Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 38

kryssvinnare

Äppel päppel 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Oskar Anefjord, Linköping; Kjell Eriksson, Skogås; Anita Hellström, Södertälje; Margareta Holmgren, Karlsborg; Britt-Marie Johansson, Lidköping; K Anderberg-Karlsson, Skene; Birgitta Magnusson, Sundbyberg; Sune Molnberg, Kil; Inga-Maj Svantesson, Kvänum; Arne Wennberg, Landskrona.

Annons

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Britt Enquist, Hässleholm; Ragnhild Gustavsson, Skillingaryd; Karin Hellsvik, Umeå; Gull-Maj Holgersson, Östhammar; Elsa & Sigurd Karlsson, Mellerud; Inger Linderås, Göteborg; Kerstin Nilsson, Ystad; Wiveca Sandström, Umeå; Berith Svantesson, Mariestad; Uno Wennerstrand, Strömsund.

Gilla Året Runt på Facebook

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Einar Brataas, Uddevalla; Britt Ericsson, Skövde; Brita Håkansson, Göteborg; May Klang, Simrishamn; Kerstin Norberg, Arvidsjaur.

Fruktstund 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gärd Bengtsson, Rottne; Gerd Carlsson, Växjö; Anneli Johansson, Upplands Väsby; Barbro Jonsson, Nykvarn; Monica Nyström, Umeå.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
B Eriksson, Björklinge; Kerstin Grändås, Motala; Ingemar Lantz, Skövde; Bengt Swahn, Ljungby; Anne-Marie Thuresson, Åby.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Britt-Marie Andersson, Söråker; Aina Bojestig, Ryssbyn; Stig Jonsson, Vännäs; Inger Linnemann, Jönköping; Sonja Marklund, Boliden; Synnöve Modig, Gävle; Sven-Erik Pettersson, Valdemarsvik; Hanna Rantsi, Alby; Anne Marie Roslund-Kalli, Karlstad; Margit Vallmark, Kiruna.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Hans Ehrnborg, Linköping; Kerstin Hansson, Fredriksberg; Inger Klingh, Mariestad; Thomas Palmhede, Gråbo; Elisabeth Sjöqvist, Linköping.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ulla Algotsson, Trollhättan; Sissi Carlsson, Vendelsö; Göte Janglind, Katrineholm; Ture Johansson, Boliden; Tommy Johansson, Solberga; Margareta Karlsson, Sunnansjö; Inger Kling, Sunne; Berit Larsryd, Ljungby; Anita Larsson, Karlskoga; Anita Schwerin, St Mellösa.

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Signe & Stig Alsén, Tranås; Vanja Berg-Åsman, Göteborg; Irene Engström, Falun; Robert Hedberg, Vänersborg; Ewy Johansson, Östersund; Birgitta Jönsson, Bromma; Birgit Karlsson, Karlskoga; Anita Linder, Köping; Martin Widmark, Skellefteå; Brita Wilander, Isnäs Finland.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Sonya Altersved, Lidköping; Stig Blomqvist, Ödeshög; Gunny Färdig, Skånes Fagerhult; Gun Hansson, Göteborg; Vanja Ljungh, Karlstad; Lena Lännholm, Södertälje; Mona Olsson, Jönköping; Lars Persson, Norrköping; Ingalill Rudman, Färjestaden; Siv Sjögren, Skellefteå.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Marie Andersson, Ösmo; Ulla Christensson, Glumslöv; Märit Näsberg, Rönninge; M-B Bergsten, Falkenberg; Gull-Britt Persson, Malmö; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland; Anders Sjölin, Landskrona; Gunilla Thorell, Örebro; Ruth Åman, Arvidsjaur; Kerstin Börjesson, Kvänum; Carin Engström, Västerås; Yvonne Johansson, Hudiksvall.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)
Margareta Andersson, Fårösund; Rolf Danielsson, Gävle; Börje Engqvist, Mariestad; Kaisa Larsson, Fagersanna; Snöfrid Löfroos, Ekenäs Finland.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Vivi-Anne Eriksson, Älvdalen; Marianne Käll, Västerås; Kerstin Nilsson, Borlänge; Irene Olsson, Norrtälje; Stig Selin, Fagersta.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)
Siw Dahl, Kungsbacka; Anita Johansson, Vedum; Bengt Nilsson, Malmö.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Lennart Georgsson, Kalmar; Febe Gunnesson, Gränna; Margit Johansson, Frövi; Inga-Lisa Johansson, Nässjö; Eivor Karlsson, Vetlanda.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Aina Eliasson, Hässleholm; Ann-Kristin Eriksson, Bollnäs; Sonja Falk, Götene; Inger Gustafson, Kinnarp; Ingegerd Nordin, Västerås.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Birgit Andersson, Skellefteå; Anita Arvidsson, Katrineholm; Karin Friberg, Sjöbo; Birgitta Gustavsson, Kalmar; Ingrid Larsson, Örebro; Barbro Lindgren, Uppsala; Ingegerd Linnér, Norrhult; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke; Solveig Wisén, Ekerö.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Nina Axelsson, Alingsås; Rose-Marie Höglund, Uddevalla; Erik Jakobsson, Södertälje; Monica  Josefsson, Jönköping; Solveig Karlsson, Norrtälje; Dagny Ledenberg, Norrköping; Agneta Ljung, Växjö; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Christina Svensson, Partille; Kerstin Torkelsson, Örkelljunga.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)
Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Anita Ekström, Sköldinge; Viveca Ernefors, Bromma; Karin Hedin, Saltsjö-Boo; Ingegerd Lindbladh, Nynäshamn; Ingrid Lundberg, Järved; Gunnel Lönnmyr, Eslöv; Lennart Olsson, Järbo; Birgitta Pettersson, Södra Sandby; Inga-Lena Åbom, Tving.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…