Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 50

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingegerd Andersson, Västerhaninge; Inga Berg, Alvesta; Lennart Björklund, Vimmerby; J-Å & R-M Dellberg, Växjö; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Ingrid Rydén, Vingåker; Ulrika Svensson, Motala; Hubert Ulvselius, Lönashult; Inger Wallin, Stockholm; Britt-Mari Åberg, Karlshamn.

Annons

 

Decemberkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Göta Djupsjöbacka, Åled; Margareta Fransson, Mullsjö; Gunny Färdig, Sk Fagerhult; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Mariana Gustavsson, Bollnäs; Torunn Henriksson, Göteborg; Marianne & Curt Jönsson, Vingåker; Barbro Nilsson, Kungsbacka; Ulla-May Ohlsson, Nossebro; Gudrun Lindh Salomonsson, Tranås; Kerstin Skoglund, Gränna; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland.

Gilla Året Runt på Facebook

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Karolina Axelsson, Visby; Ingrid Berg, Nordmaling; Harriet Ekström, Jönköping; Maj Stridbeck, Knivsta; Christina Träffe, Sävsjö.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Siv Andersson, Örebro; Saga & Isak Evenäs, Höllviken; Gunlög Larsson, Västerås; Kerstin Sörblom, Norrköping; Maria Ånstad, Borensberg.

 

Julkort från förr 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Kajsa Bobeck, Nybro; Margareta Falk, Falkenberg; Margit Johansson, Kungälv; Gun Leijen, Laxå; Helene Samuelsson, Sunne.

 

Julen står för dörren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Eklöf, Uddevalla; Elsie Gustafsson, Gamleby; Valborg Helsing, Vörå Finland; Gerd & Leif Klingvall, Örebro; Anna-Stina Lindqvist, Uppsala; Anders Linnerborn, Bälinge; Gunn-Brith Modin, Söderhamn; Jan-Erik Tegblom, Lycksele; Inger Wernicke, Västerås; Marianne Öjdahl, Katrineholm.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aino Allstrin, Ösmo; Berit Alm, Eskilstuna; Bo Almgren, Skövde; Jan-Eric Ceder, Dalarö; Lennart Holmberg, Frillesås; Ulf Johansson, Borås; Siv Larsson, Södertälje; Margit Nilsson, Klippan; Solveig Olsson, Örnsköldsvik; Anita Setterlund, Mockfjärd.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maivor Lundahl, Mariestad; Git Magnusson, Lund; Ulla Markusson, Uddevalla; Pia Pramberger, Norsberg; Else-Marie Svensson, Munka-Ljungby.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Edborg, Storvreta; Aina Eriksson, Nybro; Monica Fernqvist, Norrköping; Gunnel Georgsson, Vrena; Inger Hjelm, Katrineholm; Nils-Åke Johansson, Malmö; Gladies Noaksson, Björkö; Eva-Maj Simu, Upplands-Väsby; Birgitta Tallroth, Stockholm; Annelie Widbark, Stora Mellösa.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonja Andersson, Ätran; Gurli Back, Fagersta; Irma Holmström, Vålberg; Tommie Kronlid, Lidköping; Agneta Lindberg, Munkfors; Kerstin Norberg, Arvidsjaur; AnnBritt Norling, Alingsås; Arne Olofsson, Bollnäs; Gunnel Stenberg, Åby; Åsa-Britt Söderström, Gävle.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gerd Carlsson, Växjö; Elisabeth Green, Kumla; Rolf & Kerstin Gullberg, Nässjö; Siw Junling, Sollentuna; Rigmor Liljegren, Bjästa; Sonja Marklund, Boliden; Jan Månsson, Allerum; Rolf Persson, Visby; Barbro Winsnes, Stockholm; Johan Åman, Arvidsjaur.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunilla Banemark, Näsum; Marianne Braner, Norsborg; Mia Pettersson, Hallstavik; Clary Ekstrand, Uppsala; Barbro From, Strömsund; Lena Hjalmarsson, Oxelösund; Gunnel Aldegren Luvö, Mölndal; Wiveca Sandström, Umeå; Berith Svantesson, Mariestad; Ulla Beckman, Karlskoga; Sune Molnberg, Kil; Gösta Norén, Jönköping.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Eivor Andersson, Dala-Floda; Linnéa Andersson, Vadstena; Monica & Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Laila Nilsson, Eskilstuna; Berit Sjögren, Lidingö.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gärd Bengtsson, Rottne; Britt-Emma Johansson, Kista; Rune Pettersson, Hising Backa.

 

Snölandskap 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mona Eriksson, Bräkne-Hoby; Bojan Gullberg, Stockholm; Gunilla Hult, Katrineholm; Anita Janson, Norrköping; Rose-Marie Johansson, Järfälla.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Emma Cernvall, Tranås; Yvonne Holmberg, Sollefteå; Christina Hsiung, Frösön; Siv Karlsson, Vintrosa; Ann-Charlotte Larsson, Kungsör.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Lillemor Appelgren, Trelleborg; Eva Asell, Växjö; Anne-Maria Carlsson, Borlänge; Roland Emanuelsson, Vaggeryd; Lillemor Westin, Östersund.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Fam J Andersson, Fagersta; Birgitta Bohlén, Karlholmsbruk; Mats Burman, Lycksele; Siv Dannelöv, Umeå; Kathe Hallqvist, Göteborg; Solveig Hansen, Motala; Birgitta Johansson, Växjö; Stefan & Gunilla Lindroth, Munka Ljungby; Bibbi Tapani, Råneå; Gull-Britt Åberg, Nybro.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun Andersson, Fjärdhundra; Sonja Andersson, Borlänge; Kerstin Andersson, Ulricehamn; Ingrid Eriksson, Söderhamn; Karin Hedin, Saltsjö-Boo; L-Å Karlsson, Eksjö; Marie Larsson, Visby; Lars Ode, Överum; Karin Ohlsson, Rabbalshede; Brita Ruin, Köping.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Elsie-Britt Andersson, Västerås; Berit Andreasson, Mölndal; C-E Simonsbacka, Bureå; Harald Hovberger, Åkersberga; Ingalill Lundgren, Karlstad; Anne-Maria Molin, Järfälla; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Tage Tornvall, Leksand; Lillianne Zellén, Varberg; Inga-Lena Åbom, Tving.

LÄS OCKSÅ


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…