Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 35

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Peter A Palma, Märsta; Lillemor Appelgren, Trelleborg; Gun-Marie Billengren, Mellerud; Solveig Forsberg, Esbo Finland; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Marianne & Curt Jönsson, Vingåker; Kerstin Karlsson, Växjö; L Kristiansen, Forshaga; Inga-Lill Svensson, Bandhagen; Kerstin Westerlund, Västerås.

Annons

Arbetsför 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Christina Johansson, Uddevalla; Inger Landfors, Domsjö; Gun-Brith Nelson, Malmö; Louise Olsson, Norrköping; Rigmor Samuelsson, Nyköping.

Bokkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Fam Anderson, Fagersta; Anita Gränsman, Åtvidaberg; Ruth Gyhlesten, Karlstad; Brita Hallén, Stockholm; Ewa Hedenberg, Tranås; Maj-Britt Johansson, Sandviken; Ingegerd Lindbladh, Nynäshamn; Daisy Sjölin, Varberg; Aulis Tiilikainen, Örebro; Lillemor Westin, Östersund.

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mona Andersson, Eskilstuna; Catrine Axelsson, Falköping; Wioleth Berg-Grundin, Sundbyberg; Marita Brandt, Hällefors; Gunny Färdig, Skånes Fagerhult; Gunvor Gustafsson, Sunhultsbrunn; Ingrid Karlsson-Larsson, Västerås; Anki Lagman, Nora; Claes Landin, Helsingborg; Frank Lassen, Grums; M-V Lundahl, Mariestad; Karin Olsson, Åre.

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Jane Borgheim, Linköping; Yvonne Bäckman, Stockholm; Sigyn Karlsson, Trelleborg; Hans Lundgren, Njurunda; Assar Lundin, Bjärred.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Edith Gustafsson, Munkedal; Gunnel Johansson, Halmstad; Ulla-Britt Johansson, Kumla; Marja Jons, Hudiksvall; Birgitta Olsson, Kristianstad.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Drenner, Malmö; Eva & Bengt Jansson, Norsborg; Rolf Johansson, Härnösand; Terttu & Sven Martinsson, Åmål; Josephine Norling, Oskarshamn; Ulric Sahlberg, Skövde; Inger Sundberg, Umeå; Majken Svensson, Kristianstad; Marianne Zetterblom, Södertälje; Christina Öhlander, Borås.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

K Anderberg-Karlsson, Skene; Margot & Lasse Arvidsson, Luleå; Kristina Berggren, Karlstad; Ulla Dahlén, Sala; Elisabet Tobiasson, Umeå.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Hilding, Löddeköpinge; Aina Johnsson, Malmö; Kaisa Karlsson, Nacka; Margareta Larsson, Halmstad; Gerd Nilsson, Torsby; Siv Nyberg, Bergby; Gunda Svensson, Nyköping; Inger Svensson, Munka-Ljungby; Marianne Weidensjö, Degerfors; Edith Wilhelmsson, Gävle.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gudrun Ask, Söderhamn; Maud Björkström, Gotlands Tofta; Sune Broman, Örebro; Märta Hasslöf, Grästorp; Elsa Hellström, Strängnäs; Anne-Lie Jonasson, Vålberg; Runa Lillqvist, Jakobstad Finland; Kerstin Nilsson, Borlänge; Gunnel Stenborg, Åby; Lilian Åhlén, Solna.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Astrid Broberg, Göteborg; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Eva & Bo Nilsson, Rödeby; Karin Gustafsson, Hestra; Marianne Nilsson, Malmö; Christian Nilsson, Haverdal; Mats Burman, Lycksele; Gunnel Lönnmyr, Eslöv; Mia Pettersson, Hallstavik; Ken Avebjörk, Stockholm; Bernice Johansson, Ekerö; Ulla Lindeqvist, Åkersberga.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Ingrid Danielsson, Hedemora; Ulric Ingå, Norrköping; Barbro Persson, Göteborg; Per Stenlund, Skellefteå; Margareta Zelleroth, Stockholm.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mariana Bergström, Lidingö; Agneta Eriksson, Lilla Edet; Göran Fors, Skara; Mats & B-M Levenstam, Falkenberg; C-E Simonsbacka, Bureå.

Skånska… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rakel Claeson, Lundsbrunn; Kerstin Ericson, Sköndal; Mari-Ann Johansson, Växjö; Ture Johansson, Boliden; Kerstin Utzinger, Ockelbo.

…slott… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Bergström, Gräsö; Irene Engström, Falun; Karin Hedin, Saltsjö-Boo; Rolf-Åke Johansson, Sollebrunn; Birgit Persson, Staffanstorp.

…och… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marie-Louise Canon, Skellefteå; Ewy Johansson, Östersund; Britt-Inger Johansson, Torslanda; Christina Weber, Yngsjö; Ingvar Westergren, Gamleby.

…herresäten 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

G Sarge, Halmstad; Eva Svensson, Söderala; Inger Thyr, Rengsjö; Sune Whitehorn, Lund; Margaretha Ödjar, Karlstad.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Andersson, Varberg; Ingegärd Olsson, Göteborg; Helena Philipsson, Nissafors.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gun Elleby, Spånga; Anette Hansson, Orsa; Git Leche, Malmö; Gun-Britt Ländin, Adelsö; Jan Roström, Älvsjö.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Ingrid Karlsson, Diö; Christina & Linn Kensing, Tibro; Laila Nilsson, Eskilstuna; Rut Sandberg, Krylbo.

 Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Madelene Fellbom, Täby; Siw Frank, Skellefteå; Sonny Johansson, Halmstad; Christina Rubensson, Oskarström; Brithmarie Rundqvist, Åsa; Sven Sahlberg, Ekenäs Finland; Jan Thorvald, Skövde; Arne Wennberg, Landskrona; Birgitta & Bernd Winter, Braås; Markus Wirkstedt, Segeltorp.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Siv Andersson, Dalum; B Eriksson, Björklinge; Inger Ericsson, Örebro; Annica Gustafsson, Askersund; Agneta Ljung, Växjö; Ingrid Lundberg, Järved; Märtha Malmberg, Ekenäs Finland; Marika Pousár, Borgå Finland; Margit Vallmark, Kiruna; Rosa Wähäjärvi, Hangö Finland.

 Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Birgitta Bergström, Arvika; Majbritt Bångstrand, Färila; Gunhild Davidsson, Ängelholm;

Gunilla Enoksson, Billdal; Mayvor Eriksson, Norrtälje; Bengt Eriksson, Spekeröd; Gunilla Lundin, Jönköping; Thomas Palmhede, Gråbo; Ingegerd Skoglund, Hudiksvall; Kerstin Torkelsson, Örkelljunga.

 


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…