Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 7

vinnare

10 000-kronorskrysset 1 vinnare (10 000 kronor)

Gunni Andersson, Halmstad.

”Att på en prispall få stå, är förunnat för få. Det är en otrolig glädjeyra, vilken tur att inte bli fyra!”

 

Abrakadabra 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annons

Rauri Grönroos, Vasa Finland; Anette Hansson, Orsa; Gunnel Jansson, Fagersta; Jan Loreborn, Halmstad; Maivor Lundahl, Mariestad.

 

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gilla Året Runt på Facebook

Gun Andersson, Fjärdhundra; Inga-Lill Borgmästars, Bennäs Finland; Karin Bärtilsson, Norberg; S Grimstig, Farsta; Lennart Persson, Uppsala; Erni Rosendahl-Östman, Fengersfors; Monica Strand, Umeå; Lars & Ing-Marie Sundberg, Bollnäs; Christina Svensson, Örebro; Marianne Vollmer, Sala.

 

Februarikrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter)

Margareta Danielsson, Haverdal; Barbro Fredriksson, Vänersborg; Inger Hjelm, Katrineholm; Monica Höök, Göteborg; Gunvor Kihlander, Grästorp; Gladys Lindberg, Trollhättan; Synnöve Modig, Gävle; Olle Ohlsson, Malmö; Birgitta Olsson, Dalby; Merit Pettersson, Haverdal; I Skogsberg, Stockholm; Elsie Tholander, Täby.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Helena Jogmark, Lerberget; Monica o Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Ingrid Olsson, Storuman; Gunilla Wallin, Vallentuna.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anna Andersson, Malmö; Marianne Blomberg, Jönköping; Gunvor Gustafsson, Sunhultsbrunn; Rolf Hellberg, Sollefteå; Gun Nyren Carlsson, Ulricehamn.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ann-Britt Anderberg, Tibro; Berit Bergqvist, Säter; Sven Ekstrand, Linköping; Agneta Eriksson, Lilla Edet; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Britt Gransten, Uppsala; Harald Hovberger, Åkersberga; Ulla Lindblad-Ossendorf, Mockfjärd; Berit Svantesson, Mariestad; Kerstin Svendsen, Bohus.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

C G Bengts, Bjursås; Gunhild Davidsson, Ängelholm; Kerstin Hansson, Ludvika; Elisabeth Sjöqvist, Linköping; Christina Strömberg, Stockholm.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lars-Inge Lindberg, Svärtinge; Elisabeth Nordin, Torsby; Josephine Norling, Oskarshamn; Eva Näslund, Uppsala; Ingrid Olovsson, Täby; Astrid Persson, Lycksele; Rigmor Samuelsson, Nyköping; Annsofi Sjöström, St Sundby; Christina Weber, Yngsjö; Ragnhild Wikman, Lund.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Beckman, Karlskoga; Henny Bergström, Ramsele; Birgitta Björk, Källby; Sune Broman, Örebro; Karl-Erik Eriksson, Strömsund; Gerd Gustavsson, Tanumshede; Astrid Holm, Lidköping; Anita Järnving, Lidköping; Anita Stenlund, Holmsund; Kjell Ståhlbom, Motala.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Hellsvik, Umeå; Kerstin Jönsson, Karlshamn; I-B Rundbladh, Värnamo; Marianne Borg, Färjestaden; Gladies Noaksson, Björkö; Brita Nyqvist, Eskilstuna; Ingrid Andersson, Skellefteå; Marita Engman, Alingsås; Eva Månsson, Helsingborg; Göta Djupsjöbacka, Åled; Monica Emanuelsson, Karlsborg; Maj-Britt Sjöbom, Storå.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Jan-Erik Ceder, Dalarö; Britt Enqvist, Hässleholm; Lars Lydigh, Alvesta; Eva Svensson, Söderala; Nina Söderbäck, Töjby Finland.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Viviann Bäckman, Ulricehamn; Ingrid Dahlquist, Uddevalla; Birgitta Eriksson, Västra Frölunda; Gun-Britt Holgersson, Braås; Eva Samuelsson, Danderyd.

 

Så ska det låta 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Per Alexandersson, Kvidinge; Solweig Ellsjö Rosegård, Rottne; Mona Ericson, Svenshögen; Siv Hertzman, Gävle; Gördis Johansson, Östersund; Olav Larsson, Karlstad; A-M Molin, Järfälla; Christina Nordqvist, Västervik; Anna-Greta Olsson, Sävedalen; Eivor Pettersson, Ludvika.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lena Berglund, Nås; Viviann Bäckman, Ulricehamn; Lars Persson, Norrköping.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Maud Fagerdahl, Njurunda; Kristina Hellberg, Eskilstuna; Sven-Erik Johansson, Sala; Lars Persson, Norrköping; Kristina Petersson, Lagan.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Hans Christer Carlsson, Hjo; Ulla Christensson, Glumslöv; Marie Ferlin-Lysén, Månkarbo; Anita Hellström, Södertälje; Eva & Bertil Hellström, Norrköping.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Svergielotter var)

Kerstin Andersson, Arboga; Lillemor Boström, Kumla; Einar Brataas, Uddevalla; Åsa Broman, Trångsund; Ragnhild Hedenmalm, Nybro; Göte Janglind, Katrineholm; Berit Johansson, Trollhättan; Hans Ove Ohlsson, Malmö; Margot Röden, Brunflo; Eva Åström, Valbo.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lars Carlsson, Alingsås; Ingrid Danielsson, Hedemora; Ulla Eriksson, Skogstorp; Gunwor Filipsson, Vrigstad; Elsie Gustafsson, Gamleby; Evi Gustavsson, Solna; Solveig Mitts, Vasa Finland; Therese Törnström, Motala; Stina Westergren, Spånga; Elvy Winberg, Västerås.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Anita Arvidsson, Katrineholm; Gunilla Benediktsson, Sala; Lena Berglund, Nås; Anders Carlsson, Virserum; Sigrid Gustavsson, Karlstad; Aina Johansson, Luleå; Inger Ohlsson, Smedjebacken; Ketty Fahlgren Rosén, Ursviken; Ulrica Sahlberg, Skövde; Mirjam Ågren, Uppsala.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…