Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 50

kryssvinnare

 

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lennart Andersson, Alunda; Kerstin Egerbo, Borås; Ingvar Kratz, Gävle; Anne-Louise Lundalen, Perstorp; Solveig Moberg, Skövde; Monika Pettersson, Avesta; Monica Rådman, Uppsala; Ulrica Sahlberg, Skövde; Stig Selin, Fagersta; Krister Wallin, Motala.

Annons

 

Decemberkrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Boman, Luleå; Per-Erik Dahl, Koppom; Elisabeth Eriksson, Grillby; Viveca Ernefors, Bromma; Lisbet Haapala, Frövi; Sven-Eric Larsson, Örebro; Rose-Marie Neuman, Korsholm Finland; Anna-Greta Olsson, Sävedalen; Gunborg Olsson, Örebro; Rolf Pettersson, Helsingborg; May-Britt Sjöbom, Storå; Gunilla Thelander, Skurup.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Berit Alm, Eskilstuna; Eleonora Egerbo, Mullsjö; Birgit & Bernt Grelsson, Östersund; Hjördis Oscarsson, Brunflo; Elisabeth Törnqvist, Skövde.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aina Eliasson, Hässleholm; Sivert Hansson, Borås; Ingrid Karlsson-Larsson, Västerås; Sahra Westin, Junsele; Maud Åkesson, Värnamo.

 

Julkort från förr 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Marietta Andersson, Västerås; Karin Hellsvik, Umeå; Nils-Åke Johnsson, Malmö; Frank Lassen, Grums; Carina Lärkäng, Gråbo.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annika Adolfsson, Boxholm; Charlie Björkman, Smålandsstenar; Bo Falk, Kiruna; Birgitta Karlsson, Strängnäs; L Johansson, Växjö; Dagny Lindell, Lidköping; Ulla Lundgren, Norrköping; Ann-Britt Norling, Alingsås; Rolf Pettersson, Norrköping; Eivor Svensson, Åby.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Viviann Bäckman, Ulricehamn; Christina Forsberg, Bjurholm; Birgitta Lundh, Sundsvall; Christina Weber, Yngsjö; Eva Wilnersson, Hisings Backa.

 

Kryddstarkt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ylva Cerny, Borås; Gunilla Eriksson, Eskilstuna; Vivan Jåfs, Jakobstad Finland; Agnetha Lindh-Hellberg, Sollefteå; Eva-Maj Simu, Upplands Väsby; Rosita Sturesson, Falkenberg; Staffan Sundqvist, Lycksele; Svea Södergren, Mjölby; Inger Tegnelius, Spånga; Hans Öhman, Björklinge.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonja Andersson, Ätran; Marja Engdahl, Hangö Finland; Marita Engman, Alingsås; Anne-Marie Eriksson, Kumla; Anita Gränsman, Åtvidaberg; Inga-Lisa Johansson, Nässjö; Hildur Lillsund, Västerås; Bertil Nordwall, Koskullskulle; Gösta Pettersson, Ludvika; Inger Sandvik, Farsta.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britt Andersson, Veberöd; Hans Ehrnborg, Linköping; Ulla Engblom, Rönnäng; Christina Hsiung, Frösön; Gun Johansson, Hjo; Birgit Jönsson, Kungsgården; Anki Lagman, Kumla; Ann-Mari & Lars Landberg, Köping; Eje Molin, Järfälla; Ulla Rombo, Tällberg.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

E Birgitta Carlsson, Uppsala; Annie Jellvi, Ystad; Berit Sjögren, Lidingö; Lille-Mor Grahn, Oxelösund; Maj-Britt Häll, Hjo; Ingeborg Lundberg, Fjärdhundra; Astrid Holm, Lidköping; Marie Hylén, Hässleholm; Rolf Johansson, Härnösand; Christina Jalsborn, Örebro; Maria Ånstad, Borensberg; Göran Åström, Katrineholm.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Solveig Karlsson, Norrtälje; Agneta Norrgård, Töjby Finland; Margaretha Olsson, Hedesunda; Fia Sjöblom, Växjö; Ingvar Westergren, Gamleby.

 

Så ska det låta 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Christensson, Glumslöv; Ingrid Dybern, Göteborg; Lisbet Johansson, Åmål; Robert Mikkelsen, Eskilstuna; Ingela Nilsson, Huskvarna; Anita & Mats Nyberg, Högsjö; S Johansson, Göteborg; Kristina Svensson, Laholm; Vivi-Anne Timonen, Söderbärke; Timo Värjö, Hofors.

 

Se upp i backen 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gillis Gransten, Uppsala; Gun Hilding, Löddeköpinge; Berit Johansson, Trollhättan; Lisbeth Johansson, Landskrona; Maj-Britt Thorsell, Luleå.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann Hallberg, Forshaga; Emma Pålsson, Tyringe; Gunvor Wettersten, Timrå.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gun Brundin, Bålsta; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Kerstin Hansson, Ludvika; Agneta Johnsson, Munkfors; Lasse Wärnman, Jakobstad Finland.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Siv Hertzman, Gävle; Eva & Bengt Jansson, Norsborg; Ulla-Britt Karlsson, Mariestad; Junita Mikaelsson, Karlskoga.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Iréne Björnlund, Huskvarna; Göta Djupsjöbacka, Åled; Boijan Ekman, Upplands Väsby; Clary Ekstrand, Uppsala; Erik Eriksson, Gävle; Sylvia Eriksson, Vingåker; Lennart Georgsson, Kalmar; Märta Hasslöf, Grästorp; Lisbeth Hasth, Ulricehamn; Gunnel Stenborg, Åby.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Bodil Andersson, Hästveda; Karin Bengtsson, Eslöv; Margareta Bäckström, Obbola; Aina Erikson, Nybro; Kerstin Hedell, Falun; Gunnel Johansson, Ödeshög; Holger Karlsson, Nyköping; Gunnel Nilsson, Sundsvall; S Fagerström, Ekenäs Finland; May Wiberg, Malmö.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Birgitta Alvear, Solna; J-Å & R-M Dellberg, Växjö; Christine Elmén, Svalöv; Monica Häggström, Täfteå; Kjell Jönsson, Klippan; Lars Moqvist, Vingåker; Eva-Karin Pettersson, Mullsjö; Inger & Ulf Ström, Linköping; Lars G. Sundqvist, Knivsta; Jan Erik Swan, Kristinehamn.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…