Annons

Annons

Grattis alla krysvinnare nr. 46

kryssvinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Febe Gunnesson, Gränna; Rolf Hansson, Visby; Pirjo Höglund, Storvreta; Pia Johansson, Eskilstuna; Rolf Johansson, Härnösand; Ruth Lövgren, Avesta; Lisbeth Nilsson, Trelleborg; Malin Sandström, Arboga; Jan Sjöqvist, Linköping; Ingrid Söderberg, Växjö.

Annons

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Margareta Anell, Mellösa; Leena Elvelind, Göteborg; Kurt Fredriksson, Märsta; Monica Häggström, Täfteå; Kerstin Norberg, Arvidsjaur.

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Einar Brataas, Uddevalla; G Nyrén-Carlsson, Ulricehamn; Linda Harling, Mariestad; Christina Jalsborn, Örebro; Christel Persson, Furulund.

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Hasse Alexandersson, Kinna; Sonya Andersson, Borlänge; Mariana Bergström, Lidingö; Rosmarie Jansson, Kåge; Anna-Stina Lindqvist, Uppsala; Monica & Peter Lindqvist, Vikmanshyttan; Ragnhild Nilsson, Gullspång; Renée Persson, Helsingborg; Lena Rattfält, Torsby; Maj-Britt Rislund, Ludvika.

Karl för sin hatt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Berit Andersson, Jönköping; Elsie-Britt Andersson, Västerås; Yvonne Bergström, Västerås; Inga Inedahl, Nossebro; Karin Jansson, Eskilstuna; Lars-Erik Johansson, Linköping; Anna-Lena Melin, Angered; Ulla Nilsson, Vejbystrand; Eva Uddemark, Malmö; Inger Zetterlund, Edsbyn.

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Solveig Mitts, Vasa Finland; Margareta Pellikkä, Boden; Ulrika Svensson, Motala; Gullvi Tollgren, Kristianstad; Bengt Westberg, Saltsjöbaden.

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gunni Andersson, Halmstad; Ragnhild Holmgren, Tyresö; Marie-Louise Hydén, Örebro; Elvy Hååkman, Strömsund; Lilian Larsson, Tranås; Connie Lindgren, Perstorp; Inger & Sune Lindqvist, Forsheda; Anita Rosenholm, Onsala; Solveig Stenquist, Ystad; Margareta Östman, Västerås.

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Bo & Birgitta Leo, Karlstad; A Stigsdotter-Larssen, Huddinge; Gunilla Andersson, Skoghall; Christer Forsberg, Skärholmen; Astrid Fransson, Nora; Rose-Marie Johansson, Järfälla; Gunn Leváhn, Huddinge; Maude Magnerius, Askim; Birgitta Nilsson, Uppsala; Josephine Norling, Oskarshamn.

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)
Birgitta Bergström, Arvika; Inga-Lisa Janz, Åmål; Kerstin Öberg, Huddinge; Backman, Norsborg; Nanna Nilsson, Umeå; Barbro Nilsson, Kungsbacka; Sally Nilsson, Luleå; Håkan Pettersson, Hallstavik; Iréne Wernander, Linköping; Karin Carlsson, Trollhättan; Maj-Lis Gustavsson, Nybro; Marianne Nilsson, Harmånger.

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)
K & M Andersson, Lindesberg; Monica Johansson, Göteborg; Ingrid Johansson, Nyköping; Birgitta Norberg, Hudiksvall; Stefan Pettersson, Hallstavik.

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Lilian Dahnielson, Alingsås; Vivan Karlsson, Öregrund; Maj-Britt Källman, Västerås; Monica Linder, Borlänge; Ragnhild Taube, Asperö.

Regndans 5 vinnare (2 Sverigelotter var)
Marina Aspling, Solf Finland; Mona Bergström, Nora; Gunnel Carlsson, Norrköping; Björn Forsén, Boden; Karin Hällström, Enköping.

Så ska det låta 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Kristina Berggren, Karlstad; Signe Bylund, Härnösand; Bror Lillqvist, Jakobstad Finland; Kerstin Mårtensson, Tollarp; Vivi-Ann Olsson, Väddö; Brith-Marie Rundqvist, Åsa; Kerstin Sörbom, Norrköping; Bibbi Tapani, Råneå; Sven Thell, Axvall; Sven Täcklind, Kungsängen.

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)
Gun Jönsson, Landskrona; Marianne Lindahl, Broaryd; Elisabeth Törnqvist, Skövde.

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Kerstin Hansson, Ludvika; Karin Hellsvik, Umeå; Inge Lindh, Norrhult; Siv Nordström, Borås; Gunilla Svensson, Örebro.

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)
Britt Gransten, Uppsala; Josefin Kull, Sala; Satu Luiro, Bredaryd; Gun Pettersson, Hisings Backa; Rosita Sturesson, Falkenberg.

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Inga-Lis Berg, Stenstorp; Kersti Boström, Karlstad; Marita Eriksson, Karlstad; Ulric Ingå, Norrköping; Ing-Britt Käck, Arbrå; Helge Lundin, Grums; Astrid Persson, Alingsås; Marianne Zetterblom, Södertälje; Ragnhild Åkerlind, Gävle; Norma Åstrand, Söderköping.

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)
Astrid Abrahamsson, Säffle; Anita Börjesson, Vallda; Moni Hallendorff, Norrköping; Anita Johansson, Huddinge; Anita Järnving, Lidköping; Gunvor Kihlander, Grästorp; Maivor Lundahl, Mariestad; Rut Sandberg, Krylbo; Monika Strand, Umeå; Birgit Zohil, Halmstad.

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)
Tage Andersson, Arboga; Birgitta Basun, Örebro; C G Bengts, Bjursås; Göta Djupsjöbacka, Åled; Yvonne Johansson, Hudiksvall; Maria Karlsson, Bagarmossen; Barbro Lindgren, Uppsala; Ingrid Pegenius, Tranås; Eva-Karin Pettersson, Mullsjö; Ingalill Rudman, Färjestaden.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…