Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 8

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inga-Lill Borgmästars, Bennäs Finland; Gunnel Hellstrand, Hyltebruk; Peter Krantz, Falun; L Johansson, Växjö; Ann-Mari & Lars Landberg, Köping; Thony Lindh, Kristianstad; Inger Linnemann, Jönköping; Bernth Nilsson, Frösön; Sven-Åke Westman, Boden; Lars-Erik Östlund, Södertälje.

Annons

 

Bordsservering 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Andreas Cronsell, Hässleholm; Ulla Klingborg, Enköping; Levi Loby, Växjö; N Lindahl, Rödeby; Sture Öqvist, Kalix.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Helena Barrevall, Rossön; Kajsa Bobeck, Nybro; Claes Landin, Helsingborg; Lotta Lundgren, Porjus; Margareta Semborn, Linköping.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Monica Andersson, Arboga; M Hemmingsen, Halmstad; Birgitta Lidström, Nynäshamn; Sven-Erik Sikberg, Lövstabruk; Ragnhild Åkerlind, Gävle.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margit Andersson, Ulricehamn; Herbert Bylund, Härnösand; Birgitta Hedström, Sollefteå; Gun Hilding, Löddeköpinge; Marie Larsson, Visby; Gudrun Nordenås, Knivsta; Märit Näsberg, Rönninge; Barbro Oleander, Partille; Barbro Windh, Göteborg; Leif Ågren, Oskarshamn.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Harriet Ekström, Taberg; Astrid Holm, Lidköping; Rolf-Åke Johansson, Sollebrunn; Junita Mikaelsson, Karlskoga; Bengt Olsson, Alnö.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britt Appelgren, Norrköping; Karin Jansson, Eskilstuna; Jan Månsson, Allerum; Margit Pettersson, Örebro; Birgitta Sandberg, Motala; Marita Sjöli, Göteborg; Ulrika Svensson, Motala; Gullvi Tollgren, Kristianstad; Uno Wennerstrand, Strömsund; Johan Åhman, Arvidsjaur.

 

Kungliga krysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britt-Louise Benjaminsson, Sölvesborg; Magnus Ervik, Sävedalen; Inga Gabrielsson, Rosersberg; Aina Lysell Haag, Uttran; Kerstin Holmberg, Dalstorp; Ulla-Britt Kronander, Mölndal; Inger & Sune Lindqvist, Forsheda; M-L Lundahl, Mariestad; Inger Roos, Uddevalla; Cristina Svensson, Örebro.

 

Långfilm 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Sunne; Birgitta Björklund, Arboga; Kristina Hagström, Trollhättan; Ing-Britt Sundberg, Bollnäs; Nina Söderback, Töjby Finland.

 

Lång 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gunnel Ekström, Sala; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Eva Johansson, Göteborg; Sven-Olov Olsson, Falun; Staffan Sundqvist, Lycksele.

 

Länge 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Broo, Tibro; Monica Höök, Göteborg; Siv Nordström, Kimoto Finland; Anna Westlund, Los; Norma Åstrand, Söderköping.

 

Länge sen 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Agneta Johnsson, Munkfors; Birgitta Lindberg, Norrtälje; Rita Mäkelä, Hisings Backa; Gun Waern, Sollentuna; Marcus Wirkstedt, Segeltorp.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Hans-B Boqvist, Gävle; Sonja Falk, Götene; Carina Hjelm, Östersund; Marie-Louise Hyden, Örebro; Pernilla Johansson, Borlänge; Marie-Louise Jägerbro, Örebro; Ulf Karlsson, Ljungsbro; Gunilla Karlsson, Sigtuna; Birgitta Ljunge, Huskvarna; Eivor Söderlund, Holmsund.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ture Johansson, Boliden; Barbro Svensson, Nässjö; Britt Sörensson, Malmö; Kerstin Egerbo, Borås; Febe Eskilsson, Kyrkhult; Kerstin Nilsson, Borlänge; S Johansson, Göteborg; Ulf Johansson, Borås; Olga Olsson, Orsa; Bo Almgren, Skövde; Irene Olsson, Söderåkra; Anna & Björn Strandbrink, Mörbylånga.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Fam Björkegren, Kalmar; Christina Karlsson, Borlänge; Thomas Palmhede, Gråbo; Barbro Saari, Östersund; Lena Svensson, Charlottenberg.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marita Elmholt, Vänersborg; Birgit Landgren, Malmö; Eva Larsson, Malmö; Aili Matsson, Taberg; Margareta Pellikkä, Boden.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inger Bristrand, Lycksele; Sven Ekstrand, Linköping; Ellen Jansson, Kumla.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Gunnel Aldegren, Mölndal; Maud Fagerdahl, Njurunda; Inger Gustafsson, Trollhättan; Märta & Stig Johansson, Sturefors; Kerstin Jönsson, Malmö.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ingrid Dybern, Göteborg; Ulla Perhult, Kalix; Lars Persson, Norrköping; C-E Simonsbacka, Bureå; Gunvor Sööberg, Torshälla.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margitta Bergenmar, Vendelsö; Margareta Bäckström, Obbola; Britta Gadd, Lekeryd; Gillis Gransten, Uppsala; Anneli Holgersson, Edsbyn; Ingvar Kratz, Gävle; Gladys Lindberg, Trollhättan; Christina Strömberg, Stockholm; Marie Sundvisson, Hackås; Lajla Öberg, Norrfors.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sonja Andersson, Ätran; Berit Andreasson, Mölndal; Jan-Erik Ceder, Dalarö; Kerstin Gustavsson, Slottsbron; Kerstin Henningsson, Åseda; Lillie Nehrfors, Lerum; Gun Pettersson, Hisings Backa; Ulla Qvarnström, Sköllersta; Lilian Svensson, Lidköping; Maria Ånstad, Borensberg.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Karin Andersson, Vellinge; Lars Moqvist, Vingåker; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Margit Nilsson, Klippan; Bengt Nordström, Norrköping; Maj-Britt Sjöbom, Storå; Lars G Sundqvist, Knivsta; Erna Söderblom, Varberg; Ulla Westholm, V Frölunda; Katrine Österdahl, Töjby Finland.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…