Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 41

kryssvinnare

10 000-kronorskrysset 1 vinnare (10 000 kronor)
Birgit Strid, Tidaholm.

”Med vacker dukning blir måltiden fest, och välkommen känner sig varje gäst. Att duka och smycka ett bord är en ära, så mysigt att träffa nära och kära!.”

Annons

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Aina Abrahamsson, Hällefors; John Andersson, Borrby; B Saltin, Västerås; Margareta Falk, Falkenberg; Inga-Lill Helgesson, Kungsbacka; Sara Karlsson, Skövde; Solveig Olsson, Örnsköldsvik; Gunvor Persson, Brevens Bruk; Bernt Sundberg, Tullinge; Roger Törnqvist, Långshyttan.

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Thord Eriksson, Borlänge; Kerstin Linde, Stockholm; Gun Lundqvist, Uppsala; Gerd Nilsson, Torsby; Maj Stridbeck, Knivsta.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Nelly Johansson, Katrineholm; Gunni Sikström, Trollhättan; Anne-Marie Steffensen, Borlänge; Staffan Sundqvist, Lycksele; Bengt Swahn, Ljungby.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Siv-Britt Andersson, Linköping; Arne Dahl, Ystad; Lore Djup, Lidköping; Boian Ekman, Upplands Väsby; Britt Ericsson, Skövde; Kjell Eriksson, Skogås; Berit Lindahl, Märsta; Solveig Miits, Vasa Finland; Rose-Marie Wallberg, Gävle; Gun Öst, Eskilstuna.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Madeleine Fellbom, Täby; Ursula Gustafsson, Tidaholm; Kerstin Hedell, Falun; Ingrid Kjellman, Hässelby; Kummu, Fjugesta.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Sonja Arvidson, Nässjö; Barbro Backman, Norsborg; Kerstin Holmberg, Dalstorp; Alvar Karlsson, Torslanda; Gunvor Kihlander, Grästorp; Ulla Roos, Örkelljunga; Erni Rosendahl-Östman, Fengersfors; C-E Simonsbacka, Bureå; Margareta Strömberg, Ljungskile; Carina & Ulf Sundberg, Alnö.

Kryptokvartetten 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Jan Andersson, Mariestad; Carin Cederlöf, Lindesberg; Vivan Karlsson, Öregrund; Bo Ericson, Sköndal; Birgitta Martinsson, Fågelfors; Anna Wrigfors, Linghem; Margit Hammarberg, Umeå; K Fredricson, Kolmården; Birgitta Karlsson, Norrtälje; Inga Olsson, Bergshamra; Jan Thorvald, Skövde; Sahra Westin, Junsele.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Bibban Alexandersson, Hönö; Ingvor Funke, Södertälje; Bosse Godlund, Katrineholm; Monica Heinz, Köping; Eva Kabaca, Täby; Barbro Lindgren, Uppsala; Gull-Britt Persson, Malmö; Sven-Erik Pettersson, Valdemarsvik; Ingegerd Skoglund, Hudiksvall; Eva Åström, Valbo.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Maggan Hegethorn, Nässjö; Inga-Lisa Olsson, Staffanstorp; Inga Svensson, Boxholm; Doris Bäckström, Skellefteå; Kjell Karlernäs, Järfälla; Rut Sandberg, Krylbo; Ingvar & Elsa Anderson, Fagersta; Anders Forsberg, Umeå; Ingemar Lantz, Skövde; Birgitta Andersson, Hallstahammar; Allan Johansson, Herrljunga; Jan-Erik Karlborg, Linköping.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)
Siv & Bernt Andersson, Askersund; Marie-Louise Canon, Skellefteå; Siv Johansson, Vetlanda; Karin Lundin, Östersund; Karin Wikström, Örebro; Elisabeth Green, Handen; Gull-Britt Johansson, Mjölby; Maude Magnerius, Askim; Birgit Nilsson, Saltsjö-Boo; BM Rylander, Sundsvall.

Oktoberkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Monica Andersson, Fjälkinge; Ulla Kerstin Angervall, Västra Frölunda; Karin Carlsson, Trollhättan; Kerstin Cedenheim, Norrköping; Alf Eriksson, Nås; Eva Gruffman, Vilhelmina; Monica & Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Birgitta Magnusson, Sundbyberg; Maj Nordström, Östersund; Reneé Persson, Helsingborg; Sig-Britt Skott, Vörå Finland; Eivor Ågren, Malax Finland.

Så ska det låta 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ingrid Andersson, Nyköping; Harry Forsman, Karlskoga; Birgitta & Eiert Isaksson, Holbybrunn; Margareta Jonsson, Sundsvall; P O Karlström, Västra Frölunda; Birgitta Knutsson, Enskede; Git Leche, Malmö; Vivan Nylund, Karleby Finland; Lennart Olsson, Västerfärnebo; Gulli Törnblom, Åkers Stryckebruk.

Se upp! 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Rolf & Kerstin Gullberg, Nässjö; Elsie Gustafsson, Gamleby; Inga Larsson, Härnösand; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Ingrid Olsson, Storuman.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)
Linda Flügel, Glumslöv; Maj-Lis Gustavsson, Nybro; Solveig Hansen, Motala.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Josefin Briland, Stockholm; Boel Ericsson, Målilla; E-M Hägg-Gustavsson, Skellefteå; Christian Nilsson, Haverdal; Peter Rustad, Hjo.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Christina Forsberg, Bjurholm; Christina Jalsborn, Örebro; Jimmy Johansson, Angered; Anne-Lie Jonasson, Vålberg; Evert Pettersson, Hallstavik.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Inger Essvall, Östersund; Anita Johansson, Huddinge; Berit Johansson, Hovås; Maj-Britt Larsson, Ålem; Alf Nordfors, Karis Finland; Arne Olofsson, Bollnäs; Arne Pettersson, Blackstad; Britt Spiik, Nora; Kerstin Svendsen, Bohus; Berith Särkimukka, Eskilstuna.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)
Åsa Broman, Trångsund; Börje Cullberg, Sunhultsbrunn; Anita Eriksson, Töreboda; Gudrun Kellner, Hudiksvall; Anita Larsson, Karlskoga; Lars-Olow Norlund, Täfteå; Agneta Norrgård, Töjby Finland; Barbro Olsson, Sandviken; Peter Söderberg, Orsa; Lillianne Zellén, Varberg.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…