Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 41

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anna-Greta Bergström, Ekshärad; G Lindh-Salomonsson, Tranås; Torsten Larsson, Malmö; Marie Larsson, Visby; Berit Nilsson, Skövde; Birgitta Nilsson, Uppsala; Monia Simula, Vrena; Bernt Sundberg, Tullinge; Gullvi Tollgren, Kristianstad; Ulf Tropp, Göteborg.

Annons

 

Enmansshow 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marianne Blomberg, Jönköping; Johan Bredenberg, Helsingfors Finland; Ann-Christine Johannesson, Skene; Barbro Oleander, Partille; Berit L M Persson, Halmstad.

Gilla Året Runt på Facebook

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Dagny Eriksson, Alnö; Gunilla Hertz, Vetlanda; Gun-Britt Johansson, Mjölby; Mirjam Mörelius, Oskarshamn; Johan Åhman, Luleå.

 

Historiekrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anna-Lena & Curt Axelsson, Myresjö; Bo Falk, Kiruna; Christina Hsiung, Frösön; Karin Johansson, Jönköping; Birgitta Karlsson, Norrtälje; Elisabeth Karlsson, Uppsala; Lillie Nehrfors, Lerum; Jan-Olof Nordén, Fjugesta; Eivor Svensson, Åby; Thorwald Thomasson, Storuman.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunilla Banemark, Näsum; Anneli Björck, Örebro; Astrid Holm, Lidköping; Elsa Sundberg, Sundsvall; Lars-G Söderberg, Tumba.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Andersson, Alfta; Lennart Holmberg, Frillesås; Birgitta Isaksson, Mellbystrand; KJ Wikström, Nora; Inga-Lisa Nilsson, Rödeby; Solveig Nordlander, Örnsköldsvik; Inger Olson, Linköping; Nils Staberg, Västra Frölunda; Iréne Ström, Motala; Zarah Wallin, Hässelby.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunni Andersson, Halmstad; Connie Lindgren, Perstorp; Eva Strömblad, Landskrona; Eva Uddemark, Malmö; Lilian Åhlén, Solna.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marianne Falk, Säffle; Lilian Frank, Bureå; Maj-Lis Gustavsson, Nybro; Britt-Marie Johansson, Lidköping; Matz & Anita Nyberg, Högsjö; Karin Olsson, Rabbalshede; Karin Persson, Sigtuna; Mia Pettersson, Hallstavik; Gerti Ringberg, Rödeby; Brittmarie Ånhagen, Örnsköldsvik.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla-Britt Andersson, Lidköping; Birgitta Bergström, Arvika; Inger Carlström, Hässleholm; Lina Carlström, Genarp; Gunnel Johansson, Blåviksjön; Olga Olsson, Orsa; Gull-Britt Persson, Malmö; Gun Törnros, Solna; Solveig Wallin, Skärblacka; Ingvar Westergren, Gamleby.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Christer Birkestad, Lyckeby; Börje Cullberg, Sunhultsbrunn; Sven Ekstrand, Linköping; Maud Falk, Fagersta; Lillemor Ivemyr, Köping; Birgitta Karlsson, Örebro; Sven & Terttu Martinsson, Åmål; Eva Nordqvist, Sunne; Lars Sundqvist, Knivsta; Inga-Maj Svantesson, Kvänum.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Eriksson, Eskilstuna; Christina Forsberg, Bjurholm; Monika Ljung, Strömsund; Gun Andersson, Fjärdhundra; Sonja Marklund, Boliden; Gunnar Persson, Åhus; Ingrid Berglund, Stockholm; Yvonne Bäckman, Stockholm; Jan Olof Klingberg, Askersund; Gunnel Andersson, Ludvika; Gunnel Georgsson, Vrena; Iréne Sköld, Järfälla.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Ingrid Dybern, Göteborg; Majvor Gran, Uppsala; Karl-Axel Hurtig, Helsingborg; Inga Larsson, Eskilstuna; Anna-Stina Lindqvist, Uppsala.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Börje Bergkvist, Storvik; Viviann Bäckman, Ulricehamn; Pia Hanson, Karlshamn; Marika Johansson, Munka Ljungaby; Gun Karlsson, Grums.

 

Oktoberkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Kerstin Angervall, Västra Frölunda; Michael Bengtsson, Örkelljunga; G Benedictsson-J-son, Sala; Monica Häggström, Täfteå; Barbro Jonsson, Nykvarn; Solvej Koskimaa, Docksta; Gun Leijen, Laxå; Gullan Stenblom, Landskrona; Anna & Björn Strandbrink, Mörbylånga; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland; Christina Öhlander, Borås; Ragnhild Öhman, Väddö.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Andersson, Helsingborg; Maria Blennlid, Nyköping; Nils Edström, Sollefteå.

 

Stora korsordet 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Linnéa Andersson, Vadstena; Mary Karlsson, Brastad; Hans Lundgren, Njurunda; Stina Nilsson, Eskilstuna; Bengt Nordström, Norrköping; Jan Nyberg, Sandviken; Lennart Persson, Uppsala; Monica Söderström, Söderhamn; Anita Tibblin, Sundbyberg; Marianne Wirman, Norberg.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gertie Jonsson, Solna; Torsten Nilsson, Luleå; Christina Pettersson, Klintehamn; Tyra Ruin, Köping; Lena Sjöholm, Nyköping.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Kurt Eliasson, Alingsås; Göran Larsson, Vimmerby; Ulla Mårtensson, Trelleborg; Gun Pålsson, Vallberga; Astrid Skoglund, Karlstad.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Margareta Björk, Limhamn; Marie Celander, Örsjö; K-E Dixner, Karlstad; Birgitta Eriksson, Björklinge; Karl-Ivan Gustavsson, Oxelösund; Marianne & Curt Jönsson, Vingåker; Annie Ljung, Vetlanda; Bojan Nilsson, Tyringe; Lena Nordensten, Uppsala.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Karin Carlsson, Trollhättan; Solveig Forsberg, Esbo Finland; Monica Gustafsson, Färgelanda; Bodil Göransson, Helsingborg; Astha Holm, Gävle; Pia Johansson, Eskilstuna; Britt Lennhager, Kinna; Hjördis Lindberg, Ersmark; Irene Nilsson, Haverdal; Lorraine Ohlovsson, Uppsala.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…