Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 36

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Linnéa Andersson, Vadstena; Gunnel Benke, Broby; Inga-Britt & Erhard Ek, Luleå; Karin Hellsvik, Umeå; Inger Häggström, Vargön; Susanne Ljungberg-Hallin, Wohme-St-Lambert Belgien; Marja L Lundh, Storvreta; Karina Ullberg, Timrå; Birgitta Westerberg, Sundsvall; Maria Ånstad, Borensberg.

Annons

Bartender 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Inga-Britt Blomqvist, Linköping; Anne-Marie Ehrborn, Skurup; Kirsti Jansson, Åkersberga; Birgitte Pautsch, Lödöse; Gunborg Sjökvist, Skövde.

Gilla Året Runt på Facebook

Blomsterkrysset 10 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)
Berit Asplund, Umeå; Göte Janglind, Katrineholm; Anna Karlsson, Ydre; Lizzy Kilander, Kista; Gun Kuba, Huddinge; Hildur Lillsund, Västerås; Inger Lindström, Skellefteå; Clary Lövenberg, Stockholm; Kajsa Södermark, Gysinge; Inga-Britt Wallehed, Dvärsätt.

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Kristina Boström, Hässleby; Bernt & Birgit Grelsson, Östersund; Sven Karlsson, Trelleborg; Anita Nilsson, Örebro; Uno Wennerstrand, Strömsund.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Birgit Hinders, Nykarleby Finland; Brita Håkansson, Göteborg; Berit Ifverström, Varberg; Yvonne Löfgren, Rimbo; Alice Marthinsson, Nyköping.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gerd Brostedt, Sollentuna; Ingrid Dahlquist, Uddevalla; Aina Eliasson, Hässleholm; Ulla Engblom, Rönnäng; Kalle Fandén, Erikslund; Britt-Marie Haglund, Borlänge; Inga Johansson, Broby; Kjell Karlsson, Torshälla; Berith Nilsson, Hammerdal; Anne-Marie Steffensen, Borlänge.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Göran Å Brandt, Skärhamn; Marita Eriksson, Karlstad; Eivor Hedin-Karlsson, Nyköping; Margareta Jonsson, Sundsvall; Kerstin Wennerholm, Göteborg.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Jens-Gustav Biskop, Kronoby Finland; Evi Gustavson, Solna; Leif Johansson, Falkenberg; Siv Karlsson, Vintrosa; Anneli Karlsson, Lindesberg; Katarina Lindberg, Uppsala; Barbro Persson, Borlänge; Eira Åsander, Sundsvall, Gunvor Åsemar, Östersund; Ingrid Öhman, Örnsköldsvik.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Runa Boström, Oxelösund; Margareta Danielsson, Haverdal; Sven Ekstrand, Linköping; Marianne Engström, Gamleby; Marie Hylén, Hässleholm; Anita Johansson, Huddinge; Marianne Lindberg, Mellerud; Ingeborg Lundberg, Fjärdhundra; Berit Nilsson, Skövde; Astrid Skoglund, Karlstad.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Aina Erikson, Nybro; Birgitta Foxér, Lilla Edet; Eva Hoffman, Enköping; B-O Backe, Matfors; Marianne Ericsson, Mariestad; Eva Sundberg, Göteborg; Lillemor Boström, Kumla; Elice Eriksson, Västerås; Eva Jägerbrand, Brastad; Margaretha Andersson, Bollnäs; Karin Brandell, Örebro; Karin Larsson, Gävle.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)
Lennart Andersson, Alunda; Maria Forslind, Göteborg; Rose-Marie Johansson, Järfälla; Maj-Britt Niemi, Helsingfors Finland; Stefan Olsson, Uddevalla.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Kerstin Andersson, Uddevalla; Britta Finn, Furudal; Maj-Britt Larsson, Ålem; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Gustaf Påhlsson, Ekeby.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)
Joakim Anderson, Fagersta; Jerker Smedberg, Alingsås; Ingrid Å Torpe, Koppom.

Skördetid 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gotte Alfvén, Kristinehamn; Gerd & Tage Almén, Ytterby; Bodil Bokander, Helsingborg; Suzanne Carnemar, Lerum; Ingrid Dybern, Göteborg; Ingrid Fredriksson, Växjö; Brita Nykvist, Eskilstuna; Ulla Rombo, Tällberg; Kjell Ståhlbom, Motala; Lars G Sundqvist, Knivsta.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Marianne Abrahamsson, Umeå; Ingegerd Alf, Mantorp; Barbro Andersson, Alfta; Christel Eksten, Malmö; Vivan Jåfs, Jakobstad Finland.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Margareta Engström, Ödeshög; Rigmor Halvarsson, Tallåsen; Norma Holm, Strömstad; Iréne Ström, Motala; Gun-Britt Wretlund, Kumla.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gunvor Andersson, Timmernabben; Ulla Andersson, Göteborg; Ulla Christensson, Glumslöv; Jimmy Hallgren, Örebro; Pia Hansson, Karlshamn; John Helge Johansson, Härnösand; Miriam Königsson, Lycksele; Ulla Nordström, Lomma; Sven-Olof Nydahl, Brunflo; Florence Olausson, Alingsås.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Berit Andréasson, Mölndal; Anne-Marie Carlsson, Borlänge; Ann Eklund, Enskede; Ewert Fagerlund, Gamleby; Monica Fernquist, Norrköping; G & A Henningsson, Borgstena; Tommy Johansson, Solberg; Gun Nyrén-Carlsson, Ulricehamn; Annika Petersson, Halmstad; Elsie Tholinder, Täby.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)
Kerstin Bergman, Linköping; Rose-Marie Höglund, Uddevalla; Liz Karlsson, Skällinge; Björn Norén, Jönköping; Margreth Olsson, Ramsberg; Elisabeth Patomella, Boden; Violet Peterson, Ronneby; Ing-Marie Strandberg, Kalmar; Inez Svensson, Halmstad; Berith Särkimukka, Eskilstuna.

 


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…