Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 43

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunni Björkman, Hishult; Anna-Greta Boström, Härnösand; Peter Dongen, Bromma; Birgitta Glennåker, Jönköping; Gunilla Hedman, Göteborg; Gördis Johansson, Östersund; Solveig Karlsson, Norrtälje; Elise Larsson, Skurup; Birgitta Mägi, Uppsala; Gunnel Stenborg, Åby.

Annons

Amsterdam 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Ericsson, Göteborg; Iris Linder, Västerås; Inger Lundqvist, Gävle; Monia Simula, Vrena; Anne-Marie Ulfvin, Årsta.

Bilbao 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Örebro; Inger Linnemann, Jönköping; Laila Rundlöf, Skärholmen; Britt-Marie Spinnars, Västerås; Anna-Karin Wallström, Sollentuna.

Bokkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Berit Andréasson, Mölndal; Birgitta Brännström, Skellefteå; Anita Feiff, Östra Karup; Märta Hasslöf, Grästorp; Wivi Johansson, Boden; Birgit Karlsson, Karlskoga; Ingrid Larsson, Örebro; Git Magnusson, Lund; Eva Nordqvist, Sunne; Rosita Sturesson, Falkenberg.

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ingalill Hallberg, Malmö; Jenny Håkansson, Halmstad; Ing-Marie & Mats Linder, Strömsund; Gull-Britt Siniaalto, Eskilstuna; Gunvor Sööberg, Torshälla.

Hälsokrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Edborg, Storvreta; Siv Hertzman, Gävle; Maria Hugne, Karlstad; Tommie Kronlid, Lidköping; Laila Lindqvist, Strömstad; Gunnel & Leif Lundgren, Klagstorp; Rita Mäkelä, Hisings Backa; Anita Schwerin, St Mellösa; Gun Waern, Sollentuna; Rosa Wähäjärvi, Hangö Finland; Margareta Zelleroth, Stockholm; Lajla Öberg, Norrfors.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Nils-Gunnar Blixt, Katrineholm; Ingrid Lundberg, Järved; Bo Lundgren, Eskilstuna; Lennart Olsson, Järbo; Aulis Tiilikainen, Örebro.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Vanja Berg-Åsman, Göteborg; M-B Bergsten, Falkenberg; Stig Blomqvist, Ödeshög; Björn Höjer, Saltsjö-Boo; Karin Johansson, Falkenberg; Olle Loneberg, Hindås; Christer Malmehed, Linköping; Birgit Tegblom, Lycksele; Berit Zetterlund, Tärnsjö; Marianne Öjdahl, Katrineholm.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britt Andersson, Veberöd; Arne Hedén, Sollebrunn; Lisbeth Johansson, Uddevalla; Brith-Marie Rundqvist, Åsa; Ulla Sjöberg, Sundsvall.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Anell, Mellösa; Bojan Gullberg, Stockholm; Monica Häggström, Täfteå; Birgitta Jansson, Vällingby; Gun Johansson, Hjo; Sören Junggren, Kumla; Ritva Laine, Nyköping; Lotta Lundgren, Porjus; Siv Nordström, Kimito Finland; Lena Svensson, Grödinge.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Yvonne Bäckman, Stockholm; Iréne Dahlqvist, Landsbro; Lille-Mor Grahn, Oxelösund; Eivor Gustafsson, Torslanda; Ingrid Jonsson, Söderala; Gunilla Larsson, Flen; Ingalill Lundgren, Karlstad; Dagmar Markström, Skellefteå; Ulrika Svensson, Motala; Christina Åkesson, Kungsängen.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Synnöve Modig, Gävle; Agneta Myrén, Tyresö; Sven-Olov Olsson, Falun; Inger Dükler, Karlstad; Lennart Holmberg, Frillesås; Anneli Karlsson, Lindesberg; Birgitta Björk, Källby; Gunbritt Holgersson, Braås; Anna Wrigfors, Eksjö; Lilian Härlin, Nässjö; Helén Jönsson, Veberöd; Kerstin Wennerholm, Göteborg.

Luftvapen 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Danielsson, Borlänge; Ethel Hedberg, Mölndal; Karin Hällström, Enköping; Margareta Jonsson, Vallentuna; Christina Nilsson, Lund.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Agneta Ljung, Växjö; Valborg Nilsson, Tenhult; Gunnar Persson, Åhus; Birgitta Sülan, Anderslöv; Eva Uddemark, Malmö.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inga-Lill Borgmästars, Bennäs Finland; Gunborg Ignberg, Borås; Birgitta Magnfält, Aneby; Viola Wahlström, Hässleholm; Inger Wallin, Stockholm.

Paris 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sören Bylund, Härnösand; Gunnel Johansson, Ödeshög; Monica Johansson, Göteborg; Marianne Nilsson, Killeberg; Kajsa Södermark, Gysinge.

Sankt Petersburg 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Martin Damberg, Gävle; Marianne Engström, Gamleby; Britt-Marie Johansson, Lidköping; M Stridde, Hudiksvall; Roswitha Svensgård, Lidhult.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anita Johansson, Bograngen; Stellan Persson, Hörby; Ulf Tropp, Göteborg.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Bodil Berg, Vretstorp; Birgit Hjort, Siljansnäs; Josefin Kull, Sala; Inge Lindh, Norrhult; Lisa Mårtensson, Röstånga.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ingrid Andersson, Skellefteå; Helge Hansi, Vittangi; Margit Johansson, Frövi; Gladys Lindberg, Trollhättan; Märtha Petersson, Västra Karup.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Arboga; Barbro Andersson, Alfta; Titti Bergström, Ängelholm; K & L Björklund, Älta; Marita Engman, Alingsås; Annie Ljung, Vetlanda; Barbro Nilsson, Ludvigsborg; Gerd Pettersson, Stenungsund; Margit Wallmark, Kiruna; Gun-Britt Wretlund, Kumla.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sten Brattström, Kramfors; Maud Fagerdahl, Njurunda; Ingrid Jansson, Arboga; Eva & Elin Johansson, Södertälje; Viola Johansson, Vålberg; Britt-Marie Larsson, Jönköping; Annika Ljung, Upplands Väsby; Lena Norberg, Skellefteå; Birgitta Olsson, Kristianstad; Birgit Tillerås, Varberg.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Edith Bjelveby, Lund; Solveig Ellvin, Gävle; Margaretha Eriksson, Spånga; Barbro Fredriksson, Vänersborg; Paul Grundin, Sundbyberg; Fred & Els-Marie Hallbäck, Valbo; Eva Hoffman, Enköping; Birger Jonsson, Boliden; Gudrun Larsson, Vålberg; Birgitta & Bernd Winter, Braås.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…