Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 39

kryssvinnare

Över… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Hansson, Ystad; Astrid Holm, Lidköping; Anneli Johansson, Upplands Väsby; Christer Järpenge, Solna; Märit Näsberg, Rönninge.

…stock… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annons

Gun Forsmark, Bergby; Siv Gustavsson, Älghult; Alvar Karlsson, Torslanda; Inger Svensson, Munka Ljungby; Ella Thunström, Falun.

…och… 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Hellsvik, Umeå; Inga-Britt Höjer, Saltsjö-Boo; Kjell Ståhlbom, Motala; Per-Gunnar Svensson, Fors; Birgitta Thorstensson, Falkenberg.

…sten 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Peter A Palma, Märsta; Carin Cederlöf, Lindesberg; Inga-Lill Jonsson, Norrköping; Marianne Rustad, Hjo; Janette Samuelsson, Kisa.

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Andersson, Väderstad; Sigbrit Berglund, Gävle; Ralf Blom, Vörå Finland; Kajsa Bobeck, Nybro; Britt-Marie Larsson, Jönköping; Gladys Lindberg, Trollhättan; Britt-Marie Ljungberg, Hudiksvall; Inger Wallin, Stockholm; Marianne Öjdahl, Katrineholm; Katrine Österdahl, Töjby Finland.

Bokkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Tore Andersson, Bollnäs; Birgitta Basun, Örebro; Boian Ekman, Upplands Väsby; Margit Fransson, Borensberg; Mats Fredriksson, Hjortkvarn; Finn Hedin, Växjö; Birgitta Martinsson, Fågelfors; Mabel Nerhall, Alingsås; Maj-Lis Nilsson, Boden; Zarah Wallin, Hässelby.

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

I & E Anderson, Fagersta; Pirjo Höglund, Storvreta; Astrid & Reine Segerlund, Finspång; Eric Sjölander, Årsta; Ann Mari Skogberg, Älvsjö.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Boman, Gävle; Tommy Johansson, Solberg; Gunnel Nilsson, Sundsvall; Marie Sundvisson, Hackås; Erna Söderblom, Varberg.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Arne Gustavsson, Falkenberg; Inga-Maj Haldorsson, Västra Frölunda; Maj-Lis Holmström, Skellefteå; B-M Johansson, Ryssby; Ingeborg Lundberg, Fjärdhundra; Solveig Mitts, Vasa Finland; Vega Selin, Vimmerby; Bernt Ström, Norberg; Maria Sundberg, Gävle; Gerd Åström, Sollefteå.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Andersson, Skellefteå; Ingegerd Ax, Jönköping; Margareta Carlsson, Tranås; Börje Cullberg, Sunhultsbrunn; Barbro Olsson, Sandviken.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aina Bojestig, Ryssby; Ing-Britt Bondesson, Jönköping; Ingrid Danielsson, Hedemora; Magnar Ervik, Sävedalen; Anne-Marie Forslind, Vimmerby; Ursula Gustafsson, Tidaholm; Anita Larsson, Karlskoga; Lisa Mårtensson, Röstånga; Elsy Nordlander, Sollefteå; Monica Nystrand, Västerås.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kurt Boman, Nora; Gun Brundin, Bålsta; Gull-Britt Detter, Kristinehamn; Börje Engqvist, Mariestad; Gun Eriksson, Norrtälje; Lisbeth Hannberg, Kusmark; Agnetha Lindh-Hellberg, Sollefteå; Gun Stridh, Skara; Christine Svensson, Örebro; Christina Öhlander, Borås.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lilian Larsson, Tranås; Inga Svensson, Boxholm; Karin Söderlund, Västerås; Ann-Charlott Nygren, Bottnaryd; Gunilla Segerlund, Visby; Bengt Westberg, Saltsjöbaden; Leena Edsgärd, Trollhättan; Britt-Marie Johansson, Lidköping; Lillemor Westin, Östersund; Stig Blomqvist, Ödeshög; Margit Fransson, Ydre; Gunn-Brith Modin, Söderhamn.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

P O Karlström, Västra Frölunda; Mai-Lis Larsson, Gnosjö; Wanja Larsson, Örebro; Ingegerd Skoglund, Hudiksvall; Ing Marie Streiffert, Eksjö.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Caisa Bergmark, Malmö; Erni Rosendahl-Östman, Fengerfors; Eva-Maj Simu, Upplands-Väsby; Kajsa Södermark, Gysinge; Å Morén, Järfälla.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Birgitta Godin, Stockholm; Inga-Britt Johansson, Stenungsund; Karin Skerved, Fränsta.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Margit Andersson, Ulricehamn; Egon Eriksson, Solna; Bernt & Birgit Grelsson, Östersund; Gunvor Kihlander, Grästorp; Annika Ljung, Upplands Väsby.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Sonia Eriksson, Gävle; Kerstin Hansson, Ludvika; Gun Leijen, Laxå; Sven-Erik Pettersson, Valdemarsvik; Ulla Pettersson, Uppsala.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Andréasson, Mölndal; Ingrid Berg, Nordmaling; Viviann Bäckman, Ulricehamn; Karin Bärtilsson, Norberg; Jenny Englin, Alfta; Karin Eriksson, By Kyrkby; Gunilla Eriksson, Eskilstuna; Ulla-Britta Johansson, Braås; Anita Nilsson, Sala; Lars Söderberg, Luleå.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anita Enger, Enköping; Gudrun Graaf, Älvdalen; Gunvor Höijer-Andréason, Södertälje; Gull-Britt Joelson, Skövde; Ulla Leandersson, Årjäng; Margit Lindberg, Munka Ljungby; Lena Norberg, Skellefteå; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Marika Pousár, Borgå Finland; Birgitta & Bernd Winter, Braås.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Karin Carlsson, Trollhättan; Birgit Frick, Lycksele; Maj-Britt Gustafsson, Värnamo; Pernilla Johansson, Borlänge; Marja L Lundh, Storvreta; Ingalill Lundgren, Karlstad; Birgitta Mägi, Uppsala; Margareta & Donald Rydh, Dalsjöfors; May Wiberg, Malmö; Ragnhild Wikman, Lund.

Uppsatt position 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kjell Jönsson, Klippan; May Norling, Södertälje; Barbro Oleander, Partille; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke; Iréne Wernander, Linköping.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…