Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 38

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lilly Adolfsson, Finspång; Sonja Andersson, Borås; Per & Ingrid Dahlgren, Lund; Irene Engström, Falun; Inga-Lisa Forsman, Boden; Arne Gustafsson, Kumla; Monica Johansson, Klippan; Rose-Marie Larsson, Färjestaden; Ann-Marie Martinsson, Åsarp; Ingrid Waltersson, Sölvesborg.

Annons

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Maud Eriksson, Västerås; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Christina Jalsborn, Örebro; Inger Ritzman, Gamleby; Britt Sörensson, Malmö.

Gilla Året Runt på Facebook

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eivor Andersson, Dala-Floda; Lina Carlström, Genarp; Els-Marie Georgson, Malmö; Karin Johansson, Larv; Anita Larsson, Karlskoga.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Aldegren-Luvö, Mölndal; Ulla-Brita Andersson, Lidköping; Anne-Marie Carlsson, Borlänge; Inger Hjelm, Katrineholm; Börje Johansson, Husby-Rekarne; Ann-Kristine Nilsson, Ängelholm; Rolf Petterson, Helsingborg; Marie-Louise Rask, Söderköping; Ingrid Reinerfelt, Billeberga; Wiveca Sandström, Umeå.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Febe Gunnesson, Linköping; Gunvor Gustafsson, Sunhultsbrunn; Gun-Britt Holgersson, Braås; Christina Lind, Överhörnäs; Siv Tamme, Djurhamn.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Bäckström, Obbola; Gunhild Davidsson, Ängelholm; Annie Erikson, Karlskrona; Gun Jönsson, Landskrona; Laila Lindquist, Strömstad; Rolf Mårtensson, Veberöd; Mary Pettersson, Södertälje; Birgit Tillerås, Varberg; Barbro Windt, Göteborg; Gerd Åström, Sollefteå.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Rose-Marie Edinius, Oskarshamn; Ulla Engblom, Rönnäng; Karin Hällström, Enköping; Birgitta Nilsson, Norrköping; Berit Nilsson, Skövde; Sif Olsson, Täby; Inga Sigurdh, Malmö; Kristina Svensson, Laholm; Ingrid Åhnström, Älta; Monica Älander, Järvsö.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Benke, Broby; Märith Edlund, Husum; Clary Ekstrand, Uppsala; Bernt Ericsson, Falkenberg; Margareta Falk, Falkenberg; Astrid Fransson, Nora; Siv Hertzman, Gävle; Gunilla Kagg, Linköping; Inger Långberg, Göteborg; Inger Thyr, Rengsjö.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Astrid Glans, Örebro; Agneta Myrén, Tyresö; Gunvor Persson, Brevens Bruk; Gunni Björkman, Hishult; Peter Dongen, Bromma; Margit Fransson, Ydre; May Klang, Simrishamn; Ulf Persson, Sigtuna; Birgitta Westerberg, Sundsvall; Åke & Mona Borgström, Umeå; Gerd Nilsson, Torsby; P O Karlström, Västra Frölunda.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Marianne Ekstrand, Rottne; Boel Ericsson, Målilla; Margareta Jonsson, Sundsvall; Jan-Olof Klingberg, Askersund; Brith-Marie Rundqvist, Åsa.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Emilia Hietala, Ronneby; Gull-Maj Holgersson, Östhammar; Lillemor Johansson, Jönköping; Maude Magnerius, Askim; Ylva Nilsson, Landskrona.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Svea Dahlgren, Uddevalla; Birgitta Holmqvist, Ånge; Mona Westerberg-Pihl, Sandviken.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Magnar Ervik, Sävedalen; Märta Gunnarsson, Östersund; Lilian Härlin, Nässjö; Kerstin Norberg, Arvidsjaur; Ulrica Sahlberg, Skövde.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Boian Ekman, Upplands Väsby; Mari-Ann Forssén, Björna; Birgitta Johansson, Växjö; Birgitta Lidström, Nynäshamn; Stefan & Gunilla Lindrot, Munka Ljungby.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Bergqvist, Säter; Ingrid Drenner, Malmö; Birgit Eveborn, Kvissleby; Rigmor Liljegren, Bjästa; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Kristina Niklasson, Partille; Ann-Charlott Norrman, Upplands Väsby; Malin Sandström, Arboga; Monica Svensson, Växjö; Inger Widman, Norrtälje.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Alf, Mantorp; Gun von Berlepsch, Stockholm; Edith Bjelveby, Lund; Nils Fjellström, Marsfjäll; Kerstin Horgby, Gusum; Gunilla Hult, Katrineholm; Gunvor Höijer-Andréasson, Södertälje; Börje Nilsson, Nacka; S Kallryd, Färjestaden; Gunvi Selin, Fagersta.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Elsie Adolfsson, Eskilstuna; Rakel Claeson, Lundsbrunn; Marita Karlbom, Skärblacka; Tommie Kronlid, Lidköping; Ann-Mari & Lars Landberg, Köping; Gunn-Brith Modin, Söderhamn; Agneta Norrgård, Töjby Finland; Margreth Sandling, Jokkmokk; Ann Wiström, Finspång; Maud Åkesson, Värnamo.

 

Valupptakt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anita Arvidsson, Katrineholm; Kajsa Bobeck, Nybro; Solweig Forsberg, Örebro; Kerstin Landerhall, Nyköping; Ulla Maj Lygdman, Avesta; Inger Olson, Linköping; Vivi-Ann Söderlindh, Sollefteå; Sven Täcklind, Kungsängen; Ulla Westholm, Västra Frölunda; Per Österberg, Göteborg.

 

Var god dröj 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

M & K Andersson, Lindesberg; Gun Björkman, Lindesberg; Barbro Krüger, Löttorp; Berne Petersson, Dyrön; Gun Öst, Eskilstuna.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…