Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 37

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunvor Berg, Stockholm; Ulla Boman, Luleå; Benita Forsman-Martin, Köping; Inga-Lill Hedeblom, Kungsbacka; Olga Olsson, Orsa; Siv Persson, Luleå; Örjan Velander, Östersund; Maud Welin-Johansson, Kristinehamn; Maj Wiberg, Malmö; Eva Wilnersson, Hisings Backa.

Annons

 

Blomsterkrysset 5 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)

Britta Gadd, Lekeryd; Sally Hedlund, Landeryd; Bernice Johansson, Ekerö; Pia Johansson, Eskilstuna; Margareta Jonsson, Sundsvall; Tommie Kronlid, Lidköping; Maria Ljung, Leksand; Lennart Persson, Uppsala; Else-Marie Svensson, Munka-Ljungby; Ewa Wiberg, Trensum.

Gilla Året Runt på Facebook

 

Blomprakt 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elisabeth Banemark, Kristianstad; Torsten Bodén, Falun; Björn Ericsson, Göteborg; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Maj-Lis Redhe, Falun.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gudrun Graaf, Älvdalen; Anita Gränsman, Åtvidaberg; Claes Landin, Helsingborg; Lena Nord, Bro; Lennart Olsson, Järbo.

 

Historiekrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rigmor Folkeson, Vretstorp; Birgit Grahn, Kinna; Gun-Britt Holgersson, Braås; Marie Hylén, Hässleholm; Ture Johansson, Boliden; Margit Kaija, Sundbyberg; Eva Larsson, Valdemarsvik; Brita Nykvist, Eskilstuna; Lars G Sundqvist, Knivsta; Renée Ödmark, Järved.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anita Arvidsson, Katrineholm; Birgit Karlsson, Karlskoga; Gun Leijen, Laxå; Anita Setterlund, Mockfjärd; Birgit Älvedal, Karlstad.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anna-Greta Bergström, Ekshärad; Doris Bäckström, Skellefteå; Iréne Dahlqvist, Landsbro; Ann-Marie Eriksson, Nyköping; Anna-Lisa Hemgren, Sandviken; Inga-Lisa Janz, Åmål; Jill Johansson, Västra Frölunda; Ulla Markusson, Uddevalla; Nina Söderback, Töjby Finland; Lars-G Söderberg, Tumba.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Paul Grundin, Sundbyberg; Margit Johansson, Kungälv; Anita Nilsson, Örebro; Annelie Widbark, Stora Mellösa; Lars-Erik Östlund, Södertälje.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Arboga; Björn & Ingamay Askestad, Örebro; Birgit Axelsson, Lindesberg; Karin Engström, Växjö; Karin Hansson, Ystad; Marianne Karlsson, Bor; Hans Ove Ohlsson, Malmö; S Johansson, Göteborg; Berit & Sigurd Svensson, Katrineholm; Gina Tagesdotter, Hagfors.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elisabeth Aldius, Kungälv; Agnes Björkman, Lindesberg; Agneta Frisell, Uppsala; Brita Håkansson, Göteborg; Kerstin Karlsson, Växjö; Berit Larsryd, Ljungby; Gunilla Larsson, Flen; Renée Persson, Helsingborg; Göta Sahlén, Björna; Kristina Svensson, Laholm.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Andersson, Nyköping; Anita Järnving, Lidköping; Berith Svantesson, Mariestad; Rolf Hellberg, Sollefteå; Lena Lännholm, Södertälje; Margareta Pellikkä, Boden; Åke Rignell, Helsingfors Finland; Eric Sjölander, Årsta; Lillianne Zellén, Varberg; Vivan Karlsson, Öregrund; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Christina Svensson, Örebro.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Kjell Karlernäs, Järfälla; G Lindh-Salomonsson, Tranås; Marita Sjöli, Göteborg; Kari Sjölin, Landskrona; Bengt Wik, Hörby.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Curt Holmström, Malmö; Maivor Lundahl, Mariestad; Terttu & Sven Martinsson, Åmål; Curt Ohlsson, Smedjebacken; Gunnel Stenborg, Åby.

 

Septemberkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Beckman, Karlskoga; Sven Ekstrand, Linköping; Maj Eriksson, Stora Höga; Susanne Gärdesten, Uppsala; Sanna Hietasaari, Rimbo; Kerstin Johansson, Örebro; Gladys Lindberg, Trollhättan; Lars Lindell, Helsingborg; Lars-Erik Lindqvist, Mariehamn Åland; Karin Norberg, Bonässund; Lena Nordensten, Uppsala; Merit Pettersson, Haverdal.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Johansson, Rångedala; Gun Jönsson, Landskrona; Kjell Larsson, Kvissleby.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

J & E Andersson, Fagersta; Britt Ericsson, Skövde; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Gun Hilding, Löddeköpinge; Ingemar Karlsson, Strängnäs.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Birgit Ahlbom, Skene; Ingela Arturson, Simlångsdalen; Anne-Marie Forslind, Vimmerby; Inga-Lisa Rydin, Nossebro; Lena Varnheden, Nyköping.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Brandell, Örebro; Benny Brännström, Umeå; Monica Höök, Göteborg; Kerstin Jonsson, Tibro; Åke Olsson, Falköping; Ingrid Rundberg, Taberg; Inger Svensson, Munka-Ljungby; Margareta Uhlin, Storvreta; Barbro Wallin, Härnösand; Birgitta Wixenius, Oskarshamn.

 

Stora korsordet 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Kerstin Birath, Hagfors; Annikki Blomqvist, Leksand; Göran Å Brandt, Skärhamn; Annelie C Karlsson, Linköping; Inga Johansson, Broby; Dagny Johansson, Staffanstorp; Eva Nordqvist, Sunne; Ulf Persson, Sigtuna; Siv Sjöberg, Rimforsa; Eva Strömblad, Landskrona.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Anita Andersson, Skillingaryd; Marietta Andersson, Västerås; Lillemor Boström, Kumla; Monica Edborg, Storvreta; Anita Ekström, Sköldinge; Anne-Marie Jemdahl, Stockholm; Marianne Källström, Katrineholm; Märit Strand, Sundsvall; I-L Svahn-Wellerfors, Rimforsa; Maud Åkesson, Värnamo.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…