Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 48

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
A-L & C Axelsson, Myresjö; Tuula Blomgren-Jareman, Rönninge; Stig Blomquist, Ödeshög; Margareta Holmgren, Karlsborg; Inez Karlsson, Karlskoga; Frank Lassen, Grums; Ruth Lundstedt, Vittsjö; Aili Matsson, Taberg; Inger Selinder, Örnsköldsvik; Marianne Öjdahl, Katrineholm.

Annons

Badrumssångare 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ingegerd Andersson, Örebro; Anne-Marie Ehrnborn, Skurup; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Börje Lindberg, Järfälla; Anne-Marie Ulfvin, Årsta.

Blomsterkrysset 10 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)
J-Å & R-M Dellberg, Växjö; Mats Fredriksson, Hjortkvarn; Gunborg Ignberg, Borås; Marianne & Curt Jönsson, Vingåker; Helén Jönsson, Veberöd; Gunvor Kihlander, Grästorp; Britt-Marie Lusth, Hudiksvall; Svenborg Rönnfjord, Vilhelmina; Ann-Terese Ström, Töre; Svea Södergren, Mjölby.

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Herbert Bylund, Härnösand; Gerd Carlsson, Växjö; Lisbeth Fredriksson, Linköping; Bodil Göransson, Helsingborg; Margit Johansson, Kungälv; Bo Lindfors, Umeå; Gudrun Lindh-Salomonsson, Tranås; Siv Nordström, Kimito Finland; Barbro Olsson, Sandviken; Ulrika Svensson, Motala; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke; Ingrid Å-Torpe, Koppom.

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
B Eriksson, Björklinge; Marita Eriksson, Karlstad; Anita Larsson, Karlskoga; Britt Sörensson, Malmö; Christina Weber, Yngsjö.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Barbro Andersson, Kungsbacka; Sonia Eriksson, Gävle; Yvonne Johansson, Nykil; Kerstin Strömberg, Kalmar; Katie & Stig Åström, Farsta.

Julkortet från förr 5 vinnare (3 Sverigelotter var)
Eivor Andersson, Dala-Floda; Ylva Cerny, Borås; Annika Eriksson, Nävekvarn; Rigmor Halvarsson, Tallåsen; Gunvi Selin, Fagersta.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Barbro Backman, Norsborg; Anita Börjesson, Vallda; Maud Davidsson, Nässjö; Björn Forsén, Boden; Gudrun Graaf, Älvdalen; Gunnel Johansson, Halmstad; Barbro Lagerqvist, Nybro; Christina Nilsson, Lund; Arne Olofsson, Bollnäs; Lars Smedberg, Borås.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Kristina Berggren, Karlstad; Sune Broman, Örebro; Lennart Johansson, Stenungsund; Lars Moqvist, Vingåker; Gunni Sikström, Trollhättan.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gunnel Benke, Broby; Rigmor Folkeson, Vretstorp; Margareta Larsson, Halmstad; Maria Ljung, Leksand; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Lisbeth Nilsson, Älmhult; Sonja Nygårdh, Värnamo; Lena Rattfält, Torsby; Roswitha Svensgård, Lidhult; Gunilla Ödling, Lycksele.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Bodil Andersson, Hästveda; Maj-Britt Bångstrand, Färila; Aina Erikson, Nybro; K Täll, Bandhagen; Margaretha Eriksson, Spånga; Lisbeth Hannberg, Kusmark; Annie Jellvi, Ystad; Nelly Nyberg, Bollnäs; Brith-Marie Rundqvist, Åsa; Ove Sahlén, Kramfors.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ulf Johansson, Borås; Berit Larsryd, Ljungby; Anne-Louise Lundalen, Perstorp; Hillevi Berglund, Gävle; Evert Blom, Jönköping; Margareta Landin, Bollnäs; Birgitta Brännström, Skellefteå; Karin Hällström, Enköping; Ann-Mari & Lars Landberg, Köping; Margareta Nilsson, Landskrona; Lena Olsson, Älmestad; Ulla Perhult, Kalix.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ing-Marie Blomquist, Leksand; Mona Ericson, Svenshögen; Gull-Maj Holgersson, Östhammar; Ingalisa Johansson, Nässjö; Monica Rådman, Uppsala.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)
Maj-Britt Bångstrand, Färila; Kjerstin Hanson, Stockholm; Gudrun Kellner, Hudiksvall.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Mona Andersson, Eskilstuna; Ingrid Anhammer, Vintrosa; Ann-Margret Axelsson, Växjö; Ursula Gustafsson, Tidaholm; Eva Svensson, Söderala.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Iréne Bergqvist, Skellefteå; Kerstin Hansson, Ludvika; Barbro Nilsson, Kungsbacka; Eva Rudberg, Arboga; Kerstin Torkelsson, Örkelljunga.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Ingvar Bergdahl, Enköping; Ingegerd Ekdahl, Gällstad; Anita Ekström, Sköldinge; Monica Fernquist, Norrköping; Eva Gruffman, Vilhelmina; Bernice Johansson, Ekerö; Annika Ljung, Upplands Väsby; Hans E Lundgren, Njurunda; Maud Åkesson, Värnamo; Norma Åstrand, Söderköping.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Johan Bredenberg, Helsingfors Finland; Märta Burman, Luleå; Göta Djupsjöbacka, Åled; Sally Hedlund, Landeryd; Christina Jalsborn, Örebro; Margit Johansson, Ljungby; Lisbeth Karlsson, Partille; Inger & Sune Lindqvist, Forsheda; M-V Lundahl, Mariestad; Stefan Pettersson, Hallstavik.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)
Britt Andersson, Veberöd; Jens-Gustav Biskop, Kronoby Finland; Lainy Hansen, Uppsala; Björn Höjer, Saltsjö-Boo; Kjell Jönsson, Klippan; Bojan Lydén, Gäddede; Maj-Lis Nilsson, Boden; Christina Nordqvist, Västervik; Sven-Olof Nydahl, Brunflo; Kerstin Svendsén, Bohus.

Vi trivs bäst här 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Lena Berglund, Nås; Gunhild Davidsson, Ängelholm; Margit Hammarberg, Umeå; Berit Johansson, Hovås; Barbro Karlsson, Vinninga; Kent Lundkvist, Bonässund; Gudrun Nordenås, Knivsta; B M Rylander, Sundsvall; Berit Svensson, Skephult; Monica Söderlund, Boden.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…