Annons

Annons

Grattis alla vinnare nr. 13

vinnare

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inger Alexson, Edsbyn; Maj-Britt Andersson, Smålandsstenar; Inger Brask, Uttran; Katarina Hultin, Härnösand; Anna-Lisa Larsson, Örebro; Signe Larsson, Sollebrunn; Doris Lindström, Eskilstuna; Britt-Marie Ljungberg, Hudiksvall; Bernt Olsson, Bollnäs; Sven-Åke Westman, Boden.

Annons

 

Blomsterkrysset 10 vinnare (EuroFlorists Presentkort värt 100:-)

Rose-Marie Edinius, Oskarshamn; Carola Eriksson, Uppsala; Åke Helmersson, Vingåker; Yvonne Lindeberg, Stockholm; Levi Loby, Växjö; Gunn-Brith Modin, Söderhamn; Bernth Nilsson, Frösön; Kerstin Skoglund, Gränna; Birgit Tegblom, Lycksele; Siri Östmark, Hägersten.

 

Födelsedagskrysset 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Kerstin Andersson, Arboga; Berit Andersson, Jönköping; Monica Emanuelsson, Karlsborg; Margareta Andersson, Stockholm; Eva Gustavsson, Mörbylånga; Karin Hansson, Ystad; Ragnhild Holmgren, Tyresö; Lena Johansson, Ramdala; Margit Johansson, Kungälv; Håkan Pettersson, Västervik; Hjördis Sundén, Skokloster; Kent-Ove Östman, Västerås.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Anita Johansson, Norrköping; Gudrun Kellner, Hudiksvall; Sune Molnberg, Kil; Marie-Louise Rask, Söderköpinge; Katie Åström, Farsta.

 

Formsäker 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Siv Jacobsson, Södertälje; Majvor Jonsson, Kungshamn; Carina Romell, Varberg; Inger Svensson, Munka-Ljungby; Mirjam Ågren, Uppsala.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Karin Jansson, Eskilstuna; Birgitta Lindahl, Eskilstuna; Gladys Lindberg, Trollhättan; Ann-Britt Norling, Alingsås; R-M Svensson, Billinge.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anne-Marie Ehrnborn, Skurup; Margareta Eriksson, Eskilstuna; Christine Hörnlund, Nordmaling; Rose-Marie Karlsson, Finspång; Ulla-Brita Melin, Kvevlax Finland; Solveig Mitts, Vasa Finland; Berit Nilsson, Skövde; Birgitta Norberg, Hudiksvall; Solveig Olsson, Örnsköldsvik; Mary Pettersson, Södertälje.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Astrid Abrahamsson, Säffle; Yvonne Axelsson, Åmotfors; Margareta Friberg, Floby; Margareta Jonsson, Sundsvall; Anita Karlsson, Sävar.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gotte Alfvén, Kristinehamn; Anita Börjesson, Vallda; Solveig Ellvin, Gävle; Ingalill Hallberg, Malmö; Gunilla Larsson, Flen; Agnetha Lindh-Hellberg, Sollefteå; Ulla Lundgren, Norrköping; Sonja Marklund, Boliden; Ulrica Sahlberg, Skövde; Gun Waern, Sollentuna.

 

Läsarbilden

 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anita Adamsky, Karlskoga; Ulla Beckman, Karlskoga; Eva Larsson, Valdemarsvik; Inga Larsson, Eskilstuna; Stefan & Gunilla Lindrot, Munka Ljungby; Inga-Maj Lundell, Bodafors; Inger Långberg, Göteborg; Gunnel Nilsson, Sundsvall; Thorwald Thomasson, Storuman; Marianne Vollmer, Sala.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Ingrid Berg, Nordmaling; Bodil Bokander, Helsingborg; Marianne Karlsson, Bor; Astrid Fransson, Nora; Rolf Johansson, Härnösand; Anders Petersson, Kalmar; Margaretha Eriksson, Spånga; Birgit Johannesson, Knäred; Mona Sparthan, Bjuråker; Gunnel Aldegren-Luvö, Mölndal; Anita Järnving, Lidköping; Lennart Persson, Uppsala.

 

Luftigt 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Anna Andersson, Malmö; Evert Blom, Jönköping; Yvonne Bäckman, Stockholm; Clary Ekstrand, Uppsala; Monica Johansson, Göteborg; Inga-Lill Jonsson, Norrköping; Birgitta Lindqvist, Lomma; Gunilla Lundqvist, Kronoby Finland; Carina Samuelsson, Lycksele; Christina Strömberg, Stockholm.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Anki Brandt, Ängelholm; Monica Fernquist, Norrköping; Birgitta Jönsson, Bromma; Marita Karlbom, Skärblacka; Josephine Norling, Oskarshamn.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lilly Adolfsson, Finspång; Britta Björklund, Gävle; Inger Carlsson, Kalix; Lina Carlström, Genarp; Bereth Lindh-Rehn, Långsele.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Birgitta Godin, Stockholm; Annica Gustafsson, Askersund; Inger Lundgren, Frillesås.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Andreas Cronsell, Hässleholm; Yvonne Holmberg, Sollefteå; Inga-Lisa Janz, Åmål; Tore Lantz, Skövde; Jerker Smedberg, Alingsås.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Carin Jodin, Stockholm; Siv Nordström, Borås; Ragnhild Sandberg, Huskvarna; Elsa Sandberg, Gävle; Birgitta Westerberg, Sundsvall.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Carin Engström, Västerås; Siw Jungling, Sollentuna; Solveig Karlsson, Norrtälje; Marianne Lindberg, Mellerud; Berith Lindegren, Rimbo; Carina Lövgren, Göteborg; Gördis Mannberg, Skellefteå; Vivan Nylund, Karleby Finland; Ulla Persson, Jönköping; Marianne Zetterblom, Södertälje.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inger Andersson, Märsta; Boijan Ekman, Upplands Väsby; Ulla-Britt Jacobsson, Göteborg; Ulla-Britt Johannesson, Arboga; Yvonne Johansson, Nykil; Ingrid Larsson, Dalsjöfors; Lars-Erik Lindqvist, Mariehamn Åland; Elisabeth Sjöqvist, Liköping; Ann Wiström, Finspång; Lajla Öberg, Norrfors.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

B Eriksson, Björklinge; Einar Brataas, Uddevalla; Ingrid Ericsson, Hällefors; Gunilla Eriksson, Eskilstuna; Inez Karlsson, Karlskoga; Birgit Karlsson, Karlskoga; Birgit Larsson, Gislaved; Sirkka-Lisa Westergård, Saltvik Åland; Barbro Windt, Göteborg; Birgitta Wixenius, Oskarshamn.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…