Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 40

Kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Brita Ahlberg, Norrköping; Bodil Göransson, Helsingborg; Siw Haraldsson, Hestra; Gunnel Johansson, Ödeshög; Barbro Krüger, Löttorp; Berith Lindegren, Rimbo; Gun Moström, Östersund; Lennart Persson, Uppsala; Håkan Pettersson, Hallstavik; Inger Thyr, Rengsjö.

Annons

Blomsterkrysset 10 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)
Barbro Brodin, Kristdala; Karin Bärtilsson, Norberg; Maj-Lis Eriksson, Fårö; M-B Gördén, Kristinehamn; Georg Jonasson, Ed; Kerstin Krook, Skärholmen; Christer Nameus, Åhus; Els-Marie Nilsson, Kalmar; Birgitta Normark, Skellefteå; Gunvor Persson, Brevens Bruk.

Gilla Året Runt på Facebook

En bit historia 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Tore Andersson, Bollnäs; Ulla Christensson, Glumslöv; Ulla-Britta Johansson, Braås; Ingrid Johnson, Uppsala; S Kallryd, Hällestad; Ulrica Sahlberg, Skövde; Birgit Tillerås, Varberg; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke; Elisabet Tobiasson, Umeå; Annelie Widbark, Stora Mellösa.

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
E Beckman, Täby; Gerd Carlsson, Växjö; Ulla Dahl, Malmö; Margareta Danielsson, Haverdal; Inger Hjelm, Katrineholm; Jill Johansson, Västra Frölunda; Olga Olsson, Orsa; Margareta Pellikkä, Boden; May-Britt Sjöbom, Storö; Ulla Svensk, Hägersten; Eivor Svensson, Åby; Elvy Winberg, Västerås.

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
A Stigsdotter-Larssen, Huddinge; Inga & Bertil Alm, Alunda; Helena Andersson, Hedemora; Gunni Andersson, Halmstad; Git Leche, Malmö.

Hallå i luren 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Inga-Britt Eriksson, Sösdala; Susanne Gärdesten, Uppsala; Anita Linder, Köping; Monica Nilsson, Frösön; Iréne Wernander, Linköping.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ulla Fahlgren, Strängnäs; Inga Inedahl, Nossebro; Ulf Karlsson, Ljungsbro; Ann-Marie Martinsson, Åsarp; Elsa Sandberg, Gävle.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Gun Barthelson, Karlstad; Margareta Buder, Götene; Karl-Axel Hurtig, Helsingborg; Jan-Erik Karlborg, Linköping; Gudrun Kellner, Hudiksvall; Göran Larsson, Vimmerby; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Christina Svensson, Örebro; Inga-Lena Åbom, Tving.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ingrid Danielsson, Hedemora; G Benediktsson-J-son, Sala; Vera Gustavsson, Stora Mellösa; Stig Jonsson, Vännäs; Ingrid Pegenius, Tranås.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Kerstin Andersson, Uddevalla; Björn & Ingamay Askestad, Örebro; Anna-Greta Hallenius, Sundsvall; Monica Johansson, Onsala; Inger & Sune Lindqvist, Forsheda; Margareta Magnusson, Uppsala; Anita Nilsson, Örebro; Ulla Palmér, Vänersborg; Eva Åström, Valbo; Berit Östring, Örebro.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Sune Broman, Örebro; Margareta Bäckström, Obbola; Britt-Marie Engdar, Ronneby; Irina Olsson, Söderåkra; Ingalill Rudman, Färjestaden; Daisy Sjölin, Varberg; Christina Strömberg, Stockholm; Kerstin Svendsén, Bohus; Ragnhild Åkerlind, Gävle; Berit Åkerman-Wallin, Nynäshamn.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Berit Carlsson, Falköping; Aina Eriksson, Nybro; Yvonne Junling, Sollentuna; Anita Claesson, Karlstad; Leif & Birgit Stridh, Tidaholm; Gun Stridh, Skara; Jennie Abrahamsson, Trekanten; Märta Burman, Luleå; Gun Karlsson, Torslanda; Gunilla Hertz, Vetlanda; Alvar Stegnell, Strängnäs; Lasse Wärnman, Jakobstad Finland.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)
Anna-Lena & Curt Axelsson, Myresjö; Einar Brataas, Uddevalla; Lille-Mor Grahn, Oxelösund; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Maria Sundberg, Gävle.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Birgitta Frank, Norrköping; Gun Häggberg, Stenhamra; Birgitta Johansson, Sollebrunn; Barbro Niklasson, Sävedalen; Inga Olsson, Bergshamra.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)
Inger Bristrand, Lycksele; Matias Joäo, Göteborg; Inger Lundgren, Frillesås.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Carin Bouvin, Surahammar; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Svea Johansson, Töllsjö; Gunvor Kihlander, Grästorp; Ann Wessel, Stenungsund.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Jane Brodersen, Huskvarna; Ulf Johnsson, Norrköping; Anne-Marie Thuresson, Åby; Mona Thölén, Göteborg; Ing-Marie Yuri, Visby.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gunnel Benke, Broby; Yvonne Engström, Holsbybrunn; Ann-Marie Eriksson, Nyköping; Sten-Christer Gebart, Vilhelmina; Anita Johansson, Norrköping; Ingrid Karlsson-Larsson, Västerås; Birgitta Nilsson, Norrköping; Nils-Erik Sahlström, Hofors; Edit Sundberg, Torup; Ulla Westholm, Västra Frölunda.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Astrid Broberg, Göteborg; Rune Holmgren, Storvik; Bengt & Eva Jansson, Norsborg; Monica & Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Lena Magnusson, Västerhaninge; Birgitta Martinsson, Fågelfors; Matz & Anita Nyberg, Högsjö; Margit Pettersson, Örebro; Ingegerd Skoglund, Hudiksvall; Britt Sörensson, Malmö.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)
Kajsa Bobeck, Nybro; Ann Eklund, Enskede; Monica Eklöf, Boden; Elsie Gustafsson, Gamleby; Kerstin Hedell, Falun; Ulla Jeppsson, Trelleborg; Pia Johansson, Eskilstuna; Karin Larsson, Gävle; Gun Lundqvist, Upp


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…