Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 42

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elisabeth Aldius, Kungälv; Anneli Björck, Örebro; Viviann Bäckman, Ulricehamn; Ingegerd Dingfors, Östhammar; Berith Håkansson, Trollhättan; Riitta Kiema, Huddinge; Gunn Leváhn, Huddinge; Kerstin Torkelsson, Örkelljunga; Helena Yllö, Uppsala; Marianne Zetterblom, Södertälje.

Annons

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Britt-Marie Björnström, Visby; Mainy Linder, Uppsala; Mary Nilsson, Degeberga; Hanna Rantsi, Alby; Kerstin Skoglund, Gränna.

Filmkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lennart Björklund, Vimmerby; Ulla Boman, Luleå; Rolf Danielsson, Gävle; Inger Ericsson, Örebro; Anita Erikson, Katrineholm; Holger Karlsson, Nyköping; Sören Lagman-Junggren, Nora; Stina Sigmundson, Stallarholmen; Marie Sundvisson, Hackås; Anita Wiking-Amunder, Mölnlycke.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonia Andersson, Linköping; Agneta Johnsson, Munkfors; Birgitta Karlsson, Örebro; Reine & Astrid Segerlund, Finspång; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Sollefteå; Lilian Dahnielson, Alingsås; Bernt & Birgit Grelsson, Östersund; Gertrud Gulati, Järfälla; Rolf Hansson, Väsby; Per-Erik Hämqvist, Likenäs; Inga-Lisa Nilsson, Rödeby; Birgitta Nilsson, Uppsala; Gertrud Trydemar, Dalby; Bernt Tärnlund, Eskilstuna.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulrika Alenius, Göteborg; Ingegerd Andersson, Västerhaninge; Anette Hansson, Orsa; Kerstin Jonsson, Tibro; Irene Nilsson, Haverdal.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gotte Alfvén, Kristinehamn; Magdalena Banemark, Mörarp; Eva Dahlin, Billdal; Heidi Hansson, Hörby; Ewa Hedenberg, Tranås; Bror Lillqvist, Jakobstad Finland; Ruth S Olsson, Bromölla; Elisabeth Patomella, Boden; Magnus Sjöblom, Malmö; Anita Stenlund, Holmsund.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann-Marie Andersson, Heby; Tage Andersson, Arboga; Henrik Barkman, Trollhättan; Börje Bergkvist, Storvik; Annika Dahlström, Motala; Mona Eriksson, Bräkne-Hoby; Karin Hansson, Ystad; Sven-Erik Johansson, Sala; Elisabeth Karlsson, Uppsala; Lillemor Westin, Östersund.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gerd & Tage Almén, Ytterby; Lena Andréasson, Göteborg; Eva Bergström, Uppsala; Febe Gunnesson, Gränna; Göran Nylén, Örebro; Gunborg Sjökvist, Skövde; Maj-Lis Eriksson, Stockholm; Harald Hovberger, Åkersberga; Margit Nilsson, Klippan; Hjördis Ferm-Eriksson, Bollnäs; K J Wixtröm, Nora; Margareth Olsson, Ramsberg.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Viveca Ernefors, Bromma; Annica Gustafsson, Askersund; Elisabeth Nordin, Torsby; Marika Pousár, Borgå Finland; Birgitta Wixenius, Oskarshamn.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mats Burman, Lycksele; Elisabeth Dahlin, Nora; Sonja Eriksson, Hallsberg; Ingrid Linnarsson, Blidsberg; Birgitta Westerberg, Sundsvall.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Eriksson, Västerås; Kjerstin Hanson, Stockholm; Yvonne Holmberg, Sollefteå.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Rolf-Åke Johansson, Sollebrunn; Karolina Karlsdotter, Stockholm; Dagny Ledenberg, Norrköping; Emma Mattsson, Stöde; Per Österberg, Mölndal.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gunnel Ednarsson, Lammhult; Larry Henningsson, Filipstad; Annika Hållner, Uppsala; Dagny Johansson, Staffanstorp; Nelly Nyberg, Bollnäs.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingela Bergius, Göteborg; Kurt & Lillemor Claésson, Töllsjö; Göta Djupsjöbacka, Åled; Ingrid Dybern, Göteborg; Kerstin Hjalmarsson, Mattmar; Kerstin Norberg, Arvidsjaur; Lars Persson, Norrköping; Sonia Persson, Staffanstorp; Monika Pettersson, Avesta; Monika Strand, Umeå.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Siv Andersson, Dalum; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Ragnhild Hedenmalm, Nybro; Birgit Johannesson, Knäred; Yvonne Johansson, Skövde; Iris Lindvall, Härnösand; Rune Mattsson, Hässelby; Robert Mikkelsen, Eskilstuna; Ulla Nilsson, Vejbystrand; Phebe Walldén, Hedesunda.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

May Andersson, Gamleby; Sofie Flygare, Vårby; Ingrid Fredriksson, Växjö; Iréne Kindstrand, Trollhättan; Gunnel Lönnmyr, Eslöv; Ulla Markusson, Uddevalla; Margareta & Donald Rydh, Dalsjöfors; Harriet Sten, Trångsund; Inger Svensson, Munka-Ljungby; Mirjam Ågren, Uppsala.

Uppnosiga 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Solveig Almvret, Grödinge; Ewert Fagerlund, Gamleby; Håkan Lampinen, Boden; Marianne Lindberg, Mellerud; Lena Nordensten, Uppsala; Ingegerd Ridderstråle, Sundbyberg; Maj-Britt Rislund, Ludvika; Marita Sjöli, Göteborg; Gun-Britt Westman, Mellerud; Hjördis Östlund, Örnsköldsvik.

Woooah! 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annika Andréasson, Ytterby; Oskar Anefjord, Linköping; Marita Johansson, Kvänum; Kerstin Johansson, Örebro; Marja L Lundh, Storvreta.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…