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Andersson, Västerås; Anna-Lena & Curt Axelsson, Myresjö; Kurt Eliasson, Alingsås; Mona Ericson, Svenshögen; Gudrun Kellner, Hudiksvall; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Christer Malmehed, Linköping; Fia Sjöblom, Växjö; Solveig & Rune Ulmå, Alingsås; Katie & Stig Åström, Farsta.

Annons

 Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Birgitta Andersson, Hallstahammar; Birgitta Boström, Hallsberg; N Hansson, Bankeryd; Margareta Sjödin, Sundsvall; Martin Widmark, Skellefteå.

Gilla Året Runt på Facebook

Flaggdag 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britta Björklund, Gävle; Gull-Britt Detter, Kristinehamn; Gunnel & Leif Lundgren, Klagstorp; Maj-Lis Nilsson, Boden; Eivor Wrigfors, Eksjö.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Vera Langbrandt, Hällestad; Ruth Lundstedt, Vittsjö; Bernt Olsson, Bollnäs; E-K Petersson, Borås; Rosita Sturesson, Falkenberg.

Hur var namnet? 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Blomberg, Oskarshamn; Leena Edsgärd, Trollhättan; Gun Hawor, Östhammar; Agneta Högrelius, Hässelby; Anita Kaarle, Västra Frölunda; Kjell Karlernäs, Järfälla; Mirjam Mörelius, Oskarshamn; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Elvy Nordqvist, Bålsta; Camilla Åkerström, Bjuråker.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Andersson, Borås; Ingegerd Ax, Jönköping; Margareta Gustavsson, Södertälje; Pernilla Johansson, Borlänge; Inga Larsson, Eskilstuna; Gunn-Brith Modin, Söderhamn; Berith Olsson, Grästorp; Annagreta Olsson, Sävedalen; Ulla Westholm, Västra Frölunda; Solveig Åberg, Gäddade.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Solveig Edwall, Frösön; A & B Eriksson, Lindesberg; Birgitta Jönsson, Norrtälje; Carina Röding-Hagberg, Ljungsbro; Else-Marie Svensson, Munka-Ljungby.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Alm, Eskilstuna; Mary Blomqvist, Matfors; Ingegerd Ekdahl, Gällstad; Gunvor Hallberg, Överlida; Gull-Maj Holgersson, Östhammar; Ulla Larsson, Skoghall; Anne-Louise Lundalen, Perstorp; Helge Lundin, Grums; Bojan Lydén, Gäddede; Inger Rosén, Lagan.

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

C G Bengts, Bjurås; Torsten Bodén, Falun; Ingegerd Engvall, Flen; Christina Karlsson, Borlänge; Märta-Britta Knutas, Uttran; Monica Nystrand, Västerås; Wiveca Sandström, Umeå; Bengt Sjölin, Vällingby; Monika Strand, Umeå; Gertrud Trydemar, Dalby.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annika Adolfsson, Boxholm; Inger Brask, Uttran; Sten Brattström, Kramfors; Maj-Britt Gustafsson, Värnamo; Thorvald & Violet Jangvi, Motala; Gunnel Aldegren Lovo, Mölndal; Anne-Marie Molin, Järfälla; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Lars Persson, Norrköping; Berith Svantesson, Mariestad.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Lindfors, Katrineholm; Monica Lundberg, Laholm; Anita Setterlund, Mockfjärd; Doris Djärv, Skellefteå; Anita Feiff, Östra Karup; Carina Olofsson, Mariannelund; Britt-Marie Andersson, Söråker; Einar Brataas, Uddevalla; Ulla Markusson, Uddevalla; Carin Cederlöf, Lindesberg; Birgitta Frank, Norrköping; Kerstin Hedell, Falun.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Edith Bjelveby, Lund; Inga Inedahl, Nossebro; Göran Larsson, Vimmerby; Malin Sandström, Arboga; Anna-Karin Wallström, Sollentuna.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Överkalix; Marita Bäckstedt, Höllviken; Bernt Ericsson, Falkenberg; Kerstin Landerhall, Nyköping; Ann-Marie Martinsson, Åsarp.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Yvonne Lindeberg, Stockholm; Maj Persson, Halmstad; Bernd Winter, Braås.

 Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ingvar Berggren, Lövånger; Göta Djupsjöbacka, Åled; Robert Mikkelsen, Eskilstuna; Rolf Persson, Visby; Merit Pettersson, Haverdal.

 Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var

Britt Appelgren, Norrköping; Ann-Louise Hallström, Mörarp; Inger Holmgren, Skellefteå; Lillemor Johansson, Jönköping; Marianne Ledin, Trångsund.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Andersson, Tystberga; Åsa Broman, Trångsund; Bojan Gullberg, Stockholm; Sture Hedlund, Burträsk; Anneli Karlsson, Lindesberg; Gunn Levahn, Huddinge; Jenny Lindvall, Härnösand; Margareta Moberg, Borås; Lena Nordén, Visby; Iréne Wernander, Linköping.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lola Ahlstrand, Örebro; Karin Hansson, Ystad; Anders Linnerborn, Bälinge; Marianne Nilsson, Harmånger; Gunnel Nilsson, Visby; Siv Nordström, Borås; Karin Sandin, Gävle; Sig-Britt Skott, Vörå Finland; Inger Sparretun, Ljungbyholm; Ulla Welander, Danderyd.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Lisa Arnhög, Stockholm; Michael Bengtsson, Örkelljunga; Gunnar Ericsson, Göteborg; Gunnar Gren, Jönköping; Harald Hovberger, Åkersberga; Annika Lidberg, Lycksele; Stefan Lindroth, Munka Ljungby; Ewa Nyberg, Sandviken; Lilly Svensson, Norberg; Gunilla Thelander, Skurup.

 

 


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…