Annons

Annons

Grattis alla vinnare nr. 15

vinnare

 

Allmänbildaren 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Britta Andersson, Gävle; Margaretha Andersson, Bollnäs; Dahlström-Varpula, Kinna; Ingrid & Bo Eriksson, Stjärnsund; Leif Johansson, Falkenberg; Kerstin Jönsson, Karlshamn; Tage Kempegård, Upplands Väsby; Kristina Niklasson, Partille; Ann Mari Skogberg, Älvsjö; Solveig Wisén, Ekerö.

Annons

 

Bokkrysset 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lennart Andersson, Alunda; Ing-Britt Bondesson, Jönköping; Sune Broman, Örebro; Hans Christer Carlsson, Hjo; Lainy Hansen, Uppsala; Rolf Hansson, Visby; Lars Lydigh, Alvesta; Anne-Marie Molin, Järfälla; Lisa Mårtensson, Röstånga; Ulla Palmé, Vänersborg.

 

Finn fem fel 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Per-Olof Andersson, Västervik; Yvonne Junling, Sollentuna; Ing-Marie Linder, Strömsund; P O & Maggan Lindgren, Falun; Olle Öhrman, Örträsk.

 

Fiffigt värre! 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Carl-Johan Björkman, Rödeby; Siv Carlsson, Sundsvall; Anne Jonsson, Kållered; Rolf Karlsson, Vänersborg; Maj-Britt Niemi, Helsingfors Finland; Kerstin Norberg, Arvidsjaur; Rut Sandberg, Krylbo; Greta Söderlund, Eskilstuna; Annagreta Utterberg, Överkalix; Ingrid Öhman, Örnsköldsvik.

 

Huller om buller 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

M-B Bergsten, Falkenberg; Birgit & Bernt Grelsson, Östersund; Yvonne Johansson, Hudiksvall; Ing-Britt Lådö, Hässleholm; Jan Thorvald, Skövde.

 

Kära besväret 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Annika Adolfsson, Boxholm; Runa Alesved, Brunskog; Åke Asplund, Trollhättan; Anna-Lena & Curt Axelsson, Myresjö; Doris Djärv, Skellefteå; Carina Gavlefors, Örebro; Margareta Holmgren, Karlsborg; Birgitta Karlsson, Örebro; Karin Wikström, Örebro; Johanna Åkesson, S Sandby.

 

Kluriga krysset 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

A & B Eriksson, Lindesberg; Margit Johansson, Kungälv; Lena Nordensten, Uppsala; Ulla Pettersson, Uppsala; Eva Wilnersson, Hisings Backa.

 

91:ans kryss 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Lisa Arnhög, Stockholm; Börje Bergkvist, Storvik; Marianne Björkman, Smålandsstenar; Anders Carlsson, Virserum; Karin Hellquist, Storfors; Kerstin Henningsson, Åseda; Inga Inedahl, Nossebro; Ulf Lindoff, Lund; Irina Olsson, Söderåkra; Eva Åström, Valbro.

 

Läsarbilden 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Elna Andersson, Lycksele; Gun Andersson, Fjärdhundra; Barck-Holst, Uppsala; Margaretha Dahlrot, Bålsta; Maud Falk, Fagersta; Barbro Johannesson, Karlstad; Ingrid Jonsson, Söderala; Charlotte Lennartsson, Växjö; Marina Uusimäki, Grankulla Finland; Margaretha Ödjar, Karlstad.

 

Lätt till svårt 12 vinnare (2 Sverigelotter var)

Björn Ericsson, Göteborg; Anita Gränsman, Åtvidaberg; Gullan Stenblom, Landskrona; Ingrid & P-O Carlsson, Jönköping; Syvlia Freij, Linköping; Barbro Malmros, Helsingborg; Britt-Marie Andersson, Söråker; Anneli Björck, Örebro; Rolf Danielsson, Gävle; Irma Holmström, Vålberg; Gun Moström, Östersund; Inger Sandberg, Sölvesborg.

 

Minnenas television 5 vinnare (3 Sverigelotter var)

Anna-Lisa Berglund, Skövde; Gunnel Georgsson, Vrena; Marja Lundh, Storvreta; Eva Samuelsson, Danderyd; Malin Sandström, Arboga.

 

Naturrutan 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Mary Blomqvist, Matfors; Kerstin Cedenheim, Norrköping; Elsie Gustafsson, Gamleby; Kathe Hallquist, Göteborg; Lilian Härlin, Nässjö.

 

Rättstavning 5 vinnare (2 Sverigelotter var)

Inger Eklind, Hallsberg; Annika Hållner, Uppsala; Barbro Niklasson, Sävedalen; Harriet Palmgren, Lima; Gertrud Trydemar, Dalby.

 

Som hund och katt 3 vinnare (2 Sverigelotter var)

Siv Samuelsson, Ljungbyhed; Axel Stjernfeldt, Alnö; Eva Wilnersson, Hisings Backa.

 

Snapp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Bojan Gullberg, Stockholm; Ritva Laine, Nyköping; Inga Larsson, Härnösand; Barbro Nilsson, Kungsbacka; Joanna Öström, Kalmar.

 

Snipp 5 vinnare (1 SF-biocheck var)

Ann-Marie Furensjö, Norrköping; Karin Hellsvik, Umeå; Monica Johansson, Onsala; Inga-Lill Karlsson, Uddevalla; Birgitta Zeedig, Hultsfred.

 

Stora familjenöjet 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Barbro Andersson, Kungsbacka; Sigbritt Berglund, Gävle; Eva Bergström, Uppsala; Göte Johansson, Nyköping; Birgitta Karlsson, Strängnäs; Birgit Larshans, Falun; Christer Malmehed, Linköping; Eva & Bo Nilsson, Rödeby; Lena Nordin, Visby; Ragnhild Åkerlind, Gävle.

 

Stora kryptot 10 vinnare (2 Sverigelotter var)

Gun von Berlepsch, Stockholm; Ann-Kristin Eriksson, Uppsala; Rolf Geschwind, Dala-Järna; Lisbet Haapala, Frövi; Anki Lagman, Kumla; Gun-Britt Ländin, Adelsö; Kerstin Mogren, Svärdsjö; Maj-Lis Nilsson, Boden; Gull-Britt Persson, Malmö; Monika Strand, Umeå.

 

Svåra krysset 10 vinnare (3 Sverigelotter var)

Anita Eriksson, Töreboda; Maj Hansson, Strömstad; Ingela Johansson, Kode; Eivor Pettersson, Märsta; Brithmarie Rundqvist, Åsa; Ulf Ström, Linköping; Christina Träffe, Sävsjö; Ann Wessel, Stenungsund; Edith Wilhelmsson, Gävle; Inger Öst, Västerås.


Kommentera


Annons

SENASTE RECEPTEN FRÅN ÅRET RUNT

Annons


Laddar startsidan…