Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 36

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Henny Bergström, Ramsele; Göran Fors, Skara; Gun Britt Jonskog, Jönköping; Riitta Kiema, Huddinge; Sune Molnberg, Kil; Elsy Nordlander, Sollefteå; Bertil Nordvall, Koskullskulle; Rolf Persson, Visby; Christina Träffe, Sävsjö; Marianne Vollmer, Sala.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Christer Dahlfors, Sollentuna; Gunwor Filipsson, Vrigstad; Hanna Rantsi, Alby; Vivi-Ann Söderlindh, Sollefteå; Birgit Tillerås, Varberg.

 

Filmkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Georgsson, Vrena; Pia Hanson, Karlshamn; Sigrid Jonsson, Umeå; Birgit Jonsson, Kil; P O Karlström, Västra Frölunda; Jan-Ola Larsson, Borås; E-B & Lars Larsson, Falköping; Solveig Mitts, Vasa Finland; Ulrica Sahlberg, Skövde; Inger Widman, Norrtälje.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marita Brandt, Hällefors; Bodil Göransson, Helsingborg; Anna-Greta Hellenius, Sundsvall; Erni Rosendahl-Östman, Fengerfors; Birgitta Tallroth, Stockholm.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Andersson, Fagersta; Elly Blomgren, Järfälla; Clary Ekstrand, Uppsala; Märta Gunnarsson, Östersund; Birgitta Jönsson, Bromma; Vivan Karlsson, Öregrund; Gunilla Lundin, Jönköping; Ingalill Rudman, Färjestaden; Karin Sandin, Gävle; Elsbeth Wikström, Orsa.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elsie-Britt Andersson, Västerås; Mats Burman, Lycksele; Lisbeth Hasth, Ulricehamn; Carina Samuelsson, Lycksele; Maud Welin-Johansson, Kristinehamn.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann-Britt Anderberg, Tibro; Sonja Andersson, Borlänge; Linnea Bengtsson, Oskarström; Birgit Holmgren, Sundsvall; Sune Kajsjö, Uddevalla; Kerstin Lall, Jungsund Finland; Berit Nilsson, Skövde; Gerd Nilsson, Torsby; Martin Widmark, Skellefteå; Eivor Wrigfors, Eksjö.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Birgitta Andersson, Hallstahammar; Viviann Bäckman, Ulricehamn; Monica Fernquist, Norrköping; Monica Gustafsson, Färgelanda; Solveig & Veikko Haapa, Sjundeå Finland; Inga Järpehag-Nyström, Hällestad; Snöfrid & Bore Löfroos, Ekenäs Finland; Kerstin Mogren, Svärdsjö; Rosita Sturesson, Falkenberg; Birgitta Westerberg, Sundsvall.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Friberg, Floby; Carina Hjelm, Östersund; Christina Hsiung, Frösön; Inger Gustafson, Kinnarp; Siv Johansson, Vetlanda; Inga-Lill Stark, Segersta; Inga-Märtha Bernerfalk, Forshaga; Gullvi Truedsson, Helsingborg; Adelina & Ann Wessel, Stenungsund; Gunnel Asplund, Hortlax; Lennart Johansson, Skoghall; Astrid Skoglund, Karlstad.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Inger Carlsson, Kalix; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Eva Larsson, Uddevalla; Lisa Mårtensson, Röstånga; Ulf Ström, Linköping.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marianne Alexandersson, Mellerud; Göte Johansson, Nyköping; Mary Persson, Kungshamn; Ing-Marie Streiffert, Eksjö; Elsa Woxberg, Kiruna.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Iréne Gissberg, Åkersberga; Vera Nyrén, Motala; Daisy Sjölin, Varberg.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Inga-Lisa Gustafsson, Upplands Väsby; Gunilla Larsson, Flen; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Christel Persson, Furulund; Anita Rosenholm, Onsala.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ulla-Britt Andersson, Lidköping; Helena Andersson, Hedemora; Ingrid Ericsson, Hällefors; Git Leche, Skanör; Inger Othman, Stockholm.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Per & Ingrid Dahlgren, Lund; Hans Larsson, Storvreta; G-I & Stefan Nordström, Umeå; Lena Olsson, Älmestad; Harriet Palmgren, Lima; Eva-Maj Simu, Upplands Väsby; Anders Strånge, Sävsjö; Roswitha Svensgård, Lidhult; Per Österberg, Göteborg; Siri Östmark, Hägersten.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Helena Andersson, Alfta; Barbro Andersson, Kungsbacka; Yvonne Axelsson, Åmotfors; Kerstin Eklöf, Uddevalla; Thord Eriksson, Borlänge; Dagny Johansson, Staffanstorp; Börje Lindberg, Järfälla; Anders Linnerborn, Bälinge; Eva Uddemark, Malmö; Inger Wallin, Stockholm.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Britta Björklund, Gävle; Harriet Ekström, Jönköping; Björn Ericsson, Göteborg; Georg Goblirsch, Eskilstuna; Astha Holm, Gävle; S Johansson, Arboga; Stig Johansson, Mölnlycke; Ing-Marie Linder, Strömsund; Maria Nilsson, Åmål; Bengt Nordström, Norrköping.

 

Svamptider 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Sollefteå; Doris Bäckström, Skellefteå; Marianne Eek, Marsfjäll; Sonja Falk, Götene; K Anderberg-Karlsson, Skene; Margareta Larsson, Halmstad; Hjördis Lindberg, Ersmark; Florence Olausson, Alingsås; Rolf Sjöbom, Storå; Birgitta Söderberg, Eskilstuna.

 

Välskräddat 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Eriksson, Piteå; Lennart Georgsson, Kalmar; Marja-Liisa Huuhtanen, Lappträsk Finland; Maj-Britt Johansson, Sandviken; Familjen Risberg, Trollhättan.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…