Annons

Annons

Grattis alla kryssvinnare nr. 9

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Margareta Danielsson, Haverdal; Mariana Gustavsson, Bollnäs; Mats Henriksson, Landskrona; Astrid Nilsson, Söderköping; Bojan Nilsson, Tyringe; Kerstin Staaf, Tumba; Gunn Svensson, Simrishamn; Jeanette Thörnberg, Nås; Pernilla Wallbom, Karlstad; Britta Wersén, Kungsbacka.

Annons

 

Blomsterkrysset 10 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)

Aina Andersson, Karlskoga; Lillemor Appelgren, Trelleborg; Ulla Boman, Luleå; Anita Feiff, Östra Karup; Gunilla Forsberg, Örebro; Lisbeth Ljung, Torhamn; Ann-Britt Norling, Alingsås; Karin Olsson, Rabbalshede; Brita Simu, Gällivare; Ulla Åkesson, Nynäshamn.

 

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elsie Adolfsson, Eskilstuna; Berit Andréasson, Mölndal; Kerstin Broo, Tibro; Karin Carlson, Trollhättan; Christina Forsberg, Bjurholm; Elisabeth Green, Handen; Gunilla Hedman, Göteborg; Siv Nordström, Kimito Finland; Gilbert Petersson, Braås; Ingmarie Streiffert, Eksjö; Birgitta Sundström, Värmdö; Helena Österlind, Mölnlycke.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Britt-Marie Ahl, Vikingstad; Birgitta Bergström, Arvika; Maj Eriksson, Stora Höga; Harald Hovberger, Åkersberga; Git Magnusson, Lund.

 

Hipp hipp hurra! 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Sven Ekstrand, Linköping; Britt Enquist, Hässleholm; Gunvor Gustafsson, Sunhultsbrunn; Riitta Keima, Huddinge; Inger Kling, Sunne; Kerstin Kratz, Gävle; Inga Larsson, Eskilstuna; Laila Lindqvist, Strömstad; Elisabeth Norberg, Kramfors; Ingalill Rudman, Färjestaden.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

J-Å & R-M Dellberg, Växjö; Britt-Marie Engdar, Ronneby; Bernt Ericsson, Falkenberg; Ulla Fahlgren, Strängnäs; Stig Selin, Fagersta.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mikael Bengtsson, Halmstad; Vivi-Anne Eriksson, Älvdalen; Yvonne Jacobsson, Romakloster; Lillemor Johansson, Jönköping; Vera Langbrandt, Hällestad; Ulla Lotelius, Guldsmedshyttan; Gun Lundin, Nässjö; Helge Lundin, Grums; Vivan Nylund, Karleby Finland; Annika Salisbury, Hässleby.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Christensson, Glumslöv; Birgitta Frank, Norrköping; Ingrid Olovsson, Täby; Gunni Sikström, Trollhättan; Eila Väisänen, Överum.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Gun Barthelson, Karlstad; Sonja Gustafsson, Köping; Inger Henriksson, Norrköping; Gunbritt Holgersson, Braås; Rolf Isaksson, Västra Frölunda; Maj B Lindblom, Eskilstuna; Sven Thell, Axvall; Irene Åhnström, Älta; Ernst Åman, Nordmaling.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Bengtsson, Eslöv; Kajsa Bobeck, Nybro; Marita Bäckstedt, Höllviken; Margareta Carlsson, Tranås; Gun Elleby, Spånga; Lennart Johansson, Skoghall; Ann-Marie Martinsson, Åsarp; Anna-Lena Melin, Angered; Kjell Ståhlbom, Motala; Bibbi Tapani, Råneå.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Aino Allstrin, Ösmo; Mona Ericson, Svenshögen; Wiveca Sandström, Umeå; Mats Burman, Lycksele; Marie Pettersson, Norrköping; Kerstin Waldebring, Malmköping; Britt-Louise Benjaminsson, Sölvesborg; Ruth Lundstedt, Vittsjö; Lajla Öberg, Norrfors; Ulla Jeppsson, Trelleborg; Bosse Lundqvist, Halmstad; Staffan Sundqvist, Lycksele.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Vira Andersson, Bograngen; Eva Gruffman, Vilhelmina; Ulrika Lindman, Mullsjö; Christian Nilsson, Haverdal; Ella Thunström, Falun.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mona Björnström, Kungshamn; Margareta Falk, Falkenberg; Harriet Gustafsson, Rejmyre; Claes Landin, Helsingborg; Yvonne Lindeberg, Stockholm.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Marita Brandt, Hällefors; Christina Isaksson, Rönninge; Gunvor Kihlander, Grästorp.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Margaretha Andersson, Bollnäs; Britt Appelgren, Norrköping; Artur Krantz, Sollentuna; Kerstin Skoglund, Gränna; Birgitta Westerberg, Sundsvall.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ingegerd Ekdahl, Gällstad; Ulla-Britta Johansson, Braås; Gunilla Lindberg, Kramfors; Eva Nordqvist, Sunne; Jerker Smedberg, Alingsås.

 

Sotarmurre 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Irene Ahlkvist, Visby; Raino Eriksson, Gävle; Birgitta Johansson, Växjö; Dorit Lindström, Karlstad; Viola Wahlström, Hässleholm.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ulla Beckman, Karlskoga; Anna-Greta Bergström, Ekshärad; Inga-Britt & Erhard Ek, Luleå; Iréne Eriksson, Malmö; Siv Johansson, Vetlanda; Lisbeth Karlsson, Partille; Monica & Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Anita Nilsson, Långsele; Rut Pettersson, Hultsfred; Helene Sandell, Lindesberg.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ella & Åke Blohm, Uppsala; Elisabeth Green, Kumla; Kerstin Gustafsson, Eskilstuna; Margareta Gustavsson, Ljungsbro; Helena Jansson, Söderala; Inga-Lisa Olsson, Staffanstorp; Gunvor Persson, Brevens Bruk; May-Britt Sjöbom, Storå; Doris Viktorsson, Stensele; Maud Yrvelind, Floby.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Margit Andersson, Ulricehamn; Britt-Marie Björnström, Visby; Monica Fernquist, Norrköping; Margit Fransson, Ydre; K & H-Å Jansson, Vaxholm; Birgitta Norberg, Hudiksvall; Kerstin Nyström, Lund; May-Lis Olsson, Kållekärr; Anita Schwerin, St Mellösa; Birgit Tegblom, Lycksele.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…