Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 39

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Brundin, Bålsta; Folke Bäck, Karlstad; M-B Gördén, Kristinehamn; Wivi Johansson, Boden; Anna-Lisa Larsson, Örebro; Berit Lindahl, Märsta; Ingegerd Linnér, Norrhult; Berit Nilsson, Skövde; Gunvor Persson, Brevens Bruk; Lillianne Zellén, Varberg.

Annons

 

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elsa Beckman, Täby; Gunnel Benke, Broby; Inga Berg, Alvesta; Anita Biström, Umeå; Kajsa Bobeck, Nybro; Ulla Boman, Luleå; Eva Gruffman, Vilhelmina; Birgit Helmersson, Vänersborg; Christina Nordqvist, Västervik; Gudrun Lindh Salomonsson, Tranås; Inga-Lill Svensson, Bandhagen; Birgitta Westerberg, Sundsvall.

Gilla Året Runt på Facebook

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

S Carlsson, Vendelsö; Lisbeth Holmberg, Strängnäs; Jonathan Nilsson, Kävlinge; Ulla Perhult, Kalix; Ulla Svensk, Hägersten.

 

Historiekrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Viola Andersson, Moholm; Harry Forsman, Karlskoga; Rigmor Halvarsson, Tallåsen; Familjen Karlsson, Ödeshög; Kaisa Karlsson, Nacka; Evy Månsson, Helsingborg; Siv Nordström, Borås; Barbro Persson, Borlänge; Berit Sjögren, Lidingö; Lisbeth Stensson, Säffle.

 

Hjälp på väg 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Margareta Larsson, Halmstad; Gunda Nordlander, Noraström; Inga Pettersson, Tived; C-E Simonsbacka, Bureå.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Örebro; Monica Andersson, Fjälkinge; Lage Bergman, Linköping; Agnetha Lindh-Hellberg, Sollefteå; Christel Persson, Furulund.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Patrick Andersson, Norrköping; Helena Andersson, Hedemora; Elisabeth Green, Kumla; Lillemor Johansson, Norrköping; Kerstin Johnsson, Gryt; Annelie C Karlsson, Linköping; Irene Kindgren, Karlskoga; Eva Olsson, Oskarshamn; Berith Rosendal, Kolsva; Britt Spak, Nora.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Astrid Broberg, Göteborg; Mary Eriksson, Grästorp; Inger Gustafson, Kinnarp; Svea Johnsson, Malmö; Brith-Marie Rundqvist, Åsa.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Jan Andersson, Mariestad; Inger Larsson, Färgelanda; Ulla Lindeqvist, Åkersberga; Kerstin Mårtensson, Tollarp; Margareta Pellikkä, Boden; Alfhild Peterson, Helsingborg; Fam Risberg, Trollhättan; Bo Skoglund, Dala-Järna; Gina Tagesdotter, Hagfors; Monica Wessman, Lidingö.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Björn & Ingamay Askestad, Örebro; Ingegerd Ax, Jönköping; Karin Hansson, Ystad; Victoria Hermelin, Danderyd; Jan Månsson, Allerum; Peter Möller, Östersund; Birgitta Olsson, Dalby; Margot Rödén, Brunflo; Anita Setterlund, Mockfjärd; Anita Stenlund, Holmsund.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lilian Dahnielson, Alingsås; Birgitta Eriksson, Björklinge; Nina Söderback, Töjby Finland; Marianne Björklund, Bollnäs; Gördis Johansson, Östersund; Lillemor Johansson, Jönköping; Kerstin Andersson, Uddevalla; Lennart Holmberg, Frillesås; Vivan Karlsson, Öregrund; Josephine Norling, Oskarshamn; Ebba Ringqvist, Norrköping; Monia Simula, Vrena.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Tommy Arneving, Växjö; Gilbert Petersson, Braås; Elisabeth Strauss, Råneå; Maj Stridbeck, Knivsta; Bibbi Tapani, Råneå.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aino Allstrin, Ösmo; I Anderson, Fagersta; Berit Andreasson, Mölndal; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Birgit Tillerås, Varberg.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gördis Mannberg, Skellefteå; Rut Viola Närlund, Landskrona; Daisy Sjölin, Varberg.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Barbro Olausson, Enköping; Inga-Lisa Olsson, Staffanstorp; Laila Svensson, Köping; Kerstin Sörbom, Norrköping; Gudrun Ågren, Uppsala.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Rune Backman, Uddevalla; Siw Johansson, Lagan; Kjell Larsson, Kvissleby; Ingemar Rahm, Söderköping; Monica Söderström, Söderhamn.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Drenner, Malmö; Lille-Mor Grahn, Oxelösund; Gertrud Gulati, Järfälla; Monica Johansson, Klippan; Tommie Kronlid, Lidköping; Git Magnusson, Lund; Rigmor Nero, Huskvarna; Solveig Olsson, Örnsköldsvik; Märti Strand, Sundsvall; Nina Söderback, Töjby Finland.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Christel Eksten, Malmö; Ewa Hedenberg, Tranås; Allan Johansson, Herrljunga; Tage Kempegård, Upplands Väsby; Annie Ljung, Vetlanda; Ulla Markusson, Uddevalla; Elvy Nordqvist, Enköping; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Inger Olson, Linköping; Tomi Åkesson, Kungsängen.

 

Svensktoppen 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Per Alexandersson, Kvidinge; Siv Asberg, Väddö; Anna-Greta Bergström, Ekshärad; Ingela Filipsson, Källby; Kerstin Forsberg, Eskilstuna; Lisbet Haapala, Frövi; Inga Holmström, Nybro; Ingrid Jonsson, Söderala; Lena Pettersson, Vällingby; Ingrid Roström, Jönköping.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…